Gebeliğe Hazırlık Hsg çektirip hemen hamile kalan var mı?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Zeytngoz

🌼
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
225
216
30
Hsg çekildiği ay hemen hamile kalan oldumu eğer olduysa bebek için herhangi bir olumsuz etki yaratır mı arkadaşlar? Yada o aykorunup diğer aylarda hamile kalan oldumu doktorum bu ay korumam gerektiğini söyledi, forumda baktım ama net bir bilgi göremedim hemen hamile kalıp doğum yapan varmı sağlıklı şekilde diye

Ocak ayında hsg yaptırdım şubatta kimyasal gebelik geçirdim bu ay normal gebelik oldu canım. Anestezili oldum ben anestezisiz yaptıranda var hastanede yaymıyorsun o gün çıkıyorsun

Ocak ayında hsg yaptırdım şubatta kimyasal gebelik geçirdim bu ay normal gebelik oldu canım. Anestezili oldum ben anestezisiz yaptıranda var hastanede yaymıyorsun o gün çıkıyorsun
Bende bugün çektirdim canım çok şükür tüpler açık doktor bu ay korun dedi ama birkaç yerde okudum çekildiği ay hamile Kalanlar varmış ama acaba o gebelik sağlıklı ilerliyorum onu merak ettim

Ocak ayında yaptırdım şubatta İlk ayda kimyasal gebelik geçirdim idrar yolu enfeksiyonu vardı bende bata 5 gün kala bıraktım ilaçları ama yinede kimyasal gebelik geçirdim bu ay hamileyim şükür 🤲 4 ay sanırım etkisi dr Bişi demedi mi sormadın mı ?

Hsg çekildiği ay hemen hamile kalan oldumu eğer olduysa bebek için herhangi bir olumsuz etki yaratır mı arkadaşlar? Yada o aykorunup diğer aylarda hamile kalan oldumu doktorum bu ay korumam gerektiğini söyledi, forumda baktım ama net bir bilgi göremedim hemen hamile kalıp doğum yapan varmı sağlıklı şekilde diye
Ben hemen kalmadım ama 1 kez adet oldum çekildikten sonra ki ay kaldım

Ocak ayında yaptırdım şubatta İlk ayda kimyasal gebelik geçirdim idrar yolu enfeksiyonu vardı bende bata 5 gün kala bıraktım ilaçları ama yinede kimyasal gebelik geçirdim bu ay hamileyim şükür 🤲 4 ay sanırım etkisi dr Bişi demedi mi sormadın mı ?
Canım doktor sadece bu ay korun dedi ve antibiyotik verdi

Tüpler kapalıysa, sorun varsa işlemden sonra hamilelik şansı artar hiç bir sorun yoksa gebeliğin oluşup oluşmamasının hsg ile alakası yok. Bir de galiba ilaç filan kullanılınca o ay hamilelik önerilmiyor.

Ben hsk cektirdim narkossuz. O ay korunmadik. Doktor oyle bir seyde demedi. Bir sey cikmadi HSK'da. Her sey normal dedi ama o ay direk hamile kaldim.

Tüplerde tıkanıklık yoksa bile hsg ile ile görülmeyen ama sperm ve yumurtanın buluşmasını da engelleyen küçük yapişikliklar olabiliyormuş, o yüzden hsg sonrası, sorunu olmayan insanlar hemen hamile kalıyor..
Bende yapışıklık vardı sol tüpte açıldı solda yumurta oluştu geçen ay kimyasal gebelik geçirdim bu ay sürpriz bir şekilde hamileyim

Hsg için ne zaman gideceğiz fark ediyor mu bende övülasyon testi yapıyorum ve t çizgisi bir türlü gitmedi yumurtlamayı da görğdm

Hsg için ne zaman gideceğiz fark ediyor mu bende övülasyon testi yapıyorum ve t çizgisi bir türlü gitmedi yumurtlamayı da görğdm
Adetten sonraki hafta gidiliyor ama sen kdd cuya git canım daha iyi bilgi verir

X