Çocuk Hastalıkları Hırıltıya karşı günlük nasıl yapılır

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

firdevs2006

KIZIM OLACAK!!!!
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008
1.754
3
Arkadaşlar bebeğimin göğsünde hep hırıltı var bana günlük yapabilirsin dediler günlük nasıl yapılıyor bilenler lütfen yardım edin hırıltısı yüzünden ne bebeğim nede ben uyuyamıyorum cevap yazanlara şimdiden teşekkür ederim

Hırıltı varsa doktora götürmen daha mantıklı Allah korusun fazla ilerlemesin sonra

Çok hoş kokulu günlük ağacının kabuğu var. Tütsü olarak kullanılıyor. Ve onun yağı da çıkıyor. Muğlada yetişiyor. Günlük deyince ilk aklıma gelen bu oldu.

ya bizde de var bu sorun..doktora götürdük ciğerlerinde bişey yok..burnundan geliyor hırıltı..ama çok rahatsız edici..bazen nefesi duracak gibi oluyor..bu günlük nedir?? bilgi verecek olan yok mu?

kızlar sizi korkutmak istemem ama hırıltı deyip geçemyin çünkü benim bebeğimde sürekli bir hırıltı vardı ve 7 ay gezmediğimiz hastahane dr kalmadsı herkes başka şey söyledi sonra endoskopiye benzer ama daha ilri gidilen bir işlemle bronoskopi yapıldı ve bebeğim hem soluk borusunun gelişmediği hemde soluk borusunda bir çok kist olduğu ortaya çıktı eğer bebeğinizin hırıltısı 6 aydan faza sürerse bir kbb ve iyi bir çocuk dr gitmenizi tavsiye ederim öyle tütüsüler falan yapıp işi dahada kötü yapabilirsiniz geçmişolsun herkese

Bebeğimin ilk dişini farkettiğim günün ertesi günü ilk defa hastalandı kuru bir öksürük başlamıştı.. Tabi hemen doktora gittik. Doktor steteskopla dinledi ciğerlerinde birşey yok boğazında kızarıklık var dedi. Bebeğim 28 haftalık doğduğu için üzerine çok titriyoruz. Ciğerlerine inerse bizim için çok büyük bir tehlike olurdu. Peditus isminde bir şurup verdi fakat bu şurubu bebeğim içtiği anda kusuyordu. Ertesi gün öksürüğü hırıltılı öksürüğe döndü tekrar doktora gittik. Yine ciğerlerinde birşey yok bronşlarındaki balgamdan dolayı hırıltı var dedi. Peditusu kullanamadığımızı söyleyince bu defa Aferin verdi.
Bebeğim gözümün önünde öksürüyor ama ben hiçbirşey yapamamanın üzüntüsünü yaşıyordum. Baktım ki doktorlardan fayda bulamıyoruz hemen internete girdim doğal tedavi yollarını araştırdım. Deneyen kişilerin nasıl fayda bulduklarını ayrıntılı olarak inceledim. Bu arada üniversite mezunuyum ve kocakarı ilaçları denilen bu tür şeylere de çok karşıydım. Uygulanış şeklini iyice öğrendikten sonra aktara gittim.
100 gr günlük aldım. Beyaz, küçük çakıl taşlarına benzeyen birşey.
2-3 tanesini bir tavaya koyup ateşte yanmasını bekliyorsunuz yanarken viks kokusu gibi bir koku çıkıyor tavanın üzerinde dumanına el büyüklüğünde pamuğu tutuyorsunuz, bu pamuktan bir gün göğsüne ertesi gün yine aynı uygulamayı yapıp sırtına koyuyorsunuz. Ben faydasını deneyerek gördüm. Daha sonra doktorumuza da anlattım iyi yapmışsın dedi.
Herşeyi öyle kolay kolay uygulayan biri değilimdir ama bunun faydasını gözlerimle gördüm. Eskilerin uyguladığı bir tedaviymiş. Öncelikle doktor kontrollerini yaptırıp eğer doktorunuz da izin veriyorsa kullanabilirsiniz. Geçmiş olsun.

canım geniz eti de olabilir.gece uyrken ağzı açık kalıyormu bebeğinin.ya birde allah aşkına şu küçük bebekleri deneme tahtası gibi kocakarı laflarıyla tedavi ettirmeyin ya.doktor denen bişey var değil mi.boşuna mı kuruldu bu hastaneler.yok biri der bilmem günlük,obür kocakarı der yok suya altın at,diğeri der boynundan tut sarkıt.ne bu ya.bebeklerin canı ne ki bu kadar eziyete maruz kalıyorlar. o milletin bebeği hakkında hekimlik yapan kocakarılara bakın en ufak bir ağrıda hemen doktora koşarlar.madem çok biliyolar niye gidiyorlar doktora kendilerine çare bulamıyorlarmı.tabi el kadar savunmasız zavallı bebeğe atıp tutmak kolay.bide bu bebeklerin anneleri de kek oldular mı vay bu minik zavallıların haine.

Önce doktora götürmek gerekiyor. Ancak ilaçtan önce doğalı ilk tercih olmalı. Valla cahillik filan da değil bence. Eskiden ne doktor ne hastane vardı. Büyüklerimiz bunlarla büyütmüş bizleri. Doğal, bitkisel tedavi diye bişi var arkadaşlar yapmayın. Minnacık bebeklere antibiyotikleri ilaçları dayamak daha mı sağlıklı sanıyorsunuz? Tabi ki bi bilenin tavsiyesi ile kullanmak gerekiyor bitkileri, yoksa yarardan çok zarar olur. Tecrübeye de kulak vermek lazım. Günlük,ıhlamur, ayva yaprağı hiç mi kullanmadınız işe yaramadı mı yani. Tabi ki bunlar başlangıç tedavileri. ılerlerse doktora götürülecek, o kadarı cahillik olur. Ama çoğu zaman bizim doktorumuz ilaç milaç yok, ıhlamur adaçayı papatya bol bol. geçmezse ilerlerse tekrar görüşelim diye kovalıyor bizi. Doktorumuzda bende ilaç yanlısı değilim. Doğal tedavi ilk tercihimiz.

Son düzenleme:
kızlar benim demek istediğim önce br dr görsün ondan sonra alternatif olanıda uygulanabilir belki ama benim bebeğime o denilen şeyi yapsam mesela allah korusun ölüme kadar götürür tedbirli olun diye dedim

X