Huzurun formülü Allah'la olabilmekte 🌷

paticik

Guru
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2011
283
41
Huzursuzum mutsuzum bütün dünya bana karşı...diyorsanız tek çare; Allah'la aranızı düzeltin.
Başka hiç bir çıkış yolu yok.

Yüce Rabbimiz bize dert verir. Kendimizce çözüm yolları ararız, arkadaşımıza danışırız ailemizden yardım isteriz. Konu iş ise torpil ararız, hastalık ise tanıdık hemşire doktor ararız. Yardımıda dermanıda hep başkalarında ararız. An gelir ve Allah öyle dert verirki etrafımızdaki kimse ne aile ne dost nede herhangi biri derdimize çare olamaz. Ve sonunda aklımıza Allah gelir. Allahım yardım et. Bana anca sen yardım edebilirsin deriz. Aklımız başımıza geldi. Ha daha öncede biliyorduk zaten hep derdik yardım Allahtan ama kuldan yardım umardık. Şifa Allahtan der ama sayılı esma okur sayılı şifa duaları okurduk, başkalarına benim için dua et der sen şu kadar Yasin sen bu kadar cüz oku derdik. Whatsap gruplarında şifa zincirine katılırdık. Kesinlikle yüce Yaradana teslim değildik. Uyanma vakti geldi geçiyor .
Canlar ne isterseniz sadece Allahtan isteyin. O na söyleyin. Ha söylemeye gerek yok zaten biliyor ama bizden duymak istiyor Rabbimiz. Allah size cevap verecek eğer teslimseniz. Allahım sana teslimim bana çıkış yolu göster diye dua edin. Buna kalpten inanın.
Allahla aranıza kimseyi sokmayın. İhtiyacınız yok. Başkası için tabiki dua edin ama arkasından. Onun haberi olmadan. Ismarlama dua olmaz. Birbirimize dua edelim olmaz. Senin duan kabul olur belki diye düşünmeyin, o kişi Allah katında torpillimi? Allah derki kulum nerde neden kendisi dua etmiyor. Allah seni duyuyor zaten neden kendini duyulmaz sanıyorsun ? Kendin dua et.
Dinimizde sayılı esma yok. Elbette Allahın isimleri var mesela Allahım şafi isminle şifa ver diye dua edebiliriz. Ama 300 defa şafi diyeyim şifalanayım diyerek pazarlık yapmayın. Bende bilmiyordum ve bu hataya düştüm o kadar çok esma söyledim ki...sonuç sıfır çünkü ne kuranda ne sahih hadislerde sayılı esma yok. Yinede Rabbim gayretimi gördü yanlış yoldaydım belki ama O na yakın olmak için çabalıyorum. Ama Kuranda Allahı sabah akşam anın diyor.
Allahı hamdedelim. Sadece O nun rızası için analım.
Rabbimizden özür dileyelim bilerek ve bilmeyrek işlediğimiz günahlarımız için, tevbe edelim hergün.(peygamberimizde her gün 70~100 defa tevbe edermiş ki ihtiyacı yok ama mertebesi yükselirmiş ve bizlere örnek olmak için )
Salavat getirelim hergün . Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed.Bu peygamberim seni çok seviyorum senin söylediklerine inanıyorum sen Allahın reslüsün demek.
Tevhidi dilimizden düşürmeyelim Yani La İlahe İllallah'ı. (●Ali İmran 191: Onlar ayakta dururken, otururken, yatarken hep Allah’ı anarlar)Bu Allahım Seni çok seviyorum demek. Senden başka ilah yok bizim tek ve gerçek sahibimiz sensin, derman sensin yüce olan sensin demek.
İhlas ve fatiha okuyun kuranın en küçük hatmi, sevabı büyük. Bu sevapları sevgili peygamberimize hediye ve mana aleminde bulunan yüce zatlara hediye edin.(Hediye verene, siz de hediye verin! Eğer verecek bir şey bulamaz iseniz, onun için dua edin ki hediye karşılıksız kalmasın!) [Nesai] Onların buna ihtiyacı yok elbette ama böylece onlarada sevgimizi gösterelim. Bizden haberdar eylesin Rabbim. Rabbimizin sevdiklerini bizde sevelim.

Nefsimize uymayalım. Gayret edelim. Namazımı kılarak, iyi kul olarak, dedikodu yapmayarak, hak yemeyerek, yalan söylemeyerek, insanlara hayvanlara yardım ederek...kısacası Allahın yap dediğini yaparak ve yapma dediğini yapmayarak.
Size yukarda anlattığım zikri içten bir dua sonrası Rabbim karşıma çıkarttı. Yapıyorum ve içimde huzur, mucizeler, Allaha kul peygamberimize layık olabilme gayretindeyim. Sadece Allah ve ben aramızda kimse yok hiç bir kul yok. Rabbimize soruyorum cevabı O 'ndan alıyorum.
Sizde yapabilirsiniz benden eksiğiniz veya fazlanız yok. Sabah ve akşam yapılıyor bu zikir. Kuranda yazdığı gibi
●Rabbini çokça zikret. Akşam ve sabah O’nu tesbih et.” (3/Âl-i İmran 41)
●Gönülden yalvararak, korku ile ve yüksek olmayan bir sesle, sabah ve akşam Rabbini zikret. Sakın gafillerden olma! (7/A'râf 205)
● Ve sabah akşam Rabbinin adını zikret. (76/İnsân 25)
Biz Allahı anarsak O da bizi anar ve bize imtihanlarımızda sorunlarımızda yardım eder.

Zikir şöyle canlar:

🌹1 defa 'Euzübillahimineşşeytanirracim' dedikten sonra

·100 defa 'Tevbe estagfirullah' söyledikten sonra

–Başında Besmele Olmadan– en az 100 defa
'Allahümme salli ala Muhammedin ve ala ali Muhammed'. diyoruz. Sonra

·11 kere (besmeleyle birlikte ) ihlas suresi yani

Bismillahirrahmânirrahîm.
Kul hüvellâhü ehad
Allâhüssamed
Lem yelid ve lem yûled
Ve lem yekün lehû küfüven ehad

Sonra

·1 kere fatiha suresi yani
Bismillahirrahmanirrahim
Elhamdü lillâhi rabbil'alemin
Errahmânir'rahim
Mâliki yevmiddin
İyyâke na'budü ve iyyâke neste'în
İhdinessırâtel müstakîm
Sırâtellezine en'amte aleyhim ğayrilmağdûbi aleyhim ve leddâllîn

Sonra

· Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) , sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretlerine, üveyslere, sıddıklara, şehitlere ariflere, salih kullara, himmet eden sultanlara (ve istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve dünyada olan sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz) hediye ettim, hediye ettim, hediye ettim. Sen vasıl eyle ya Rabbim. Amin diyoruz ve en son

·1 Kere 'Euzübillahimineşşeytanirracim' dedikten sonra

·en az 100 defa
“La İlahe İllallah” diyoruz(Sayı sınırı yoktur )🌹

Sabah akşam abdestli yapılır. Oturup yapacak vaktin yoksa yolda, işte veya başkaları varkende içinden yapabilirsin.
Onun dışında kendi duyabileceğin sesle.
Adetliykende yapılabilir abdest alıp. Allahı anmanın hiç bir engeli yoktur çünkü.

Kendim içimdeki huzuru bulup huzursuzluktan kurtulmasaydım mutsuzluktan kurtulmasaydım mucizeler yaşamasaydım kimseye öneremezdim. Bunuda unutmayın lütfen.
Elbette kader değişmez ama biz nasıl baş ederiz o değişir. Bizi değiştirir Allah.

Karani zikri.
Bunu bir dönem uyguladim. İyi cinleri yardima getiriyor galiba. Sabah namazina hicbir sekilde uyanamayan ben, evde kimse yokken odamin kapisi çalınarak namaza uyandirildim. Sonra korkumdan bir daha zikri yapmadim. İyi cin de olsa korkarim arkadaş ben.
Ama duadan önceki yazı kısmını o kadar güzel yazmışsın ki 👍🏻👏🏻 isareti koymaya gelmistim yorum olarak.

Karani zikri.
Bunu bir dönem uyguladim. İyi cinleri yardima getiriyor galiba. Sabah namazina hicbir sekilde uyanamayan ben, evde kimse yokken odamin kapisi çalınarak namaza uyandirildim. Sonra korkumdan bir daha zikri yapmadim. İyi cin de olsa korkarim arkadaş ben.
Ama duadan önceki yazı kısmını o kadar güzel yazmışsın ki 👍🏻👏🏻 isareti koymaya gelmistim yorum olarak.
Yok arkadaşım ne cini bunlar uydurma bu zikri yapan tarikat cemaat üyesi değil kendi başına Allahı anan bir kul ilmini Allahtan alır şeyhi yok. Gelin şeyhe ihtiyacınız yok dendiği için bu uydurmaları kim çıkarıyor belli 😉

Yok arkadaşım ne cini bunlar uydurma bu zikri yapan tarikat cemaat üyesi değil kendi başına Allahı anan bir kul ilmini Allahtan alır şeyhi yok. Gelin şeyhe ihtiyacınız yok dendiği için bu uydurmaları kim çıkarıyor belli 😉
Yaşadığın mucizeler nelerdir?
Bahseder misin?
Seni gelip ziyaret eden olmadi mi?
Bu zikri nerde gördün uyguladın?
Veysel Karani efendimizin zikri imiş, ben de severim.

X