HPV ile ilgili bir soru

Smear testini hpv için mi yaptirdiniz ??

Pap smear ile hpv tanısı konulamiyor .
HPV testi yapılması gerekiyordu ..
Aynı yöntem farklı testler ..
Yoo smear testiyle de hpv anlasiliyor sadece hpv testi tipini belirliyor zaten hpv varsa rahim de doku degisikligi gozukuyor bunlarda cin1 cin2 cin3 olarak geliyor

Yoo smear testiyle de hpv anlasiliyor sadece hpv testi tipini belirliyor zaten hpv varsa rahim de doku degisikligi gozukuyor bunlarda cin1 cin2 cin3 olarak geliyor
Ben smear yaptırdığımda diğer gittiğim tüm doktorlar ve internette dahil

-" smear farklı hpv testi farklı Smear testi hpv varlığını göstermez ve yanılma payı vardır çünkü jinekolog yapar ... HPV testi ise jinekolojik onkolog tarafından yapılır ki öyle de yapılmalıdır jinekolog doğru suruntuyu alamaz .dendi .

Merhaba,
Nasıl başlayayım bilmiyorum. 20 yaşımda evlendim, şu an 26 yaşındayım. Birisi 3, diğeri 1 yaşında iki tane bebeğim var. Düğün öncesi ilk kez kuaförde ağda yaptırmıştım. Üniversiteye yakın bir yerdi, arkadaşlarım o civarları önermişti. Fakat bu yer, içeriden çok temiz değildi sanırım. Agdayi yapan kız da bilgili değildi, öyle ki roll-on agda ile paket kısmını yaptı. Epey sıkıntılı oldu, başka bir yerimi yaptırmadan oradan çıktım. Ağda esnasında kız daha çok gece çalıştıklarını söyledi, orada galiba pavyonvari yerler varmış :KK43:

Ne yazik ki cinsel sağlık konusunda bilgili değilmişim. Yakın zamanda HPV'yi araştırırken, cinsel olmayan yollardan da bulaşabilecegini okudum. O gün o ağdadan HPV kapıp, eşime de bulaştırmış olmaktan çok korkuyorum. Siğilim çıkmadı ama siğil yapmayan türlerini kastediyorum. Yaklaşık 2 buçuk yıl önce özel hastanede smear testi verdim, her şey normaldi. ikinci doğumdan sonra da doktorum yine smear alalım dedi ama gerek telaş, gerek pandemi, gerekse "ne gerek var, zaten bir sorunum yok, üstelik 2 sene önce yaptırdım" diye düşündüğüm için smear yaptırmadım.

Her zaman gittiğim özel hastane çok fazla para istediği için oraya gitmedim. KETEM de smear ve HPV testini 30 yaş üstüne yapıyormuş.
Oradaki doktor zaten geçmiştir, gençlerde çoğunlukla vücuttan atılıyor dedi. Erkeklerin de vücudundan atılıyor mu? Bağışıklığım güçlü diye düşünüyorum fakat eğer varsa, atilmadiysa, takviyeler almak bana ve eşime fayda eder mi?

Etrafta pavyonvari yerler olunca kuaför daha çok gece mi çalışır, yani o bağlantıya ben giremedim. Pavyonda çalışan kadın kuaföre gündüz gider gece çalıştığı için.
Neyse ağda yaptırmak yine de hijyenik değil tabi. İsterse bakire olmayanın girmediği kuaför olsun yine de hijyenik gelmiyor bana 🤣
Ama hpv nin siğil yapmayan türü ağdaya bulaşacak da oradan size geçecek de zor ihtimal ya.

Birde kızlar ben mesela pap smear ve hpv testi verdim ya biri önce diğeri 10 gün sonra falan çıkacak muhtemelen özele sonucu ogrenemye gittiğimde ücret talep ediyorlar mı

Etrafta pavyonvari yerler olunca kuaför daha çok gece mi çalışır, yani o bağlantıya ben giremedim. Pavyonda çalışan kadın kuaföre gündüz gider gece çalıştığı için.
Neyse ağda yaptırmak yine de hijyenik değil tabi. İsterse bakire olmayanın girmediği kuaför olsun yine de hijyenik gelmiyor bana 🤣
Ama hpv nin siğil yapmayan türü ağdaya bulaşacak da oradan size geçecek de zor ihtimal ya.
Sigil yapmayan türleri cinsel yolla mı bulaşıyor surtunmeyle değil mi anlamadım ben şimdi sigil olmayan türleri de cinsel yolla bulaşır denildi yani temasla bile ama sigil yapmadığı için hangisi olduğu anlaşılmaz deniliyor

Sigil yapmayan türleri cinsel yolla mı bulaşıyor surtunmeyle değil mi anlamadım ben şimdi sigil olmayan türleri de cinsel yolla bulaşır denildi yani temasla bile ama sigil yapmadığı için hangisi olduğu anlaşılmaz deniliyor

Hpv nin her türü temasla bulaşır ama cinsel yol en yüksek bulaşma riski olan yol yani.

Birde kızlar ben mesela pap smear ve hpv testi verdim ya biri önce diğeri 10 gün sonra falan çıkacak muhtemelen özele sonucu ogrenemye gittiğimde ücret talep ediyorlar mı

Yaptırırken ücret ödemedin mi? Bir daha ödemezsin. Kontrol muayenesi olur zaten 10 gün

Hpv nin her türü temasla bulaşır ama cinsel yol en yüksek bulaşma riski olan yol yani.
Yani düşünsene arkadaşın pantolonu giydin direk surtunme vs okul zamanı unide kim yapmadı mesela ben kullandım birbirmizinkinş sürekli a yıkayım giyim demedik yani ki surtunme ve temas pantolonda oluyor Tanya vs kullandığın çamaşır ka bacak aranda vs temas oluyor yani bu hastalık çok boktan birsey detayına inersek bi yazıda okudum boşanma sebebi diye cidden yani varya kimse yaptırmıyor Türkiye’nin yarısından çoğunda vardır kimse korunmuyor korunsada fark etmez yani arkadaşı onu kesilmez valla

Yaptırırken ücret ödemedin mi? Bir daha ödemezsin. Kontrol muayenesi olur zaten 10 gün
Ay hiç özele gitmedim basıma devlet Orada bu sorunun yoktu şimdi hiç özel de tedavi olmadım açıkcası bu hafta içi gitçem kızlar cesaret verdi çok korkuyordum açıkcası 😔 adetim bugün bitti ne zamanngitmem gerek bilmiyorum fıyatını da sorup kredi kartına girdirip oyle muayene olacağım

Yani düşünsene arkadaşın pantolonu giydin direk surtunme vs okul zamanı unide kim yapmadı mesela ben kullandım birbirmizinkinş sürekli a yıkayım giyim demedik yani ki surtunme ve temas pantolonda oluyor Tanya vs kullandığın çamaşır ka bacak aranda vs temas oluyor yani bu hastalık çok boktan birsey detayına inersek bi yazıda okudum boşanma sebebi diye cidden yani varya kimse yaptırmıyor Türkiye’nin yarısından çoğunda vardır kimse korunmuyor korunsada fark etmez yani arkadaşı onu kesilmez valla

Valla ben eşimle cinsel ilişkiye girmeden muayene olmasını istemiştim açıkçası. Evet hiç romantik değil. Ama benim için önemliydi. Ve düzenli smear baktırıyorum. Sürtünme yoluyla o şekilde pantolondan falan geçmesi çoook düşük ihtimal bence. Yine de giymemek lazım. Kimsenin kirli iç çamaşrını giymediğiniz sürece bir şey olacağını sanmıyorum. Wc den falan bulaşabilir diyorlar onlar da düşük ihtimal. En çok cinsel ilişki yoluyla bulaşıyor evet. Ve o kadar lanet bir şey ki kondom kullansan da bulaşıyor.
Evet bence de boşanma sebebi bu arada. Ben de bu hastalık konusunda takıntılıyım biraz başlığı görünce yazmak istedim ondan. Benim takıntılı olduğumu farkeden bir doktor beni korkutmuştu biraz bir seferinde hayatım zindan oldu 10 gün sonuç gelene kadar.

Ay hiç özele gitmedim basıma devlet Orada bu sorunun yoktu şimdi hiç özel de tedavi olmadım açıkcası bu hafta içi gitçem kızlar cesaret verdi çok korkuyordum açıkcası 😔 adetim bugün bitti ne zamanngitmem gerek bilmiyorum fıyatını da sorup kredi kartına girdirip oyle muayene olacak k
Valla ben eşimle cinsel ilişkiye girmeden muayene olmasını istemiştim açıkçası. Evet hiç romantik değil. Ama benim için önemliydi. Ve düzenli smear baktırıyorum. Sürtünme yoluyla o şekilde pantolondan falan geçmesi çoook düşük ihtimal bence. Yine de giymemek lazım. Kimsenin kirli iç çamaşrını giymediğiniz sürece bir şey olacağını sanmıyorum. Wc den falan bulaşabilir diyorlar onlar da düşük ihtimal. En çok cinsel ilişki yoluyla bulaşıyor evet. Ve o kadar lanet bir şey ki kondom kullansan da bulaşıyor.
Evet bence de boşanma sebebi bu arada. Ben de bu hastalık konusunda takıntılıyım biraz başlığı görünce yazmak istedim ondan. Benim takıntılı olduğumu farkeden bir doktor beni korkutmuştu biraz bir seferinde hayatım zindan oldu 10 gün sonuç gelene kadar.
ben de aşırı korkuyorum ve takıntılıyımm nişanlısında varmış mesela bu hastalık kız bakire surtunme yoluyla bulaşmış ay erkeklerin hepsi etek traşı oluyor kadınlarla yatmadan önce ve o sıra yeni kesildiği için ve tahrişe çok meyilli oluyor o kısım kadınlarda mesela jilet ağda vs yani zaten bizde sıvı olduğundan erkeğe akıyor yani sıvı mesela etek bölgesine testıslere vs erkek de yeni aldığında mesela kadın sıvısından korunsa bile o temasla gevmiş oluyor ben araştırdığımda böyle birsey olduğunu iğrendim bana söylemedi mesela ben erkek kurbanıyım ve bilmiyorum hangisini tasıyorım bile yani dediğim kız surtunme ile bulaşmış ve bakıre nişanlısı tedavi görüyormuş demem oki yatmana bile Grek yok burda bir çok yorum okudum böyle çok mağdur olan var kadınlarımız ve genclerimiz kimse bu hastalığı bilmiyor ve hepsi taşıyıcı aynı corona gibi bulaş Yolu çok fazla ve hemen bulaşıyor

Birde erkeginn düzenli başka bir kadınla seks hayatı var sanıyorki korunuyorum hastalık bulaş olmaz ama maalesef bulaşıyor ve duzmeli sesi yaptığı kadına geçiyor sonrasında ikiside pozitif ve sürekli korunmadan yapıldığı için ve koruna Bıle ikisinde de ara verme sen yapıldığı için bir türlü negatif olmuyor ve Türkiye de basına gelmeyen kimse bu rahatsızlığı bilmiyor farkında olmuyor

:KK70:
emin değilim o bağlantıyı kendi kendime mi kurdum yoksa o zaman kız mı söyledi de hayal meyal hatırlıyorum. teşekkür ederim mesajınız icin ^^ çok haklı bir söz önerme, lazer planlarımı da iptal ettim öyle olunca

Canım nerde olduğunu bilmiyorum ama ben ilk öğrendiğimde tip 16 idim son evresi dendi bi çok şey söylendi daha sonra İzmit araştırma da yaptırdım çok bi ücret ödemedim orda hpv 45 dendi veeee geçen Kartal Lütfi kırdar da yaptılar sonuç olarak tertemiz hiç bişey kalmamış ve ben şok oldum inanamadım araştırma hastanelerine gidersen ücret ödemeden yaptırırsın benden parça bile alındı parça nın sonunda tip16 olduğu kesinleşti ilaç olarak ise ne kullandınız derseniz de bol bol propolis canım bide genitsl bölgemi sebamed sabun ile yıkadım bu durumda çok sıkıntılar yaşadım ama kurtuldum🦋🙏
cok gecmiş olsun. son evresi olduğunu nasıl tespit ettiler?

26 yaşındayım, KETEM yapmadı ne yazık ki.
Eşimi ve çocuklarımı riske atmaktan korkuyorum, yoksa burada insanların belki biraz zahmetli ama imkansız olmayan kurtulma hikayelerini okudum. :KK43:
Merhabalar, aşı vurdurabilirseniz sizin için çok iyi olur bu rahatsızlık yoksa sizde en azından koruyucu bir etkisi var. Özel de yapılıyor 200₺ Civarı bir ücreti var smear testinin, hpv testi için laboratuvarlara da başvurabilirsiniz yaptırmak istiyorsanız ama biraz pahalı oluyor o şekilde en azından içiniz rahatlar iyi günler ☺️

X