Hpv olabilir miyim ? ­čśóAdet d─▒┼č─▒ kanama ve kokulu kahverengi ak─▒nt─▒

duygu_878

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 May─▒s 2021
117
49
34
jinekolog onkologlar─▒n daha iyi smear ald─▒klar─▒n─▒ bilmiyordum. Ben onkolojide takipteyim. y─▒lda 2 kere gidiyorum. Yine de smear sonucu do─čruyu vermez diye ├žekiniyorum. normalde smear─▒ normal ├ž─▒kan birinin 6 ay sonra cin2 ├ž─▒kma ihtimali zay─▒f diye biliyorum. rahim a─čz─▒ kanseri yava┼č ilerledi─či i├žin. demek ki normal jinekologlar smear─▒ do─čru almad─▒─č─▒ i├žin b├Âyle sonu├žlar olabiliyor.

zelihanur

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Eyl├╝l 2013
863
1.369
Panik olmay─▒n l├╝tfen b├Âyle kendinizi daha k├Ât├╝ hissedersiniz 1 ay ├Ânce leep oldum ve cin3 t├╝ benim ki smear sonucum cin 1 olmas─▒na ra─čmen hemde o y├╝zden panik olmay─▒n testlerinizi yapt─▒r─▒n sakin kalmaya ├žal─▒┼č─▒n benim cin 3 olmas─▒na ra─čmen hi├ž bir ┼čikayetim yoktu belki rahim a─čz─▒ yaras─▒d─▒r ayr─▒ca i├žiniz rahat etsin istiyorsan─▒z hpv smear yapt─▒r─▒n her iki smearde ├žok kolay can─▒n─▒z yanmaz 30 ya┼č alt─▒na hpv yap─▒lm─▒yor san─▒r─▒m ama ├Âzelde yapt─▒rabilirsiniz

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 445 g├╝n ge├žti.

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
jinekolog onkologlar─▒n daha iyi smear ald─▒klar─▒n─▒ bilmiyordum. Ben onkolojide takipteyim. y─▒lda 2 kere gidiyorum. Yine de smear sonucu do─čruyu vermez diye ├žekiniyorum. normalde smear─▒ normal ├ž─▒kan birinin 6 ay sonra cin2 ├ž─▒kma ihtimali zay─▒f diye biliyorum. rahim a─čz─▒ kanseri yava┼č ilerledi─či i├žin. demek ki normal jinekologlar smear─▒ do─čru almad─▒─č─▒ i├žin b├Âyle sonu├žlar olabiliyor.
Ben de ┼ču an smear sonucuma g├╝venmiyorum burada okuduklar─▒mdan sonra. ├ľzel bir hastanede kad─▒n do─čum doktoru ald─▒

Naznil85

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Ocak 2020
582
364
36
Arkada┼člar merhaba buradaki bir ├žok yorumu okudum ├žok ├╝zg├╝n├╝m ben de herkes gibi.
Yakla┼č─▒k be┼č ayd─▒r adetimden bir hafta ├Ânce kanamam oluyor g├╝nl├╝k pedin yar─▒s─▒ kadar ├Ârnek vermek gerekirse. Daha sonra ├žok k├Ât├╝ kokulu kahverengi bir ak─▒nt─▒ geliyor iki ├╝├ž g├╝n s├╝r├╝p kesiliyor. Bu s├╝re├žte adet olurkenki gibi kadar olmasada pelvik a─čr─▒ ya┼č─▒yorum.Sonra g├╝n├╝nde normal adetimi oluyorum. Malesef be┼č ayd─▒r bu durumu hi├ž ├Ânemsemedim ┼č├Âyle bir bakay─▒m bu neyin nesi diye googlea bakt─▒─č─▒mda ÔÇťHpvÔÇŁ yi ilk kez duydum. Hemen bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayenede bir ┼čey g├Âremedi antibiyotik ve fitil verdi smear almak istedi fakat can─▒m o kadar ac─▒d─▒ ki ald─▒ramad─▒m. Verdi─či antibiyotik ve fitili kulland─▒m bitirdim iki g├╝n sonra ilac─▒n etkisi mi ba┼čka bir ┼čeyim mi var s─▒tma ate┼č ┼čikayeti ile hastaneye g├Ât├╝r├╝ld├╝m. Bu sefer ba┼čka bir kad─▒n do─čum doktoruna gittim muayene de bir ┼čey g├Ârmedi smear ald─▒ sonucunu bekliyorum ama a┼č─▒r─▒ derecede halsizlik ba┼člad─▒ acillik oldu─čum g├╝nden beri her an bay─▒lacak kadar halsizle┼čiyorum g├╝n i├žerisinde, i┼čtah─▒m tamamen kapand─▒ a├žl─▒k hissetmiyorum midemde ┼či┼č psikolojik mi yoksa rahim a─čz─▒ kanseri oldum da yay─▒ld─▒ m─▒ ­čśó bu onlar─▒n belirtisi mi L├╝tfen bilgi sahibi olan ki┼čiler yorumda bulunabilir mi ­čśó
Merhaba ..Adet ├Âncesi lekelenme ├žok kad─▒nda var.Hatta Bendede var 1 bu├žuk senedir.Bu formda g├Âr├╝yorum bazen Hpv negatif olanlarda bile var. Ultrasonla bak─▒l─▒p birsey g├Âr├╝lmediyse (kist,myom,polip gibi) Smear testi de temizse lekelenmeler i├žin yap─▒lacak bir┼čey yok.Yani ben 1 bu├žuk senedir defalarca vajinal ultrasona girdim smear testleri yapild─▒ bir ├žare bulamad─▒m.­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆLekelenmeler HPV ile ilgili de─čil bence. B├╝y├╝k ihtimalle sizde enfeksiyon var.Vajina a─črisida bu sebeple oluyor.Smear yap─▒lmis orda da ├ž─▒kar zaten.I┼čtah─▒n─▒z─▒n kapanmas─▒ mi─čdedeki ┼či┼člik halsizlik tamamen piskolojik...Ayr─▒ca k├Ât├╝ bir┼čey olsayd─▒ vajinal muayenede doktorlar ├žok tecr├╝besiz de─čilse ├ž─▒plak g├Âzle bakarak bile direk anliyorlar.Benim doktorum "Vajinay─▒ a├žt─▒─č─▒m─▒z anda rahim a─čzi kanseri olup olmadi─č─▒n─▒ direk anlayabiliyoruz art─▒k "demi┼čti..En k├Ât├╝ ihtimalle diyelim ki HPV var ve CIN3 olmu┼č onuda leep i┼člemi ile temizliyorlar tertemiz oluyorsun.Hi├ž korkmay─▒n ama ihmal de etmeyin..

Naznil85

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Ocak 2020
582
364
36
B├Âylece beklemek zorunday─▒m o zaman ­čśóbenim belirtilerim burada okuduklar─▒mdan daha farkl─▒ do─črudan rahim a─čz─▒ kanseri belirtileri ile uyumlu o y├╝zden ├žok korkuyorum
Can─▒m benim rahim a─čzi kanseri ile polip ├žikolata kisti enfeksiyon belirtileri ayn─▒..├ľyle hemen kendini yipratma..Bende hpv 16 ve 53 var CIN1 olmu┼č zerre akint─▒ vajinal a─čr─▒ vs.vs.gibi belirtilerim yoktu..S─▒f─▒r ┼čikayetle ├Â─črendim.

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Panik olmay─▒n l├╝tfen b├Âyle kendinizi daha k├Ât├╝ hissedersiniz 1 ay ├Ânce leep oldum ve cin3 t├╝ benim ki smear sonucum cin 1 olmas─▒na ra─čmen hemde o y├╝zden panik olmay─▒n testlerinizi yapt─▒r─▒n sakin kalmaya ├žal─▒┼č─▒n benim cin 3 olmas─▒na ra─čmen hi├ž bir ┼čikayetim yoktu belki rahim a─čz─▒ yaras─▒d─▒r ayr─▒ca i├žiniz rahat etsin istiyorsan─▒z hpv smear yapt─▒r─▒n her iki smearde ├žok kolay can─▒n─▒z yanmaz 30 ya┼č alt─▒na hpv yap─▒lm─▒yor san─▒r─▒m ama ├Âzelde yapt─▒rabilirsiniz
Sonu├žtan korkmaktan ├žok ihmal edilmekten ve etmekten korkuyorum burada bir s├╝r├╝ mesaj umut oluyor insana ama ben dedi─čim gibi hpv yi yeni ├Â─črendim. B├Âylesine ├Ânemli bir ┼čeyi nas─▒l daha ├Ânce duymad─▒m ya da denk gelmedim bilmiyorum.. sonucum ne ise tedavi olurum fakat ┼ču an ni┼čanl─▒y─▒m ve a─čustosta d├╝─č├╝n├╝m var aileme s├Âyleyemiyorum ­čśónereden ba┼člay─▒p hangi doktora gidece─čim ┼čikayetlerim rahim a─čz─▒ kanseri ile benziyor izleyece─čim yolu bilmiyorum ┼ču an hemen bir jinekolojik onkolo─ča gitmeliyim san─▒r─▒m

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Merhaba ..Adet ├Âncesi lekelenme ├žok kad─▒nda var.Hatta Bendede var 1 bu├žuk senedir.Bu formda g├Âr├╝yorum bazen Hpv negatif olanlarda bile var. Ultrasonla bak─▒l─▒p birsey g├Âr├╝lmediyse (kist,myom,polip gibi) Smear testi de temizse lekelenmeler i├žin yap─▒lacak bir┼čey yok.Yani ben 1 bu├žuk senedir defalarca vajinal ultrasona girdim smear testleri yapild─▒ bir ├žare bulamad─▒m.­čĄĚÔÇŹÔÖÇ´ŞĆLekelenmeler HPV ile ilgili de─čil bence. B├╝y├╝k ihtimalle sizde enfeksiyon var.Vajina a─črisida bu sebeple oluyor.Smear yap─▒lmis orda da ├ž─▒kar zaten.I┼čtah─▒n─▒z─▒n kapanmas─▒ mi─čdedeki ┼či┼člik halsizlik tamamen piskolojik...Ayr─▒ca k├Ât├╝ bir┼čey olsayd─▒ vajinal muayenede doktorlar ├žok tecr├╝besiz de─čilse ├ž─▒plak g├Âzle bakarak bile direk anliyorlar.Benim doktorum "Vajinay─▒ a├žt─▒─č─▒m─▒z anda rahim a─čzi kanseri olup olmadi─č─▒n─▒ direk anlayabiliyoruz art─▒k "demi┼čti..En k├Ât├╝ ihtimalle diyelim ki HPV var ve CIN3 olmu┼č onuda leep i┼člemi ile temizliyorlar tertemiz oluyorsun.Hi├ž korkmay─▒n ama ihmal de etmeyin..
Benim ├Ânce kanamam oluyor can─▒m sonra kahverengi k├Ât├╝ kokulu ak─▒nt─▒ geliyor iki ├╝├ž g├╝n senin de b├Âyle miydi

duygu_878

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
18 May─▒s 2021
117
49
34
Can─▒m benim rahim a─čzi kanseri ile polip ├žikolata kisti enfeksiyon belirtileri ayn─▒..├ľyle hemen kendini yipratma..Bende hpv 16 ve 53 var CIN1 olmu┼č zerre akint─▒ vajinal a─čr─▒ vs.vs.gibi belirtilerim yoktu..S─▒f─▒r ┼čikayetle ├Â─črendim.
ge├žmi┼č olsun. sizde ka├ž y─▒ld─▒r var? kontroller aras─▒nda m─▒ d├Ând├╝?

myaprak

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
11 A─čustos 2013
53
32
├ľnce bir sakin olun ve internette ara┼čt─▒rma yapmay─▒ b─▒rak─▒n. Ben internete baca─č─▒m a─čr─▒yor yaz─▒nca bile dikkat ├Âlebilirsiniz diye yaz─▒lar ├ž─▒k─▒yor :) ben de sizin gibiydim daha 2 g├╝nd├╝r kendimi toparlamaya ba┼člad─▒m. 2 g├╝n ├Âncesine kadar ba┼č d├Ânmesi mide bulant─▒s─▒ ve halsizlikten kafam─▒ kald─▒ram─▒yordum. Papatya ├žay─▒ yada kedi otu ├žay─▒ gibi sakinle┼čtiren bitki ├žaylar─▒ndan i├žin. ─░├žtik├že gev┼čedi─činizi gev┼čedik├že t├╝m o psikolojik yaratt─▒─č─▒n─▒z ┼čikayetlerin ge├žt─čini g├Âreceksiniz. Hepsi psikolojik. Ben de smear ve hpv sonucumu bekliyorum ay─▒n sonunda c─▒kacak. Ama art─▒k d├╝┼č├╝nmeyi ve ara┼čt─▒rmay─▒ b─▒rakt─▒m

zelihanur

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Eyl├╝l 2013
863
1.369
Sonu├žtan korkmaktan ├žok ihmal edilmekten ve etmekten korkuyorum burada bir s├╝r├╝ mesaj umut oluyor insana ama ben dedi─čim gibi hpv yi yeni ├Â─črendim. B├Âylesine ├Ânemli bir ┼čeyi nas─▒l daha ├Ânce duymad─▒m ya da denk gelmedim bilmiyorum.. sonucum ne ise tedavi olurum fakat ┼ču an ni┼čanl─▒y─▒m ve a─čustosta d├╝─č├╝n├╝m var aileme s├Âyleyemiyorum ­čśónereden ba┼člay─▒p hangi doktora gidece─čim ┼čikayetlerim rahim a─čz─▒ kanseri ile benziyor izleyece─čim yolu bilmiyorum ┼ču an hemen bir jinekolojik onkolo─ča gitmeliyim san─▒r─▒m
Bende maalesef olduktan sonra hpv yi ├Â─črenmi┼čtim a┼č─▒s─▒ varm─▒┼č bilseydim a┼č─▒m─▒ olurdum ├žo─ču bu kad─▒n bilmiyor zaten ve hatta bir ├žok kad─▒n da bu vir├╝sle kar┼č─▒la┼č─▒yirmu┼č senin daha bu vir├╝s├╝ ta┼č─▒d─▒─č─▒n bile kesin de─čil bence ara┼čt─▒r ilk ├Âzelde iyi bir kad─▒n dogumcuya git hem pap smear hem hpv smear ver sonuca g├Âre onkologa git pap smear in sonucu ├žok guvenilir de─čil ama hpv sonucu net ├ž─▒k─▒yor bir de birlikte oldu─čun ki┼čide si─čil var m─▒yd─▒ onu da g├Âz ├Ân├╝nde bulundur

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
├ľnce bir sakin olun ve internette ara┼čt─▒rma yapmay─▒ b─▒rak─▒n. Ben internete baca─č─▒m a─čr─▒yor yaz─▒nca bile dikkat ├Âlebilirsiniz diye yaz─▒lar ├ž─▒k─▒yor :) ben de sizin gibiydim daha 2 g├╝nd├╝r kendimi toparlamaya ba┼člad─▒m. 2 g├╝n ├Âncesine kadar ba┼č d├Ânmesi mide bulant─▒s─▒ ve halsizlikten kafam─▒ kald─▒ram─▒yordum. Papatya ├žay─▒ yada kedi otu ├žay─▒ gibi sakinle┼čtiren bitki ├žaylar─▒ndan i├žin. ─░├žtik├že gev┼čedi─činizi gev┼čedik├že t├╝m o psikolojik yaratt─▒─č─▒n─▒z ┼čikayetlerin ge├žt─čini g├Âreceksiniz. Hepsi psikolojik. Ben de smear ve hpv sonucumu bekliyorum ay─▒n sonunda c─▒kacak. Ama art─▒k d├╝┼č├╝nmeyi ve ara┼čt─▒rmay─▒ b─▒rakt─▒m
├çok Hakl─▒s─▒n fakat hpv ve smear─▒n ayr─▒ ayr─▒ incelenmesi gerekti─čini bile az ├Ânce yukar─▒da bir arkada┼č yazd─▒ da ├Â─črendim.. gel de okuma doktorlar─▒m─▒z malum­čśóbu kadar ┼čikayetim var o smear─▒ verene kadar g├Âzlerimden ya┼člar akt─▒ hpv incelemesinede bakt─▒rsayd─▒ ya ­čśóbilgisizsen e─čer buralarda bir ┼čeyler ├Â─črenmeye ├žal─▒┼č─▒yorsun can─▒m

Gamzeeeylmz

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Mart 2016
48
29
27
Bana ├Âncelik olarak KocaeliÔÇÖde e─čer burada bulamazsam ─░stanbulda bir doktor ├Ânerme ┼čans─▒n─▒z var m─▒ k─▒zlar ? ├ľzel de olur. S├╝per imkanlar─▒m yok ama para bir ┼čekilde hallolur. Yukar─▒da s├Âyledi─čim gibi a─čustos ba┼č─▒nda nikah─▒m var yap─▒lacak tonlarca i┼čim var ben berbat bir haldeyim

Naznil85

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
1 Ocak 2020
582
364
36
ge├žmi┼č olsun. sizde ka├ž y─▒ld─▒r var? kontroller aras─▒nda m─▒ d├Ând├╝?
Te┼čekk├╝r ederim..Benim bildi─čim 1,5 yild─▒r var..Hi├žbir ┼čikayetim yokken g├╝le oynaya smear testi yapt─▒rmaya gittim.HPV 16 ve 53 ├žikt─▒ ­čśöSmear temizdi..Sonra kolposkopide CIN1 oldu─ču ortaya ├žikt─▒ leep oldum..┼×imdilik smearler temiz geliyor.HPV testi hen├╝z yapt─▒rmad─▒m.

zelihanur

Pop├╝ler ├ťye
Anneler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
12 Eyl├╝l 2013
863
1.369
Bana ├Âncelik olarak KocaeliÔÇÖde e─čer burada bulamazsam ─░stanbulda bir doktor ├Ânerme ┼čans─▒n─▒z var m─▒ k─▒zlar ? ├ľzel de olur. S├╝per imkanlar─▒m yok ama para bir ┼čekilde hallolur. Yukar─▒da s├Âyledi─čim gibi a─čustos ba┼č─▒nda nikah─▒m var yap─▒lacak tonlarca i┼čim var ben berbat bir haldeyim
Can─▒m benim sana sar─▒l─▒p her ┼čey d├╝zelecek demeyi o kadar ├žok isterdim ki ben ├Âgrendigimde o kadar ├žok ├╝z├╝lm├╝┼čt├╝m ki ve hi├ž kimse beni anlamam─▒┼čt─▒ abarttigimi d├╝┼č├╝nm├╝┼čt├╝ herkes ben Ankaraday─▒m sana doktor tavsiyesinde bulunamam ama kendini ├╝zme ben ├ž├╝nk├╝ senin kan─▒tlanm─▒┼č bir hastal─▒─č─▒n yok ben kanserin e┼či─činden d├Ând├╝m hemde iki k├╝├ž├╝c├╝k ├žocukla ama ┼ču an temizlendim
Ve bu mesaj─▒ okuyan g├Âren b├╝t├╝n kad─▒nlara tavsiyem jinekolojik kontrollerinizi ihmal etmeyin mutlaka her y─▒l gidin imkan─▒n─▒z yok demeyin devlete gidin
Ve Ankara da Polat Dursun hocay─▒ tavsiye ederim yolun d├╝┼čerse