Hpv olabilir miyim ? 😢Adet dışı kanama ve kokulu kahverengi akıntı

Böylece beklemek zorundayım o zaman 😢benim belirtilerim burada okuduklarımdan daha farklı doğrudan rahim ağzı kanseri belirtileri ile uyumlu o yüzden çok korkuyorum
bana sizinki rahim ağzı yarası gibi geldi. ama siz psikolojik olarak fazlaca sıkıntı yaptığınız için fazla şey yaşıyorsunuz şuan. benim fikrim bu yönde.

Şu an ne kadar üzüldüm bazı insanlar smear bir dakikalık işlem diyor ama benim gözlerimden yaşlar geldi.. hpv smearda belli olmuyorsa neden bunu doktor belirtmiyor ben nereden bilebilirim değil mi ?
Bende hem paramdan oldum hem zaten bin bir korkuyla yaşadığım muayene işime yarayan bir muayene olmamış oldu

Evet maalesef ne yazık ki belirtmiyorlar.
Zaten bı hasta ben smear yaptırmaya geldim deyince sen onu yapmamalisin
Ne için istiyorsun diye bı sor bı yönlendir
İlaç yazdırmak için gelince bu ilacı neden kullanmak istiyorsun diye soruyorsun ya ? Altı üstü bı adet söktürücü mesela oysa 🤷

Bu arada şuana kadar soylediklerimden çok daha önemli bişey soyleyecegim.hpv ve smear testini jinekolojik onkologlar doğru yapıyorlar .

Jinekologlar suruntu almaları gereken noktayı genellikle tutturamazlar

jinekolojik onkoloji bölümüne randevuyu doğrudan alamıyoruz
Jinekolojiye gidip smear ve hpv testi için jinekolojik onkoloğa yonlendirilmek istiyorum demeliyiz .

Özelde gidiyorsanız direkt jinekolojik onkoloji ye sıra alinabiliyordur sanırım da 😊

bana sizinki rahim ağzı yarası gibi geldi. ama siz psikolojik olarak fazlaca sıkıntı yaptığınız için fazla şey yaşıyorsunuz şuan. benim fikrim bu yönde.
Rahim ağzı yarası olsa anlamaz mıydı canım muayenede benim hayat kalitem on günde bitti psikolojik mi diyorum acaba ama insan bu kadarınıda psikolojik yapamaz ki kolumu kaldıracak halim yok öyle bir halsizlik ve iştahsızlık. 10 ay önce babamı kaybettim bir ayda on kilo verdim ve bağışıklığım çok kötüdür benim. Bence bu ben de vardı ve bağışıklığım daha da düşünce beni yakaladı öyle düşünüyorum vücudumda bir belirti olmasa halsizlik gibi kafaya takmayacağım önceki aylarda sadece kanamam kötü akıntım oluyordu baksana önemseyip doktora bile gitmedim ama şu an bayılacak gibiyim öyle söyleyeyim

Bende hem paramdan oldum hem zaten bin bir korkuyla yaşadığım muayene işime yarayan bir muayene olmamış oldu

İlaç yazdırmak için gelince bu ilacı neden kullanmak istiyorsun diye soruyorsun ya ? Altı üstü bı adet söktürücü mesela oysa 🤷

Bu arada şuana kadar soylediklerimden çok daha önemli bişey soyleyecegim.hpv ve smear testini jinekolojik onkologlar doğru yapıyorlar .

Jinekolojiye gidip smear ve hpv testi için jinekolojik onkoloğa yonlendirilmek istiyorum demeliyiz .

Özelde gidiyorsanız direkt jinekolojik onkoloji ye sıra alinabiliyordur sanırım da 😊
Ben hiç beklemek istemiyorum özel bir hastanede jinekolojik onkolojiye gidiyim o zaman bence 😢

bencede testleri bile onkologlar almali birde smear normal cikip cin3 geliyor kolposkopi ne yuhaf ya :KK43: ozel de gidiooyordur bnce direk onk jin. bende oyle yapacagim

ama istahaizlio vs suan stres yaptiginizbicinde olabilir. agrilariniz cok ileri olurdu bence dayanamazdiniz diye dusunuirum allah korusun.
Hiçbir yerim ağrımıyor sadece çok az pelvik ağrım var karnımın en alt kısmında aşırı halsizlik sanki vücudumdan ateş çıkıyor hissi ile bayılacak gibi oluyorum

dusundugunuz gibi olsa oda anlasilirdi ama bnce akliniza kotuyu getirmeyin etkilendiniz suan. en son n zaman iliski yasandi orda asiri kanama olurdu bence cunku en buyuk belirtisi ikiski esnasinda kanama ki bu sirunu yasayip kanser olmayanda var burda bnce sakin olun oncy kezyon vardir sonucunuz ciksin ins ona gore yol alirsiniz
Rahim ağzı yarası olsa anlamaz mıydı canım muayenede benim hayat kalitem on günde bitti psikolojik mi diyorum acaba ama insan bu kadarınıda psikolojik yapamaz ki kolumu kaldıracak halim yok öyle bir halsizlik ve iştahsızlık. 10 ay önce babamı kaybettim bir ayda on kilo verdim ve bağışıklığım çok kötüdür benim. Bence bu ben de vardı ve bağışıklığım daha da düşünce beni yakaladı öyle düşünüyorum vücudumda bir belirti olmasa halsizlik gibi kafaya takmayacağım önceki aylarda sadece kanamam kötü akıntım oluyordu baksana önemseyip doktora bile gitmedim ama şu an bayılacak gibiyim öyle söyleyeyim ol

jinekolog onkologların daha iyi smear aldıklarını bilmiyordum. Ben onkolojide takipteyim. yılda 2 kere gidiyorum. Yine de smear sonucu doğruyu vermez diye çekiniyorum. normalde smearı normal çıkan birinin 6 ay sonra cin2 çıkma ihtimali zayıf diye biliyorum. rahim ağzı kanseri yavaş ilerlediği için. demek ki normal jinekologlar smearı doğru almadığı için böyle sonuçlar olabiliyor.

Panik olmayın lütfen böyle kendinizi daha kötü hissedersiniz 1 ay önce leep oldum ve cin3 tü benim ki smear sonucum cin 1 olmasına rağmen hemde o yüzden panik olmayın testlerinizi yaptırın sakin kalmaya çalışın benim cin 3 olmasına rağmen hiç bir şikayetim yoktu belki rahim ağzı yarasıdır ayrıca içiniz rahat etsin istiyorsanız hpv smear yaptırın her iki smearde çok kolay canınız yanmaz 30 yaş altına hpv yapılmıyor sanırım ama özelde yaptırabilirsiniz

jinekolog onkologların daha iyi smear aldıklarını bilmiyordum. Ben onkolojide takipteyim. yılda 2 kere gidiyorum. Yine de smear sonucu doğruyu vermez diye çekiniyorum. normalde smearı normal çıkan birinin 6 ay sonra cin2 çıkma ihtimali zayıf diye biliyorum. rahim ağzı kanseri yavaş ilerlediği için. demek ki normal jinekologlar smearı doğru almadığı için böyle sonuçlar olabiliyor.
Ben de şu an smear sonucuma güvenmiyorum burada okuduklarımdan sonra. Özel bir hastanede kadın doğum doktoru aldı

Arkadaşlar merhaba buradaki bir çok yorumu okudum çok üzgünüm ben de herkes gibi.
Yaklaşık beş aydır adetimden bir hafta önce kanamam oluyor günlük pedin yarısı kadar örnek vermek gerekirse. Daha sonra çok kötü kokulu kahverengi bir akıntı geliyor iki üç gün sürüp kesiliyor. Bu süreçte adet olurkenki gibi kadar olmasada pelvik ağrı yaşıyorum.Sonra gününde normal adetimi oluyorum. Malesef beş aydır bu durumu hiç önemsemedim şöyle bir bakayım bu neyin nesi diye googlea baktığımda “Hpv” yi ilk kez duydum. Hemen bir kadın doğum doktoruna gittim muayenede bir şey göremedi antibiyotik ve fitil verdi smear almak istedi fakat canım o kadar acıdı ki aldıramadım. Verdiği antibiyotik ve fitili kullandım bitirdim iki gün sonra ilacın etkisi mi başka bir şeyim mi var sıtma ateş şikayeti ile hastaneye götürüldüm. Bu sefer başka bir kadın doğum doktoruna gittim muayene de bir şey görmedi smear aldı sonucunu bekliyorum ama aşırı derecede halsizlik başladı acillik olduğum günden beri her an bayılacak kadar halsizleşiyorum gün içerisinde, iştahım tamamen kapandı açlık hissetmiyorum midemde şiş psikolojik mi yoksa rahim ağzı kanseri oldum da yayıldı mı 😢 bu onların belirtisi mi Lütfen bilgi sahibi olan kişiler yorumda bulunabilir mi 😢
Merhaba ..Adet öncesi lekelenme çok kadında var.Hatta Bendede var 1 buçuk senedir.Bu formda görüyorum bazen Hpv negatif olanlarda bile var. Ultrasonla bakılıp birsey görülmediyse (kist,myom,polip gibi) Smear testi de temizse lekelenmeler için yapılacak birşey yok.Yani ben 1 buçuk senedir defalarca vajinal ultrasona girdim smear testleri yapildı bir çare bulamadım.🤷‍♀️Lekelenmeler HPV ile ilgili değil bence. Büyük ihtimalle sizde enfeksiyon var.Vajina ağrisida bu sebeple oluyor.Smear yapılmis orda da çıkar zaten.Iştahınızın kapanması miğdedeki şişlik halsizlik tamamen piskolojik...Ayrıca kötü birşey olsaydı vajinal muayenede doktorlar çok tecrübesiz değilse çıplak gözle bakarak bile direk anliyorlar.Benim doktorum "Vajinayı açtığımız anda rahim ağzi kanseri olup olmadiğını direk anlayabiliyoruz artık "demişti..En kötü ihtimalle diyelim ki HPV var ve CIN3 olmuş onuda leep işlemi ile temizliyorlar tertemiz oluyorsun.Hiç korkmayın ama ihmal de etmeyin..

Böylece beklemek zorundayım o zaman 😢benim belirtilerim burada okuduklarımdan daha farklı doğrudan rahim ağzı kanseri belirtileri ile uyumlu o yüzden çok korkuyorum
Canım benim rahim ağzi kanseri ile polip çikolata kisti enfeksiyon belirtileri aynı..Öyle hemen kendini yipratma..Bende hpv 16 ve 53 var CIN1 olmuş zerre akintı vajinal ağrı vs.vs.gibi belirtilerim yoktu..Sıfır şikayetle öğrendim.

Panik olmayın lütfen böyle kendinizi daha kötü hissedersiniz 1 ay önce leep oldum ve cin3 tü benim ki smear sonucum cin 1 olmasına rağmen hemde o yüzden panik olmayın testlerinizi yaptırın sakin kalmaya çalışın benim cin 3 olmasına rağmen hiç bir şikayetim yoktu belki rahim ağzı yarasıdır ayrıca içiniz rahat etsin istiyorsanız hpv smear yaptırın her iki smearde çok kolay canınız yanmaz 30 yaş altına hpv yapılmıyor sanırım ama özelde yaptırabilirsiniz
Sonuçtan korkmaktan çok ihmal edilmekten ve etmekten korkuyorum burada bir sürü mesaj umut oluyor insana ama ben dediğim gibi hpv yi yeni öğrendim. Böylesine önemli bir şeyi nasıl daha önce duymadım ya da denk gelmedim bilmiyorum.. sonucum ne ise tedavi olurum fakat şu an nişanlıyım ve ağustosta düğünüm var aileme söyleyemiyorum 😢nereden başlayıp hangi doktora gideceğim şikayetlerim rahim ağzı kanseri ile benziyor izleyeceğim yolu bilmiyorum şu an hemen bir jinekolojik onkoloğa gitmeliyim sanırım

Merhaba ..Adet öncesi lekelenme çok kadında var.Hatta Bendede var 1 buçuk senedir.Bu formda görüyorum bazen Hpv negatif olanlarda bile var. Ultrasonla bakılıp birsey görülmediyse (kist,myom,polip gibi) Smear testi de temizse lekelenmeler için yapılacak birşey yok.Yani ben 1 buçuk senedir defalarca vajinal ultrasona girdim smear testleri yapildı bir çare bulamadım.🤷‍♀️Lekelenmeler HPV ile ilgili değil bence. Büyük ihtimalle sizde enfeksiyon var.Vajina ağrisida bu sebeple oluyor.Smear yapılmis orda da çıkar zaten.Iştahınızın kapanması miğdedeki şişlik halsizlik tamamen piskolojik...Ayrıca kötü birşey olsaydı vajinal muayenede doktorlar çok tecrübesiz değilse çıplak gözle bakarak bile direk anliyorlar.Benim doktorum "Vajinayı açtığımız anda rahim ağzi kanseri olup olmadiğını direk anlayabiliyoruz artık "demişti..En kötü ihtimalle diyelim ki HPV var ve CIN3 olmuş onuda leep işlemi ile temizliyorlar tertemiz oluyorsun.Hiç korkmayın ama ihmal de etmeyin..
Benim önce kanamam oluyor canım sonra kahverengi kötü kokulu akıntı geliyor iki üç gün senin de böyle miydi

Canım benim rahim ağzi kanseri ile polip çikolata kisti enfeksiyon belirtileri aynı..Öyle hemen kendini yipratma..Bende hpv 16 ve 53 var CIN1 olmuş zerre akintı vajinal ağrı vs.vs.gibi belirtilerim yoktu..Sıfır şikayetle öğrendim.
geçmiş olsun. sizde kaç yıldır var? kontroller arasında mı döndü?

Önce bir sakin olun ve internette araştırma yapmayı bırakın. Ben internete bacağım ağrıyor yazınca bile dikkat ölebilirsiniz diye yazılar çıkıyor :) ben de sizin gibiydim daha 2 gündür kendimi toparlamaya başladım. 2 gün öncesine kadar baş dönmesi mide bulantısı ve halsizlikten kafamı kaldıramıyordum. Papatya çayı yada kedi otu çayı gibi sakinleştiren bitki çaylarından için. İçtikçe gevşediğinizi gevşedikçe tüm o psikolojik yarattığınız şikayetlerin geçtğini göreceksiniz. Hepsi psikolojik. Ben de smear ve hpv sonucumu bekliyorum ayın sonunda cıkacak. Ama artık düşünmeyi ve araştırmayı bıraktım

Sonuçtan korkmaktan çok ihmal edilmekten ve etmekten korkuyorum burada bir sürü mesaj umut oluyor insana ama ben dediğim gibi hpv yi yeni öğrendim. Böylesine önemli bir şeyi nasıl daha önce duymadım ya da denk gelmedim bilmiyorum.. sonucum ne ise tedavi olurum fakat şu an nişanlıyım ve ağustosta düğünüm var aileme söyleyemiyorum 😢nereden başlayıp hangi doktora gideceğim şikayetlerim rahim ağzı kanseri ile benziyor izleyeceğim yolu bilmiyorum şu an hemen bir jinekolojik onkoloğa gitmeliyim sanırım
Bende maalesef olduktan sonra hpv yi öğrenmiştim aşısı varmış bilseydim aşımı olurdum çoğu bu kadın bilmiyor zaten ve hatta bir çok kadın da bu virüsle karşılaşıyirmuş senin daha bu virüsü taşıdığın bile kesin değil bence araştır ilk özelde iyi bir kadın dogumcuya git hem pap smear hem hpv smear ver sonuca göre onkologa git pap smear in sonucu çok guvenilir değil ama hpv sonucu net çıkıyor bir de birlikte olduğun kişide siğil var mıydı onu da göz önünde bulundur

X