Hpv olabilir miyim ? 😢Adet dışı kanama ve kokulu kahverengi akıntı

Yüksek tip olsada olmasa da sonuc olarak bu virüs baş belası😬 hpvyi coğu kadın bilmiyor bile. Bende yakalanana kadar bilmiyordum tabi. Virüsten ziyade, Psikolojik yönü cok ağır bence. Üstelik bağısıklığın düşükse yandın yani. Allah yardımcımız olsun. İnşallah hepiniz negatif olursunuz kızlar🙏

Hiç bunlara takılma bence zaten virüsü alır almaz siğil oluşmuyor evlenmeden önce kapmistir belki ya da düşük ihtimalde olsa başka yollarlada bulaş olabiliyormuş sende siğil varmış eşinde var mıydı
bendeki siğil ler çok minik susam gibi 3 tane uzun zamandırda 3 tane hep varlar. 1 taneydı yıllar içinde 3 oldu çok küçükler beklıyorum 15 gün içinde çıkacak sonuç. Birde sağ kasığımda kist varmış 1 ay sonra küçülücekmı yokolucakmı tekrar bakacağız dedi doktor

bendeki siğil ler çok minik susam gibi 3 tane uzun zamandırda 3 tane hep varlar. 1 taneydı yıllar içinde 3 oldu çok küçükler beklıyorum 15 gün içinde çıkacak sonuç. Birde sağ kasığımda kist varmış 1 ay sonra küçülücekmı yokolucakmı tekrar bakacağız dedi doktor
O adetle atılan kisttir. Benimde var. Adetten sonra kayboluyor.

adetten 2 gün sonra gittim atılsa kanamayla atılmazmıydı ?
Valla ben adet olmadan önce smear aldırmaya gitmistim ultrasonla da bakmıstı alttan kist var demisti yaklasık 3cm sol yumurtalığımdaydı. Adet olmaya cok yakındım. Adetin 3. Günü gel demisti gittim baktı iki yumurtalıkta temizdi. Kanamayla beraber atılanlardan benimki. Diğerlerini bilmiyorum arkadasında dediği gibi cikolata kisti olabilir belki🤷🏻‍♀️

bişey sorabilir miyim esmeralda? ocak ayında smear alırken doktor temiz görünüyor dedi. sonuç da temiz geldi. nisan ayında hpv testi için ketem e gittim. alan doktor rahim ağzı yarası var, akıntı var dedi. test sonucunda smear normal, farklı bir hpv tipi eklenerek sonuç geldi. yara ve prekanseröz aynı şey midir? ketem deki doktor değil dedi ama. aklım takıldı kaç gündür. yarın doktora göstereceğim.
Yara için nasıl bir tedavi yolu izledi doktorunuz

Öyle mi benım hiçbir bilgim yok o yüzden sormak istedım bana doktor donduracagım dedi yakmayı sonradan duydum
bende islem sonrasinda baska dr ye gitmistim farkli bir sorun icin oda keske yaktirmasaydin dogum yaoilmadiginda tercih etmiyirum demisti.dr a gore de degisiyor fikirleri. dondurma daha saglikli deniyor rica ederim be demek🤗

X