Hirschsprung Hastalığı (Konjenital Agangliyonik Megakolon)

gezginci1

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2013
240
103
Merhaba ben bu hastalikla ilgili dr tavsiyesi ve bilgi almak istiyorum beni whatsapp grubunuzaekler misiniz

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2022 gün geçti.

smsnbbk

👶💙BAL OĞLUM💙👣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
891
963
Uzun zamandır kimse yazmamış cocuklarınız sımdı nasıllar acaba

pinartn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2015
2.707
3.304
38
Benim oglum iyi çok şükür. Duzenli kakasini yapiyor.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2184 gün geçti.

smsnbbk

👶💙BAL OĞLUM💙👣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
891
963
Benim oglum iyi çok şükür. Duzenli kakasini yapiyor.
Ohh cok sukur. Bizimki 10. Gun bu teshıs konuldu suan yapabiliyor. 12 numara buji verdı dr. Farklı dr a gıttık. Biyopsi sonrası. Kasıma kadar takıp edelim dedı. Cok sukur suan yapıyo gece yapmıyo uyurken cıs yapıyo sadece sabah yapıyo ama. Gunduz de baya yapıyo cokk sukur. Suan biyopsi olduk sadece. Bu tanı konuldu. Oncesınde 8 gun yogun bakımda kaldık. Orda da tuşe atmıslardı ılk o sayede yapmıstı ve devamı geldi kendı yaptı

pinartn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2015
2.707
3.304
38
Ohh cok sukur. Bizimki 10. Gun bu teshıs konuldu suan yapabiliyor. 12 numara buji verdı dr. Farklı dr a gıttık. Biyopsi sonrası. Kasıma kadar takıp edelim dedı. Cok sukur suan yapıyo gece yapmıyo uyurken cıs yapıyo sadece sabah yapıyo ama. Gunduz de baya yapıyo cokk sukur. Suan biyopsi olduk sadece. Bu tanı konuldu. Oncesınde 8 gun yogun bakımda kaldık. Orda da tuşe atmıslardı ılk o sayede yapmıstı ve devamı geldi kendı yaptı
Takibinizi kim yapiyor? Bebeginiz su an ne kadarlik?

smsnbbk

👶💙BAL OĞLUM💙👣
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
891
963
Merhaba! Benim çocuğumda hirschbrung hastalığı daha doğrusu hala bulunamadı biz öyle düşünüyoruz. Acaba şimdi çocuğunuzun durumu nasıl ? Ameliyat oldu mu
Baskası da gorsun dıye burdan da yazayım. 4 aylık olduk. Hala yapıyor gunluk. Cok sukur atlattık sanırım. Dr 1 sene sonra gel dedi. Kılo alımı da ıyı. Hirschsprung da az oluyo olmuyo dedı

Tubahanci

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
31 Aralık 2019
1
0
42
Merhaba ben bu hastalikla ilgili dr tavsiyesi ve bilgi almak istiyorum beni whatsapp grubunuza ekler misiniz ...

Son düzenleyen: Moderatör:

buket94

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2016
25
5
27
Merhaba benim bebeğimde 2 ay önce ameliyat oldu 15 cm bağırsağından alındı grup varsa benide alırsanız sevinirim sürekli doktoru arayıp herşey sormaya biraz çekiniyorum birbirimize yardımcı oluruz yoksada birkaç anne kendimize kuralım mesajla ulaşabilirsiniz

pinartn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Mart 2015
2.707
3.304
38
hirschsorung da az oluyor olmuyor ne demek
Tam demek istediğinizi anlayamadım kısa segment, orta segment ya da uzun segment olabilir. Kalın bağırsağın ne kadarinda ganglion hücre olmadığına göre sınıflandırma yapiliyor

Tatlicadi57

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2018
61
12
Arkadaşlar siz yazalı yaklaşık 1 yıl olmuş ama inşsllah msjı görüp cevap yazabilirsiniz .., biz de bebeğim de Doğumun 3. günü yeşil kusmuk , kaka yapmama ve uzun süre beslenmeme dolayısıyla götürdük hastaneye , hirschsprung hastalığımdan şüphelendiler , 2 gün hastanede yatırıp film çekip göndermişlerdi , 1 hafta sonra tekrarlayınca ilaçlı film ve biyopsi de yaptılar ve sonuçta hastalık netleşti , doktor ameliyat dedş .. sizin süreciniz nasıl oldu anlatabilir misiniz ?..
Ameliyat oldunuz mu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 305 gün geçti.