Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Ben ilk defa bu tarz bir kitabı okurken zorlandım . yani aslında katil seçimi, olayın gizemi falan çok iyiydi ama bilmiyorum okurken sıkıldım açıkçası. Sanki biraz ramazanın da etkisi vardı, araya çok zaman da girdi. Resmen bir ay içinde okudum kitabı. Belki ondan da olabilir. Arka kapağını okuduğumda baya merak etmiştim. Şuan farkettim ki okurken hiç katil kim acaba diye düşünmemişim normalde hemen tahmin etmeye çalışırdım.
Bence Ramazan ile alakalıdır çünkü baya akıcıydı kitap

Ben Sarı Odanın Esrarı kitabını sevmedim malesef. Kurgu güzel olabilir, akıllıca yazılmış olabilir ama kitap sadece bundan ibaretti. Çok basitti. Normalde bu türü çok sevmem zaten ama Ahmet Ümit'in iki farklı romanını okuduğumda keyif almıştım, farklı şeyler de katmıştı bana. Bu kitapta malesef bu yoktu.

Ben ilk defa bu tarz bir kitabı okurken zorlandım . yani aslında katil seçimi, olayın gizemi falan çok iyiydi ama bilmiyorum okurken sıkıldım açıkçası. Sanki biraz ramazanın da etkisi vardı, araya çok zaman da girdi. Resmen bir ay içinde okudum kitabı. Belki ondan da olabilir. Arka kapağını okuduğumda baya merak etmiştim. Şuan farkettim ki okurken hiç katil kim acaba diye düşünmemişim normalde hemen tahmin etmeye çalışırdım.
Doğru zamana denk gelmemiş büyük ihtimal.

Ben Sarı Odanın Esrarı kitabını sevmedim malesef. Kurgu güzel olabilir, akıllıca yazılmış olabilir ama kitap sadece bundan ibaretti. Çok basitti. Normalde bu türü çok sevmem zaten ama Ahmet Ümit'in iki farklı romanını okuduğumda keyif almıştım, farklı şeyler de katmıştı bana. Bu kitapta malesef bu yoktu.
1907 yılında yazılmasına istinaden o zamana göre kurgusu çok iyi bence. Ahmet ümit teni nesil yazar. İkisini karşılaşırsak çok doğru olmaz. Ancak Gaston Leruox’Tan ilham alırlar

1907 yılında yazılmasına istinaden o zamana göre kurgusu çok iyi bende. Ahmet ümit teni nesil yazar. İkisini karşılaşırsak çok doğru olmaz. Ancak Gaston Leruox’Tan ilham alırlar
Tabi çağdaş yazarlarla karşılaştırmak daha doğru olur. Ben bu türü çok sevmediğim için böyle hissetmiş olabilirim.

1907 yılında yazılmasına istinaden o zamana göre kurgusu çok iyi bence. Ahmet ümit teni nesil yazar. İkisini karşılaşırsak çok doğru olmaz. Ancak Gaston Leruox’Tan ilham alırlar
Kesinlikle katılıyorum. Kendi döneminin yazarları ile karşılaştırmak daha doğru olur. Arthur Conan Doyle , Agatha Christie gibi

Tamamen düşündüklerimin aynısı :KK43:

Ben bu tarzı çok seviyorum aslında hele filmlerde favorim ama kitaplarda daha yeni nesil yazarlardan okuduğum için belki de çok akıcı gelmedi. Ya da ben çoğunlukla başladığımda çabuk bitiriyorum kitapları hele de sevdiysem uykumdan da kesiyorum, biraz elimde süründüğünden ötürü de olabilir , yani sevmedim diyemem ama sevdim tavsiye ederim de diyemem. Ne desem bilemedim böyle olumsuz yorum yapınca da kendimi hak yiyormuşum gibi hissediyorum , köşeme çekileyim iyisi 🫠

1713850630899.png

Günaydınlar ❤️
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun En Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYEEn Büyük TÜRKİYE

Eleadora Eleadora
Life light Life light
Levaiz Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
MrsDelfino MrsDelfino
Orangegreysky Orangegreysky
bir civciv annesi bir civciv annesi
Nowaybabe Nowaybabe
Keira- Keira-
Kitapkontesi Kitapkontesi
Arrietty_ Arrietty_
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin