Hirschsprung Hastalığı (Konjenital Agangliyonik Megakolon)

Tatlicadi57

Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2018
61
12
Ben ameliyattan önce çok araştırdım konuyu hiçbir net bilgi bulamamıştım.benim oğluma 21.haftalık hamileyken bagirsak genisligi teşhisi konuldu ama doğmadan net bişey soylenemeyecegi belirtildi.doğduktan birgün sonra ameliyat oldu.kalin bağırsağın orta kismindaymis tıkanıklık ,30.000de bir görülen Jejenum dedikleri bolgedeymis.27gun yogun bakimda kaldi.kakasini yapana kadar serumla beslendi.Çok zor bir süreçti Rabbim bir daha yaşatmasın.şimdi evdeyiz 10 gün oldu taburcu olalı ama dr. riskin 1 yaşına kadar devam ettiğini söyledi.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Ne ameliyatı oldu ? Açık mı ? Kolostomi açıldı mı ? Nasıl geçti süreç şimdi nasıl yavrunuz?

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 304 gün geçti.

hirschprung

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2021
1
0
23
Öncelikle geçmiş olsun benim oğlum şuan 5 aylık 1 Ağustos’ta ameliyat oldu herşey yolunda gitti bağırsaktan 30 cm aldılar poposundan kapalı yaptılar ameliyatı kendi kendine günde en az 3 kez kakasını yapıyor çok şükür bizde zor günler geçirdik çok araştırdık sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim sizin bebişin durumu nasıl oldu

ku667

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2021
19
3
21
Öncelikle geçmiş olsun benim oğlum şuan 5 aylık 1 Ağustos’ta ameliyat oldu herşey yolunda gitti bağırsaktan 30 cm aldılar poposundan kapalı yaptılar ameliyatı kendi kendine günde en az 3 kez kakasını yapıyor çok şükür bizde zor günler geçirdik çok araştırdık sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim sizin bebişin durumu nasıl oldu
1 amilaytda duzeldimi peki