Hipotroid, insülin direnci olan bir ananin sağlıklı beslenme günlüğü

LeonKing

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Mart 2018
4.998
12.459
Selamlar arkadaslar,
online diyetisyenimin verdiği listeler ve yaptığım sporları paylaşacağım bir günlük. Verimli olması temennisiyle 😍😍

Arkadaşlar günlük yürüyüş icin programimizi hazırladık eşimle. Yardımcı ablamız 15 gün ara ile yine grip olunca bir süre gelmemesini istedik artık iş paylaşımı ve spor, sağlıklı beslenme konuları icin atağa geçtik hadi bismillah.
Bugün 2. Günümüz

Sabah kahvaltısını iyi yapan eski bir karataycı olarak.
2 tereyağında yumurta, 1 çay, 2 dilim glutensiz ekmek ve 1 dilim kıbrıs peyniri, 1 tatlı kaşığı pekmez ile günaydınnnn

5 dakikaya spor yapacağım evde ünlü Leslie ablamız ile dün sabah 30dakika yapmıştım. Dün akşam zumba yapan 2 kişi vardı youtubeda harika onlarla 40 dakika yapacağım 😍😍

Leslie yaptım son dakika akşama sakladım zumbayi 😁 30 dakika yaptım bugünde sonra hemen duş Leon'u uyutuyrm.
Sonrasında Adem Güneş'in kaldgm videosunu izlemeye devam.

Adem Güneş videolarını kesinlikle tüm ailelere tavsiye ederim. 2. Konudayım tam bitmedi 1.18de kaldım Leon uyaninca ama not alarak dinlenmesi gerekn bir Pedagog 😍

1 yıl önce yine bu zamanlar sağlıklı beslenip zayiflyym demiştim eşim sağolsun süt veriyorsun sonra zayiflrsn diye diye vazgcrmsti beni ama önceki akşam acil önlem planı aldik yardmcmz sayesinden/yüzünden mi demeliyim bilemedim insallah bu sefer güzel olacak.
Tartıldım ve geçen sene kilomdan 100 gram fazla sadce nasıl da formumu koruyorum 😂😂

Şeker ihtiyacı nasıl da oluyor akşamları 😥 ben önceden gofret seven biri değildim lohusalikta nasıl oldysa sardım gofrete ki 4 boyutlu ultrsnda bile doktor çikolata ye oncesinde dediği halde yememistm tatlı yiyip ona zarar olur diye o derece dikkat etmstm ama dogum sonrası ciddi ciddi gofret kankam olmuştu 😒

Leon'un uyku saatine gecyrz babası bakımını yapıyor ben de telimi kontrl edıp günlüğüme yazayım dedim 🤗 uyusun zumba yapacağım 30 dakika.

Gunaydinn günlük
Akşam 30 dakika zumbami yaptım geç de olsa.
Şimdi kahvaltı bitirdik 2 yumurta glutensiz undan yaptığım tava ekmeği 2 yeşil zeytin 1 bardak çay helva yafa tahin hakkımı kullanmadm çünkü caya şeker attım.
Birazdan zumba yapacagm 40 dakika.

Kahvaltı sonrası dışarı çıktık sitedeki parka yarim saat oyalandik derken sporu da bitirdim. Ara öğün havuç yedim su içmeye devam

Dün akşam spor yapmadım ama eşimle iş bölümü yaptgmz icin salonu toplamak ve süpürmek bana düştü. Oyuncakları toplamak ve süpürmek spordan sayiliyor muu 😂😂
Sabah her zamanki kahvaltıyı yaptık ve leon uyusun spor yapacağım

eşim okula giderken çorba icin biseyler doğramış onu attim uzerine leon uyurken süt gelmişti onun basında bekleme derken dedim bizim spor yalan olacak.
Sonra birden leslie ablanın yürüyüş modunda ocak basında başladım😁 bir yandan telde videosunu actm derken leon yarim saate uyandı vücudum soğumadan aldım kucağıma o şekilde kafasını omzuma yasladım devam 😉 o an kendime bir baktım sok oldum 😂 yani evde yardımcı abla varken bile leonla oyun uyku emme diye spor yapmiyordum şimdi halime bakın 😁😁
Ara öğün portakal yedim sonra 15.30da sebze çorbası doydum ana yemek yemedim.

Motivem yerinde dün 1 parca bitter çikolata yedim canım hiç gofret cekmedi😂😂😂

Yatim saat dışarda yürüyüşümu yaptım badem yağı sürüp beklemedym 😁

Gunaydinnnnlar
Yanı insallah bu sene rutinimi oturtrm da gönlüme göre yaşarım diyorum 😁
Eşimle 2 aksamdır Leon'u erken uyutmya calsyrz. Sabahları sizi görüp okula gitmek istyrm akşama kadar göremyrm bu en istdgm şey dedi.
2. Uykusunu oteleyerek 9.30da yattı şükür.
Düzen konusunda konuşurken uyandı ama artık arkası yarın bebeli evlerde 😁
Bende 12de uyuyunca sabah 7de ezan sesiyle uyandım namazımı kıldım kuran okudum icin bir huzur maşallah herkese nasip etsin Rabbim.
Bu sene en istedgm şeylerden biri de namazda sürekli olmak.
Rabbim kalbimizde ne varsa guzel onu yasamak nasip etsin 🤗🤗🤗
Beyefendi kalksa kahvaltı yapıp spora gececgm dee nerdee 😁

Müthiş güneş var dışarda ama bebeme 1e kadar yasak disarsi kitap etkinlik derken beklyrz.
Her zamanki yumurtası kahvaltımı yaptım şimdi spor 😍😍

Akşam da yürüyüş yaptım disarda tam 1 saat. Haftada 1 gün tartılmak lazım ama ben 3 günün sonunda dayanmadm 😁 dün 800gr girmiş görünüyordu

X