Hukuk Yolunda Bir Kız 👩🏻‍⚖️

EsEs1308

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2020
7
9
27
Biraz kendimden bahsedeyim ben 3 sene çalışıp istediği puanı yapıp sırf ailesi uzak diye birincilikle kazandığı liseye gidemeyen kız, ağlayarak evimizin yakınındaki liseye kayıt yaptırdığımı hatırlıyorum ondan sonra tabiki çalışmaya küstüm üniversitede aynısı olacaktı uzak diye gidemeyecektim istediğim okula liseyi bir şekilde bitirdim. Üni sınavına girdiğimde lise diploma puanım 70 idi hiç çalışmamıştım lisede üstüne sınava da çalışmadım sınav sonucumla girebileceğim bölümlere Uluslarası Ticaret ve Lojistik yönetimi ilgimi çekti tercihimi yaptım tabiki aöf olarak evden uzağa gidemezdim. Sonra bir lojistik firmasında işe girdim çalıştım. O dönem ruh gibi idim. monoton günler birbirini kovalarken üni sınavlara girip çıkıyorum tabiki notlarıma bakıyorum hukuk derslerim çok iyi severek çalışıyorum ama diğer dersler zülum gibi geçmek için elimden geleni yapıyorum. O an karar verdim o notları gördükten sonra Hukuk okumalıyım ben dedim çocukluk hayalim gerçek olmalı avukat olmalıyım dedim kendi kendime o an ilk yanımda olan anneme söyledim güldü Sen ve hukuk deyip tabi liseyi okurken kitabın kapağını açmamış kız hukuk okumak isteyince komik oluyor neyse bir sürü soru bankası kitabı alıp sınava hazırlanacağım tabi evdeki hesap çarşıya uymadı tyt matematiğini bile hatırlamıyorum aldığım kitaplar seviyeme göre çok ağır zor gelince bırakmak istedim çalışmayı düzgün çalışmadım ama sınava parayı yatırmıştım. Sınava girdim gene beklediğimden iyi geçmişti şuan Adalet 2. Sınıfa geçtim genel ortalamam 3,44 ve planım ortalamamı yüksek tutup dgsden hukuka geçmek ilk 400 girmem gerekiyor istediğim okula gitmek için burayı çalışma günlüğü olarak kullanıcam. Dgs adına hiçbir çalışma da yapmadım düzgün düşünme aşamasından eyleme geçmek zor oldu 😂 Sınavlara çalışmayı bile unutmuş bu kız kazanabilirse hukuku herkesin kazanma şansı var demektir. İnşallah bu günlük bir başarı günlüğü olur 💜

X