HPV KURTULANLAR MORAL DESTEK

Bu mümkün değil. Bu siğiller; sadece cinsellikle bulaşıyor. Birden cok partneri olan kisiler taşıyıcı oluyor. Ben gecirdim ve böyle bir partnerim vardi :KK43:
Ben doktora gittim siğil değil dedi doktor pfizerin bi ilacını verdi sürüyorum yakiyor yine çikti bu arada… Dr kıl kökü iltihapi dedi eşimde de çikinca dedim siğil mi acaba kendi kendime böyle bi tanı koymuştum ama dr siğil değil dedi :KK43: sadece cinsellikle mi bulaşan bir hastalık

Ben doktora gittim siğil değil dedi doktor pfizerin bi ilacını verdi sürüyorum yakiyor yine çikti bu arada… Dr kıl kökü iltihapi dedi eşimde de çikinca dedim siğil mi acaba kendi kendime böyle bi tanı koymuştum ama dr siğil değil dedi :KK43: sadece cinsellikle mi bulaşan bir hastalık
Kusura bakmayin ben hpv yani siğil sandım. Bu sebepten böyle yazdim. HPV sadececinsellikle bulaşıyor. Tuvaletlerden ve lazer epilasyondan filan bulasma ihtimali tuz kadar.

Kusura bakmayin ben hpv yani siğil sandım. Bu sebepten böyle yazdim. HPV sadececinsellikle bulaşıyor. Tuvaletlerden ve lazer epilasyondan filan bulasma ihtimali tuz kadar.
anladim ben de öğrenmiş oldum bu vesile ile demek ki lavabolardan falanda bulaşma ihtimali düşük 🙏🏻 tşk ederim bilgilendirmeniz için

Herkese merhaba,

Herkesin farkettiğinde moralini bozan o hastalık HPV… Yaklaşık 1 ay önce genital bölgemde çıkan siğili farkedip doktora başvurmamla gerçeği ben de öğrendim. Gittiğinizde sizden smear ve hpv tip testi alıyorlar. Smear testim temiz çıktı. Hpv tip testimde tip58 sonucu geldi. Tip58 yüksek risk.

(İnternette siğil yapan tiplere tip6 ve tip11 diyor ama ben de tip58 çıktı ben de anlamadım sanırım bazı testlerde sadece yüksek riskli tipler tespit ediliyormuş)

Doktorun tavsiyesi ile Gardasil 9 aşımın ilk dozunu oldum (geriye 2 doz kaldı) Hemen siğil yakma işlemini yaptırdım. Genel anesteziyle yaptılar yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlem. O günden itibaren sigara kullanmayı kestim. İnternette araştırmalarım sonucunda AHCC toz kullanmaya başladım biraz pahalı 1 kutusu yaklaşık 1800₺ (tavsiye olarak şunu diyebilirim toz halini içmeyi hiç sevmedim kutu bitince kapsül halini alıcam.)

Doktorumun da tavsiyesiyle takviye vitaminler kullanmaya başladım. Günlük takviye vitaminler ve toz kolejen içiyorum. Her şey çok iyiydi sadece son 3 gündür genital bölgemde yine sivilce gibi küçük belli belirsiz kırmızı noktalar gördüm moralim biraz bozuldu yine mi siğil çıkacak diye ama araştırdığım kadarıyla siğil tekrarlaması 3-4 kere olanlar da varmış. (Geçen gün jilet yapmıştım umarım jilet tahriş ettiği içindir.)

Not: bu süreçte jilet kullanmayın diyorlar biliyorum bölgede bulaştırıcılık riskini artıyormuş pişman oldum jilet yaptığım için ama makasla kesmek çok zor değil mi ya :KK43: Bu süreçte genital temizliğe dikkat etmek de çok önemli genital bölge temizliği için “Catalysis Glizigen” spreyi duydum kullananlar var mı aramızda? İyi geliyor mu tavsiyelerinizi bekliyorum 🥺🩷

Çok fazla başlık var bu süreçten nasıl kurtulduğundan bahsedecek arkadaşlarım bu yazının altında birbirimize umut olmamızı çok isterim.

*Bu yazıyı açma sebebim bu hastalığı atlattığım güne kadar nasıl atlattığımı sizlere anlatmak ve herkes için bir moral olması. Bugün 19.12.2023 yeni gelişmeler oldukça yazı yazacağım öncelikle şunu bilin yalnız değilsiniz güçlü bir bağışıklık sistemiyle biz de atlatanlar kulübüne geçmiş olacağız eminimmm 💪🏼
Kesinlikle jilet temizliği yapmayın traş makinasıyla kısaltma yapın. Bende aranıza yeni katılanlardanım süreciniz nasıl işledi nelerin faydasını gördünüz ahcc hangi marka kullandınız

Bu mümkün değil. Bu siğiller; sadece cinsellikle bulaşıyor. Birden cok partneri olan kisiler taşıyıcı oluyor. Ben gecirdim ve böyle bir partnerim vardi :KK43:
Sadece cinsellikle bulaşmıyor malesef. Gittiğiniz lazer merkezleri ve ağda merkezlerine çok dikkat edin hatta bu hpv hastalığınız yoksa kendi temizliğinizi kendiniz yapın. Bazı kuaförlerin sir ağdayı tülbentten süzerek tekrar kullandıklarını duydum ayrıca kardeşim bir lazer merkezinde çalışıyordu ve sedye örtüsünü her müşteride değişmezlermiş lazer başlığını her müşteride dezenfekte etmezlermiş🥺 tabi kardeşim ben temizliyodum ama diğer elemanlar umursamıyo diyodu ne tesadüfki o merkeze lazere gittikten sonra çıktı bu hpv bende

Bama gittiğim dr. Wc ya da epilasyon merkezlerinde binde bir bulasir demisti. Çok geçmiş olsun.

X