HPV VE CİN 3 DEN KURTULUŞUM

Herkese merhaba ilk hpv olduğumu öğrendiğimde söz vermiştim atlatırsam mutlaka paylaşacağım diye çünkü ilk günler burayı çok okudum okuduklarım zaman zaman üzdü zaman zaman umut oldu 2019 Eylül ayında hiçbir şikayetim olmadığı halde sağlıkçı olduğum için tesadüfen hpv testi yaptırdım 10 gün sonra hpv 16 pozitif smear temiz geldi panikledim korktum birkaç gün sonra kolposkopi yapıldı ve sonucum asla beklemediğim halde cin3 geldi jinekolojik onkolog aramaya koyuldum bir tavsiye üzerine Üniversite hastanesinde birkaç gün sonra leep oldum bir hafta sonucum çıktı biyopsimde olduğu gibi cin 3 sınırlar temiz bu beni biraz rahatlattı 4 ay sonra ilk kontrollümü üniversitede zor olduğu için araştırıp tavsiyelerle çok harika bir hekimle tanıştım smear temiz geldi tüm sorularımı yanıtladı inanılmaz rahatladım sonraki 4. Ay kontrolümden önce hpv baktırdım negatif geldi aldırdığım yer çok güven vermediği için kendi doktoruma tekrar aldırdım ve smear temiz hpv negatif sonucumu aldım bütün kötü günler geçti şükür bu 9 ayda neler yaptım 4 ay kadar sigarayı bıraktım 40 yaşındayım aşımı yaptırdım 5 ay kadar hergün yeşil çay içtim beeo up %30 alkol bazlı propolis hergün yoğurt ile birlikte 30 dml kullandım 3 ay immotor kompleks kullandım çörek otu yağı uzun süre cinselliğe ara verdik eşimle olursada mutlaka prezervatif şart umarım okuduklarınız umut olur herkese sevgiler.
Merhaba, harika dediğiniz hekim kimdir memnun kaldınız mı tavsiye eder misiniz

Herkese merhaba. 28 yaşındayım. 3 yaşında bir oğlum var. İkinci çocuğu düşünüyordum ancak rahimde olan bazı şikayetlerimden dolayı doktora gittiğimde yara var dediler ve Konya'ya sevk ettiler. Konya da yapılan testlerde ise smear temiz ancak hpv 18 pozitif geldi. Bu sebeplerden dolayı ikinci bir çocuğu düşünmedik. Ancak korunduğumuz halde birkaç gün önce hamile olduğumu öğrendim. Ne yazık ki bu duruma pek sevinemedim. Doktor hpv den dolayı kolposkopi yapılması gerekiyor bu da bir ihtimal düşüğe sebep olabilir.. Allah korusun kolposkopi sonucu kötü gelirse gebeliği sonlandırmak gerekir gibi şeyler söyledi. Böyle bir durum yaşayan var mı. Gerçekten moralim çok bozuk. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen varsa böyle bir durum yaşayan benimle paylaşabilir misiniz. Rabbim kimseyi böyle bir duruma düşürmesin. Herkese şifa versin🙏

Herkese merhaba. 28 yaşındayım. 3 yaşında bir oğlum var. İkinci çocuğu düşünüyordum ancak rahimde olan bazı şikayetlerimden dolayı doktora gittiğimde yara var dediler ve Konya'ya sevk ettiler. Konya da yapılan testlerde ise smear temiz ancak hpv 18 pozitif geldi. Bu sebeplerden dolayı ikinci bir çocuğu düşünmedik. Ancak korunduğumuz halde birkaç gün önce hamile olduğumu öğrendim. Ne yazık ki bu duruma pek sevinemedim. Doktor hpv den dolayı kolposkopi yapılması gerekiyor bu da bir ihtimal düşüğe sebep olabilir.. Allah korusun kolposkopi sonucu kötü gelirse gebeliği sonlandırmak gerekir gibi şeyler söyledi. Böyle bir durum yaşayan var mı. Gerçekten moralim çok bozuk. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen varsa böyle bir durum yaşayan benimle paylaşabilir misiniz. Rabbim kimseyi böyle bir duruma düşürmesin. Herkese şifa versin🙏
Keşke hpv 18 olduğunuzu ilk öğrendiğinizde kolposkopi yapılsaydı bence başka bir hekimle daha görüşün bekleme durumunu geçmiş olsun

X