Hpv olabilir miyim ? ­čśóAdet d─▒┼č─▒ kanama ve kokulu kahverengi ak─▒nt─▒

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Arkada┼člar merhaba buradaki bir ├žok yorumu okudum ├žok ├╝zg├╝n├╝m ben de herkes gibi.
Yakla┼č─▒k be┼č ayd─▒r adetimden bir hafta ├Ânce kanamam oluyor g├╝nl├╝k pedin yar─▒s─▒ kadar ├Ârnek vermek gerekirse. Daha sonra ├žok k├Ât├╝ kokulu kahverengi bir ak─▒nt─▒ geliyor iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝p kesiliyor. Bu s├╝re├žte adet olurkenki gibi kadar olmasada pelvik a─čr─▒ ya┼č─▒yorum.Sonra g├╝n├╝nde normal adetimi oluyorum. Malesef be┼č ayd─▒r bu durumu hi├ž ├Ânemsemedim ┼č├Âyle bir bakay─▒m bu neyin nesi diye googlea bakt─▒─č─▒mda ÔÇťHpvÔÇŁ yi ilk kez duydum. Hemen bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayenede bir ┼čey g├Âremedi antibiyotik ve fitil verdi smear almak istedi fakat can─▒m o kadar ac─▒d─▒ ki ald─▒ramad─▒m. Verdi─či antibiyotik ve fitili kulland─▒m bitirdim iki g├╝n sonra ilac─▒n etkisi mi ba┼čka bir ┼čeyim mi var s─▒tma ate┼č ┼čikayeti ile hastaneye g├Ât├╝r├╝ld├╝m. Bu sefer ba┼čka bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayene de bir ┼čey g├Ârmedi smear ald─▒ sonucunu bekliyorum ama a┼č─▒r─▒ derecede halsizlik ba┼člad─▒ acillik oldu─čum g├╝nden beri her an bay─▒lacak kadar halsizle┼čiyorum g├╝n i├žerisinde, i┼čtah─▒m tamamen kapand─▒ a├žl─▒k hissetmiyorum midemde ┼či┼č psikolojik mi yoksa rahim a─čz─▒ kanseri oldum da yay─▒ld─▒ m─▒ ­čśó bu onlar─▒n belirtisi mi L├╝tfen bilgi sahibi olan ki┼čiler yorumda bulunabilir mi ­čśó

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Arkada┼člar merhaba buradaki bir ├žok yorumu okudum ├žok ├╝zg├╝n├╝m ben de herkes gibi.
Yakla┼č─▒k be┼č ayd─▒r adetimden bir hafta ├Ânce kanamam oluyor g├╝nl├╝k pedin yar─▒s─▒ kadar ├Ârnek vermek gerekirse. Daha sonra ├žok k├Ât├╝ kokulu kahverengi bir ak─▒nt─▒ geliyor iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝p kesiliyor. Bu s├╝re├žte adet olurkenki gibi kadar olmasada pelvik a─čr─▒ ya┼č─▒yorum.Sonra g├╝n├╝nde normal adetimi oluyorum. Malesef be┼č ayd─▒r bu durumu hi├ž ├Ânemsemedim ┼č├Âyle bir bakay─▒m bu neyin nesi diye googlea bakt─▒─č─▒mda ÔÇťHpvÔÇŁ yi ilk kez duydum. Hemen bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayenede bir ┼čey g├Âremedi antibiyotik ve fitil verdi smear almak istedi fakat can─▒m o kadar ac─▒d─▒ ki ald─▒ramad─▒m. Verdi─či antibiyotik ve fitili kulland─▒m bitirdim iki g├╝n sonra ilac─▒n etkisi mi ba┼čka bir ┼čeyim mi var s─▒tma ate┼č ┼čikayeti ile hastaneye g├Ât├╝r├╝ld├╝m. Bu sefer ba┼čka bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayene de bir ┼čey g├Ârmedi smear ald─▒ sonucunu bekliyorum ama a┼č─▒r─▒ derecede halsizlik ba┼člad─▒ acillik oldu─čum g├╝nden beri her an bay─▒lacak kadar halsizle┼čiyorum g├╝n i├žerisinde, i┼čtah─▒m tamamen kapand─▒ a├žl─▒k hissetmiyorum midemde ┼či┼č psikolojik mi yoksa rahim a─čz─▒ kanseri oldum da yay─▒ld─▒ m─▒ ­čśó bu onlar─▒n belirtisi mi L├╝tfen bilgi sahibi olan ki┼čiler yorumda bulunabilir mi ­čśó
Arkada┼člar l├╝tfen daha fazla ge├ž kalmak istemiyorum ├žok endi┼čeliyim ­čśóBilgi Sahibi olanlar bir fikirde bulunabilir mi ben 26 ya┼č─▒nday─▒m malesef hpv vir├╝s├╝nden yeni haberim oldu.Benim bilgisizli─čim san─▒r─▒m.. ├žok ├╝zg├╝n├╝m

esmeralda_2286

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Kas─▒m 2008
2.029
312
spekulumla vajinayi acinca anliyorlar zaten oyle olsa soylerlerdi iki farkli dr ye gorunmussunuz. ne zamandir cinsel aktifsiniz ? hemen olmaz kanser oyle ama oncesi lezyon olabilor bazilarinda bu belirtiler oluyir.. tecrubeli dr anlar yani

esmeralda_2286

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Kas─▒m 2008
2.029
312
bi zamana kadar baska belirti verirdi bence smear sonicunu bekleyin ama hpv tiplemesi yaptirin sonrasinda kolposkopi smear dogru sonuc vermiyor her zaman

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
spekulumla vajinayi acinca anliyorlar zaten oyle olsa soylerlerdi iki farkli dr ye gorunmussunuz. ne zamandir cinsel aktifsiniz ? hemen olmaz kanser oyle ama oncesi lezyon olabilor bazilarinda bu belirtiler oluyir.. tecrubeli dr anlar yani
Cevap verdi─činiz i├žin te┼čekk├╝r ederim.Spekulumla vajinay─▒ a├ž─▒nca neyi anlarlar tam olarak ? ├ť├ž y─▒ld─▒r aktif

duygu_878

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 May─▒s 2021
117
49
34
ge├žmi┼č olsun. do─čru sonucu ancak doktorlar s├Âyler. bunun i├žin de smear ve gerek duyarlarsa biyopsi yaparlar. Hpv rutin muayenede g├Âr├╝lmez sadece hpv dna test ile ├Â─črenilebilir. Kanser ├Âncesi lezyonlar─▒ da sadece kolkoskopik biyopsi ile g├Âr├╝yorlar. bunun d─▒┼č─▒nda bi yorum yapmak sizi daha da strese sokabilir.
bana sorarsan─▒z ya┼č─▒n─▒z ├žok gen├ž. Kanser olmak i├žin yani. Hemen ├Âyle rahim a─čz─▒ kanseri olunmuyor.

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
bi zamana kadar baska belirti verirdi bence smear sonicunu bekleyin ama hpv tiplemesi yaptirin sonrasinda kolposkopi smear dogru sonuc vermiyor her zaman
┼×u an iki g├╝n oldu smear testi vereli ├ž─▒kmas─▒ bir hafta on g├╝n bulur dendi. Hpv ve kolposkopi i├žin smear─▒n sonucunu beklemek zorunday─▒m dimi

esmeralda_2286

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Kas─▒m 2008
2.029
312
Cevap verdi─činiz i├žin te┼čekk├╝r ederim.Spekulumla vajinay─▒ a├ž─▒nca neyi anlarlar tam olarak ? ├ť├ž y─▒ld─▒r aktif
kitle vs varsa deneyimli dr lar goruyor. allah korusun ama 3 yilda ilerkemez ama tipi onemli. bazi tipler hizli ilerliyor cin asamalari olusmustir en fazla

kedilinick

Ve d├╝nya hayk─▒r─▒r 'insano─člu ayk─▒r─▒'
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
17 Ocak 2020
17.550
25.043
├ľncelikle sizi ├žok ├žok ├žok ├žok uyarmak istiyorum.
Smear testi kendi ba┼č─▒na hi├ž bir sonu├ž vermez desem yeridir inan─▒n .

Cotest yani hpv ve smear birlikte yaptirmalisiniz.

Beni ba┼čtan uyaran olmad─▒ gittim smear yapt─▒rd─▒m ├ž─▒kt─▒m sonu├žlar ├ž─▒kt─▒
Doktor benle alay eder gibi ama hpv smearda belli olmaz ki .smear testi temiz ├ž─▒kabilir hpv varken de.cunku hpv ve smear testleri farkl─▒ dedi .

Ayn─▒ ┼čekilde al─▒n─▒yor ama laboratuarda ayr─▒ tekniklerle bakiliyorlar .

Bende tekrar vajinamdan spekulum filan sokulsun istemedigim i├žin hpv testi yapt─▒rmam─▒┼č oldum tabiki ...

Kald─▒m bitek smearla .

Siz ikisini birlikte yapt─▒r─▒n k─▒rk kere u─čra┼čmay─▒n.insanin psikolojisi kaldirmiyor

esmeralda_2286

Guru
Kay─▒tl─▒ ├ťye
4 Kas─▒m 2008
2.029
312
┼×u an iki g├╝n oldu smear testi vereli ├ž─▒kmas─▒ bir hafta on g├╝n bulur dendi. Hpv ve kolposkopi i├žin smear─▒n sonucunu beklemek zorunday─▒m dimi
ya kolposkopi biopsi direk yapmiyorlar genelde hpv tipine gore karar veriyorlar.. zaten ileri biyut bisi olsaydi iliskide kanama vs de olurdu diye dusunuyirum.

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
├ľncelikle sizi ├žok ├žok ├žok ├žok uyarmak istiyorum.
Smear testi kendi ba┼č─▒na hi├ž bir sonu├ž vermez desem yeridir inan─▒n .

Cotest yani hpv ve smear birlikte yaptirmalisiniz.

Beni ba┼čtan uyaran olmad─▒ gittim smear yapt─▒rd─▒m ├ž─▒kt─▒m sonu├žlar ├ž─▒kt─▒
Doktor benle alay eder gibi ama hpv smearda belli olmaz ki .smear testi temiz ├ž─▒kabilir hpv varken de.cunku hpv ve smear testleri farkl─▒ dedi .

Ayn─▒ ┼čekilde al─▒n─▒yor ama laboratuarda ayr─▒ tekniklerle bakiliyorlar .

Bende tekrar vajinamdan spekulum filan sokulsun istemedigim i├žin hpv testi yapt─▒rmam─▒┼č oldum tabiki ...

Kald─▒m bitek smearla .

Siz ikisini birlikte yapt─▒r─▒n k─▒rk kere u─čra┼čmay─▒n.insanin psikolojisi kaldirmiyor
┼×u an ne kadar ├╝z├╝ld├╝m baz─▒ insanlar smear bir dakikal─▒k i┼člem diyor ama benim g├Âzlerimden ya┼člar geldi.. hpv smearda belli olmuyorsa neden bunu doktor belirtmiyor ben nereden bilebilirim de─čil mi ?

duygu_878

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 May─▒s 2021
117
49
34
┼×u an ne kadar ├╝z├╝ld├╝m baz─▒ insanlar smear bir dakikal─▒k i┼člem diyor ama benim g├Âzlerimden ya┼člar geldi.. hpv smearda belli olmuyorsa neden bunu doktor belirtmiyor ben nereden bilebilirim de─čil mi ?
siz kendinizi kast─▒─č─▒n─▒z i├žin ac─▒yor. bana 2 kere biyopsi yap─▒ld─▒. ilkinde olay─▒n ┼čoku ile kendimi ├žok kast─▒m. can─▒m ac─▒d─▒. 2.biyopsi de rahat b─▒rakt─▒m ve smear kadar hafif ge├žti. hi├žbi┼čey anlamad─▒m. hatta haftaya doktora gidip biyopsi istiycem. ├ž├╝nk├╝ 2 y─▒l ge├žti ve smear do─čru sonu├ž vermiyor her zaman.

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Doktorda kendimi kast─▒─č─▒m─▒ s├Âyledi hakl─▒s─▒n─▒z fakat elimde de─čil elimden geleni yapt─▒m ┼ču an o smear─▒ beklerken ba┼čka bir doktora daha gidip bir smear daha m─▒ vermeliyim sizce