Hormon tahliline aç karnına mı gidilmeli ?

ilhytzehra

Akademisyenkız🌼
Kayıtlı Üye
28 Temmuz 2015
876
589
İnternetten çok araştırdım kimi doktor aç tok farketmez yazmış kimisi muhakkak aç olunmalı daha doğru sonuç için. Fsh, lh, e2 .... vs tüm hormon tahlillerini yaptırıcam inşallah pazartesi günü aç mı gitmeliyim en doğru sonuç için yoksa fark etmez mi? Karar veremedim buraya yazayım dedim.

Hormon olduğu için aç tok fark etmez demişti bana doktorum. Sadece günü önemli ve bazı hormonlar için sözde saat de önemliymiş. Mesela prolaktin hormonunun salgılandığı saat sabah 8-9 gibi demişlerdi bana laboratuvarda kan verirken. Buna rağmen günün herhangi bir saatinde aç ya da tok, çok kan vermişliğüm var ☺️

Hormon olduğu için aç tok fark etmez demişti bana doktorum. Sadece günü önemli ve bazı hormonlar için sözde saat de önemliymiş. Mesela prolaktin hormonunun salgılandığı saat sabah 8-9 gibi demişlerdi bana laboratuvarda kan verirken. Buna rağmen günün herhangi bir saatinde aç ya da tok, çok kan vermişliğüm var ☺
Prolaktin de ölçecek ama randevuyu ancak 13:30 a verdi sabah ameliyatı varmış. Bende daha önce hep tok karnına vermiştim ama şimdi tüm hormonlarıma bakıcak böyle tam net olsun istiyorum bilemedim

Prolaktin de ölçecek ama randevuyu ancak 13:30 a verdi sabah ameliyatı varmış. Bende daha önce hep tok karnına vermiştim ama şimdi tüm hormonlarıma bakıcak böyle tam net olsun istiyorum bilemedim
Valla 13.30’a kadar aç kalabilirsen aç git, garantiye almış ol ama dediğim gibi gece 10’da da test yaptırdığım oldu yani tok karnına.

X