Çocuk Hastalıkları Hirschsprung Hastalığı (Konjenital Agangliyonik Megakolon)

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhaba ben bu hastalikla ilgili dr tavsiyesi ve bilgi almak istiyorum beni whatsapp grubunuzaekler misiniz

Uzun zamandır kimse yazmamış cocuklarınız sımdı nasıllar acaba

Benim oglum iyi çok şükür. Duzenli kakasini yapiyor.
Ohh cok sukur. Bizimki 10. Gun bu teshıs konuldu suan yapabiliyor. 12 numara buji verdı dr. Farklı dr a gıttık. Biyopsi sonrası. Kasıma kadar takıp edelim dedı. Cok sukur suan yapıyo gece yapmıyo uyurken cıs yapıyo sadece sabah yapıyo ama. Gunduz de baya yapıyo cokk sukur. Suan biyopsi olduk sadece. Bu tanı konuldu. Oncesınde 8 gun yogun bakımda kaldık. Orda da tuşe atmıslardı ılk o sayede yapmıstı ve devamı geldi kendı yaptı

Ohh cok sukur. Bizimki 10. Gun bu teshıs konuldu suan yapabiliyor. 12 numara buji verdı dr. Farklı dr a gıttık. Biyopsi sonrası. Kasıma kadar takıp edelim dedı. Cok sukur suan yapıyo gece yapmıyo uyurken cıs yapıyo sadece sabah yapıyo ama. Gunduz de baya yapıyo cokk sukur. Suan biyopsi olduk sadece. Bu tanı konuldu. Oncesınde 8 gun yogun bakımda kaldık. Orda da tuşe atmıslardı ılk o sayede yapmıstı ve devamı geldi kendı yaptı
Takibinizi kim yapiyor? Bebeginiz su an ne kadarlik?

Merhaba! Benim çocuğumda hirschbrung hastalığı daha doğrusu hala bulunamadı biz öyle düşünüyoruz. Acaba şimdi çocuğunuzun durumu nasıl ? Ameliyat oldu mu
Baskası da gorsun dıye burdan da yazayım. 4 aylık olduk. Hala yapıyor gunluk. Cok sukur atlattık sanırım. Dr 1 sene sonra gel dedi. Kılo alımı da ıyı. Hirschsprung da az oluyo olmuyo dedı

Merhaba ben bu hastalikla ilgili dr tavsiyesi ve bilgi almak istiyorum beni whatsapp grubunuza ekler misiniz ...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba benim bebeğimde 2 ay önce ameliyat oldu 15 cm bağırsağından alındı grup varsa benide alırsanız sevinirim sürekli doktoru arayıp herşey sormaya biraz çekiniyorum birbirimize yardımcı oluruz yoksada birkaç anne kendimize kuralım mesajla ulaşabilirsiniz

Arkadaşlar siz yazalı yaklaşık 1 yıl olmuş ama inşsllah msjı görüp cevap yazabilirsiniz .., biz de bebeğim de Doğumun 3. günü yeşil kusmuk , kaka yapmama ve uzun süre beslenmeme dolayısıyla götürdük hastaneye , hirschsprung hastalığımdan şüphelendiler , 2 gün hastanede yatırıp film çekip göndermişlerdi , 1 hafta sonra tekrarlayınca ilaçlı film ve biyopsi de yaptılar ve sonuçta hastalık netleşti , doktor ameliyat dedş .. sizin süreciniz nasıl oldu anlatabilir misiniz ?..
Ameliyat oldunuz mu

Ben ameliyattan önce çok araştırdım konuyu hiçbir net bilgi bulamamıştım.benim oğluma 21.haftalık hamileyken bagirsak genisligi teşhisi konuldu ama doğmadan net bişey soylenemeyecegi belirtildi.doğduktan birgün sonra ameliyat oldu.kalin bağırsağın orta kismindaymis tıkanıklık ,30.000de bir görülen Jejenum dedikleri bolgedeymis.27gun yogun bakimda kaldi.kakasini yapana kadar serumla beslendi.Çok zor bir süreçti Rabbim bir daha yaşatmasın.şimdi evdeyiz 10 gün oldu taburcu olalı ama dr. riskin 1 yaşına kadar devam ettiğini söyledi.Allah hepimizin yardımcısı olsun.
Ne ameliyatı oldu ? Açık mı ? Kolostomi açıldı mı ? Nasıl geçti süreç şimdi nasıl yavrunuz?

Öncelikle geçmiş olsun benim oğlum şuan 5 aylık 1 Ağustos’ta ameliyat oldu herşey yolunda gitti bağırsaktan 30 cm aldılar poposundan kapalı yaptılar ameliyatı kendi kendine günde en az 3 kez kakasını yapıyor çok şükür bizde zor günler geçirdik çok araştırdık sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim sizin bebişin durumu nasıl oldu

Öncelikle geçmiş olsun benim oğlum şuan 5 aylık 1 Ağustos’ta ameliyat oldu herşey yolunda gitti bağırsaktan 30 cm aldılar poposundan kapalı yaptılar ameliyatı kendi kendine günde en az 3 kez kakasını yapıyor çok şükür bizde zor günler geçirdik çok araştırdık sormak istediğiniz bir şey olursa yardımcı olmak isterim sizin bebişin durumu nasıl oldu
1 amilaytda duzeldimi peki

Merhaba benim bebeğimde 2 ay önce ameliyat oldu 15 cm bağırsağından alındı grup varsa benide alırsanız sevinirim sürekli doktoru arayıp herşey sormaya biraz çekiniyorum birbirimize yardımcı oluruz yoksada birkaç anne kendimize kuralım mesajla ulaşabilirsiniz
Canım bu hastalikla ilgili bisy sorabilirmiyim

Sizinle iletişim kurmak istiyorum benim oğlum da bu hastalık tanısı konuldu bize yardımcı olurmusunuz

X