Popüler Konu Howl'un Kitap Kulübü 🏰

Günaydın herkese 🥰
Sayfadaki bütün öğretmen arkadaşlarımızın günü kutlu olsun,emeklerinizin karşılığını maddi manevi aldığınız bir hayat diliyorum 🦋🙏

Günaydın 💜

Tüm öğretmenlerimizin günü kutlu olsun 💐

Öğretmenlerimizin gününü kutlarım🥰🥰🥰

Kitap listemde ama dizisini izlemiştim iyiydi, kitabı daha iyidir o zaman. En son Carrie'yi okudum King'ten aynısını dedim eşime, bu kadar farklı konularda böylesine kitaplar yazması beni korkutuyor. Niyeyse hep kitaplarındaki olayları gördüğünü yaşadığını düşünüyorum 😅

Herkese günaydın, aramızdaki öğretmenler ve öğretmenler adaylarının da gününü kutlarım 🧡

Sayfadaki tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun 🥳🌸💕

Günaydın 🥰
Bütün öğretmen ve öğretmen adaylarının gününü kutluyorum 😍🌹💐

Günaydınn
Bütün öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun 💕

Öğretmenler günümüz kutlu olsun 😊😊

Günaydın 🌺 günümüzü kutlayan herkese kendi adıma teşekkür ediyorum ❤️

Günaydın :)

Öğretmenler günü kutlu olsun.

Ben de yorumlardan King'e merak saldım, ben de okuyacağım :)) Orangegreysky Orangegreysky

Burdaki bütün öğretmen arkadaşlarımın günü kutlu olsun ❤ unuttuğum varsa kusura bakmayın

Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom UcanSupurge UcanSupurge Mrsay Mrsay fesang fesang

Tüm öğretmenlerin ve öğreten herkesin günü kutlu olsun 💜
Unuttuğum biri var ise affola 🫣
Mrsay Mrsay Aspasiaa Aspasiaa Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom UcanSupurge UcanSupurge fesang fesang sudem34 sudem34 MelodiminEsi MelodiminEsi 🌺🌻💜
ne kadar çok öğretmen varmış topikte 🙊🥳🧡

Teşekkür ederim.

Bütün arkadaşlarımın gününü kutlarım. 🌷

Çoook teşekkür ederim 🥰 💜🤗Hepinize kucak dolusu 🌸🌸🌸

günaydın ✨

tüm meslektaşlarımın gününü kutlarım. umarım emeklerimizin karşılığını aldığımız ve gördüğümüz günlerimiz olur 💙
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum çok sağolun kızlar 🌸
Öğretmenler günümüz kutlu olsun ❤️
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom sudem34 sudem34 Natsume Natsume Mrsay Mrsay Jawlensky Jawlensky Aspasiaa Aspasiaa fesang fesang ve sevgili zümrem MelodiminEsi MelodiminEsi

Hiç okumadığım için nerden başlamam gerektğine dair bir fikrim yok, çok da sevdiğim bir tarz değil o yüzden önerilere açığım 🤩
Benim favorim Medyum. The Shining'i izlemişsinizdir belki onun kitabı. Hayvan Mezarlığı ve Carrie'yi de sevdim. Daha kalın ve iyi kitapları da var ama sevmezseniz şimdi kötü olur 😅

Hayvan Mezarlığı ve ya Kujo
Yeşil Yol'da olabilir. Filmi çok iyiydi

Benim favorim Medyum. The Shining'i izlemişsinizdir belki onun kitabı. Hayvan Mezarlığı ve Carrie'yi de sevdim. Daha kalın ve iyi kitapları da var ama sevmezseniz şimdi kötü olur 😅
Hayvan mezarlığını başkalarından da duymuştum onunla başlarım o zaman🤓

Hanımlar Ahmet Ümit kitapları belli bir sırayla mı okunmalı? Sepetime İstanbul Hatırası'nı eklemişim ama Başkomser Nevzat serisi olarak başka bir kitapla başlıyor görünüyor. Seri şeklinde mi bu kitaplar?
Birbirinin devamı olan kitaplar değil ama Bazı karakterler tekrar ediyor.

🤤🤤🤤

IMG_20221124_151543.jpg

Eki Görüntüle 3165670

Eki Görüntüle 3165671

Eki Görüntüle 3165673

Eki Görüntüle 3165674

Myra Antik Kenti - Antalya​

Bugünkü Demre ilçe merkezi ve civarında yer alan Myra Antik Kenti, aynı adı taşıyan ova üzerinde kurulmuştur. Myros Nehri'nin (Demre Çayı) batısındaki ulaşıma elverişli kanal ile şehrin denizle bağlantısı sağlanmaktaydı. Kanalın diğer yanında yer alan Andriake (Çayağzı) Limanı'ndan da bölgenin deniz ulaşımı ve ticareti yürütülmekteydi. Myra Antik Kenti özellikle Likya Dönemi kaya mezarları, Roma Dönemi tiyatrosu ve Bizans Dönemi Aziz Nikolaos Kilisesi (Noel Baba) ile ünlüdür.

Kaya mezarları, Likçe yazıtları ve sikkeler, Myra’nın en azından İ.Ö. 5'inci yüzyıldan itibaren varlığını sürdürdüğünü gösterirler. Strabon’un verdiği bilgiye göre Likya Birliği'nin altı büyük kentinden biri olan Myra, Likçe yazıtlarda Myrrh adıyla anılır.

İ.S. 2'nci yüzyıl Myra’nın büyük bir gelişmeye sahne olduğu dönemdir. Likya Birliği'nin Metropolisi olan şehirde, Likyalı zengin kişilerin yardımları ile birçok yapı inşa edilmiş ve onarılmıştır. Bizans Dönemi'nde ise Myra, dini yönden olduğu kadar idari yönden de önde gelen şehirlerden biri olmuştur. Günümüze dek ulaşan ününü, Aziz Nikolaos’un (Noel Baba) İ.S. 4'üncü yüzyılda şehrin piskoposu olmasına ve ölümünden sonra aziz mertebesine ulaşıp adına kilise yapılmasına borçludur.

Myra, 7'nci yüzyıldan itibaren gerek deprem, su baskını ve Demre Çayı'nın getirdiği alüvyonlar, gerekse Arap akınları sebebiyle önemini yitirip 12'nci yüzyılda köy hüviyetine dönüşmüştür. Günümüz kalıntılarını, akropolün güney eteğinde yer alan tiyatro ile her iki yanında yer alan kaya mezarları oluşturur. Yapılan araştırmalara göre bugün oldukça sağlam durumda olan Roma Dönemi surlarının dışında, Helenistik, hatta İ.Ö.5'inci yüzyıla tarihlenen sur kalıntılarına akropol tepesi ve çevresinde rastlamak mümkündür. Akropolün güney eteğinde yer alan tiyatro, gerek oturma sıraları gerekse sahne binası ile iyi korunmuş bir Roma Dönemi tiyatrosunun özelliklerini yansıtır. Sahne binası ikinci katın yarısına kadar ayaktadır. Tiyatronun hemen iki yanında, kabartmalı veya düz kaya mezarları yer alır.

Likyalıların ahşap ev mimarisinin kaya mezarlarına en iyi uyarlanmış örnekleri olan Myra mezarlarının içinde, ölüyü ve yakınlarını betimleyen kabartmalı mezar, en ilginç örneklerden biridir. Ayrıca yine kabartmalı veya kitabeli birçok kaya mezarı, kayalığın güneye bakan yüzünde üst üste veya yan yana sıralanmaktadır. Tiyatro yakınındaki şehir merkezine giderken yolun solundaki hamam kalıntıları ise Roma Dönemi tuğla mimarisinin erken ve ilginç örneklerini oluştururlar.

Şehrin su ihtiyacı, Demre Çayı'nın aktığı vadi kenarındaki kayaya oyulmuş kanallarla karşılanmaktaydı. Likya Konfederasyonu'nda üç oy hakkına sahip altı şehirden biri olan Myra’nın “En parlak kent” unvanıyla anılması ne denli önemli bir kent olduğunu göstermektedir. Myra’nın Likya Konfederasyonu'na ait sikkelerin yanında kendi adıyla basılmış sikkelerinde, şehrin ana tanrıçası Artemis’in Anadolu’nun en eski tanrıçası Kybele formunda temsil edilmiş olması ayrı bir önem taşımaktadır. İ.S. 5'nci yüzyılda Likya eyaletinin başkenti olan Myra’nın, St. Paul ve arkadaşlarının uğradıkları şehir olması Hıristiyanlıkça da özel bir önem taşımaktadır.

Günaydınlar Kitap Kurtları :kahve:

Jawlensky Jawlensky
@kk birinci noteri
Life light Life light
Eleadora Eleadora
Levaiz Levaiz
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom
UcanSupurge UcanSupurge
@Bonus
@Kukrim
Kitapkontesi Kitapkontesi
@Oriana
Natsume Natsume
@Limonsuzzcay
@-nemesis-
Keira- Keira-
@mimesis
sudem34 sudem34
@Nikinik
@_BuRc_
@ummhnisa
@Amanita
@Arrietty_
Aspasiaa Aspasiaa
Mrsay Mrsay
@LADY VEGA
@HAbibte
fesang fesang
Disipline Girmis BirKadin Disipline Girmis BirKadin
@M e r i d a
@berresuu
yet07 yet07
@Atalanteda
@Mavi Menekse
bir civciv annesi bir civciv annesi
Orangegreysky Orangegreysky
@Look Up
@Boncoboorkodos
Hayirli gunler herkese yeni girebildim sayfaya. Sabah hastane islerimiz vardi,ogleden sonra okula ogretmenler gunu kutlamasina gittim, eve gelince de komsuma gecmis olsuna gittim😉
Biricik öğretmenlerimizin gununu kutluyorum😍😍

Kitap listemde ama dizisini izlemiştim iyiydi, kitabı daha iyidir o zaman. En son Carrie'yi okudum King'ten aynısını dedim eşime, bu kadar farklı konularda böylesine kitaplar yazması beni korkutuyor. Niyeyse hep kitaplarındaki olayları gördüğünü yaşadığını düşünüyorum 😅

Herkese günaydın, aramızdaki öğretmenler ve öğretmenler adaylarının da gününü kutlarım 🧡
Gayet güzel, öykülerden oluşuyor kitap. Etkileyiciydi oldukça 🥶
Ben de aldım onu, amazon getirirse okuyacağım :KK45:
Keyifli okumalar 🫣
Suan meraklı evresi sanrm önceden (4 aylık) bir ayda 5 kitap bitirmiştm simdi elime alınca hemen o da gelip elimden kapıp sayfalarna zarar veriyo (10 aylık)🙄
Oluyor öyle bir dönemleri, biz de yaşadık :KK70: :KK70: eline gazete kağıdı falan verebilirsiniz, doya doya yırtsın :KK70: :KK70:
Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum çok sağolun kızlar 🌸
Öğretmenler günümüz kutlu olsun ❤️
Capanin Gururu Teyom Capanin Gururu Teyom sudem34 sudem34 Natsume Natsume Mrsay Mrsay Jawlensky Jawlensky Aspasiaa Aspasiaa fesang fesang ve sevgili zümrem MelodiminEsi MelodiminEsi
🥹🥹🥹 teşekkür ederimm😻

Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun ❤️🌺

X