Hymenoplasty: Kızlık zarı dikimi

Chess

Nirvana
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2009
53.301
42.828
Son dönemlerde artan hymenoplasty yani kızlık zarı dikimi operasyonuyla ilgili Op. Dr. Bülent Cihantimur, çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kızlık zarının ne olduğunu anlatan Cihantimur, özellikle yaz mevsimi öncesinde hymenoplasty operasyonuna taleplerin arttığını açıkladı:
hymenoplasty-kizlik-zari-dikimi-6632217.Jpeg

“Halk arasında kızlık zarı olarak adlandırılan hymen, vajina girişinde, iç dudağın yaklaşık 1-1,5 cm gerisinde bulunan bir zar tabakasıdır. Bu zarın ortasında adet kanamasını ve diğer vajinal sıvıların akışını sağlayan, her kadından kadına değişen şekillerde delik ya da delikçikler bulunur. İlişki sırasında bu zar zarar görür ve %80 oranında kanama meydana gelir”.

Asıl amacı hijyen

“Kızlık zarı bekaret gibi simgesel bir durumu sembolize etse de, asıl amacı, henüz hijyen kurallarını ve bölgesel temizliğini tam yapamayan kız çocuklarına koruyucu bir tabaka olarak görülmektedir. Kızlık zarı bizim kültürümüzün içinde de olduğu gibi bazı toplumlarda bir namus göstergesi olarak addedilip, kan davalarından tutunda, kadına şiddete ya da mahalle baskısına kadar genişleyen bir yelpazede istenmeyen olaylara sebep olmuştur ve hala da oluyor.

Kliniklerimize bu şekilde gelerek, hayati bir takım sıkıntılar yaşadığını bildiren çok sayıda bayan hastamız bulunuyor. Kendini öldürmek isteyen, “zaten ben kendimi öldürmesem, evleneceğim adam öldürecek” ifadesinde bulunan hastalarımızın sayısı azımsanmayacak kadar fazla.”

Sadece cinsel ilişkiyle zedelenmiyor

“Bu hastalarımızın arasında tecavüze uğramış, mastürbasyon yaparken kızlık zarını zedelemiş ya da bir kaza ve ya spor aktivitesi sonucu kızlık zarına darbe almış bayanlar da var”.

Hymenoplasty bir umut oluyor

“Kliniklerimize sebebi her ne olursa olsun psikolojisi bozulmuş ve durumu ortadan kaldırmak isteyen bayanlara yardımcı oluyoruz. Bunun etik öğretilerinden çok, açıkçası hastamın psikolojisine odaklanıyorum. Kızlık zarı dikimi operasyonları, kesinlikle anlaşılmayan literatürde hymenoplasty olarak geçen ameliyatlardır. Ortalama 15-20 dakika sürer. Kızlık zarı dikimi sonrasında hemen taburcu olabilirsiniz. 1 gün evde istirahat sonrasında sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz

http://www.milliyet.com.tr/hymenoplasty-kizlik-zari-dikimi-pembenar-detay-cinselsaglik-2195859/

Kız kardeşimin çalıştığı özel hastaneye kadının biri gitmiş kızlık dikimi, vajina estetiği yaptırmış kocasına yıl dönümü hediyesi olarak. Iyi fikirmiş :KK53:
Ahahah çok iyi ya :KK70: Akla bak... Ne basit ve cahilce

İlişki sırasında bu zar zarar görür ve %80 oranında kanama meydana gelir”.

Bu rakami doktor nereden almis? Neredeyse herkeste iliski sirasinda kan olur'a getirmis. Ki böyle birsey yokki. Kadin kuru oldugunda ve erkek fazla agresiv oldugunda bu durum ortaya cikabilir, ama %80 nasil bir orandir yahu?

Ve hymen denilen sey zar degildir, vajinanin girisinde bir siskinliktir, o kadar. Hicbir doktor birinin bakire oldugunu göremezsin. En fazla gecmis 1-2 hafta önce seks yasadigini görür. Acikcasi doktorun aciklamalarini biraz tuhaf buluyorum.

Niye ya, bence değişik bir şey. Benim yapacağım bir şey değil ama "ilk seferi" tekrarlamak çift için güzel bir şey olabilir.
O diktirsin, bana değişiklik olsun accık da.
La git, sapık sapık şeyler. Nedir bu "bakire bozma" takıntısı. Akan 3 damla kanı kutsama sevdası hep bunlar. Ula millet fantezi ayağına konferansta falan sevişir bizim çapsızların fantezi anlayışı kızlık zarı diktirmek

O diktirsin, bana değişiklik olsun accık da.
La git, sapık sapık şeyler. Nedir bu "bakire bozma" takıntısı. Akan 3 damla kanı kutsama sevdası hep bunlar. Ula millet fantezi ayağına konferansta falan sevişir bizim çapsızların fantezi anlayışı kızlık zarı diktirmek
3 damla kanın kutsiyeti olduğunu sanmıyorum mevzunun. Ha tabii içyüzünü, adamın bakış açısını falan bilemem doğal olarak ama yıldönümünde "ilk seferi" tekrarlama düşüncesi beni rahatsız etmiyor. Nikah tazelemek gibi:KK53:

Kızım konferansta sevişmek falan riskli, her yerde güvenlik kamerası var. Sen keyif alırsın, totonu izleyen güvenlik görevlisi de aynı keyfi alır :KK70:

3 damla kanın kutsiyeti olduğunu sanmıyorum mevzunun. Ha tabii içyüzünü, adamın bakış açısını falan bilemem doğal olarak ama yıldönümünde "ilk seferi" tekrarlama düşüncesi beni rahatsız etmiyor. Nikah tazelemek gibi:KK53:

Kızım konferansta sevişmek falan riskli, her yerde güvenlik kamerası var. Sen keyif alırsın, totonu izleyen güvenlik görevlisi de aynı keyfi alır :KK70:
Yok eskiden birkaç kişinin bu tarz konuşmasına tanık olduğum için öyle dedim. Kendi kulaklarımla duydum yani bu kızoğlankızla birlikte olsun azıcık da geyiğini.
Aman gözü gönlü açılsın :KK70:

Yasaklanmalidir diye dusunuyorum. Hala nasil mesru bi sekilde bu islem yapilir sasiriyorum. Kadinin kendini ve bedenini ilgilendiren bir durum olsa (hamilelik, kurtaj, estetik, giyim ve niceleri) ama bu düpedüz dolandırmak, kandirmak amaclı yapilan birseydir. Psikoloji filan hikaye dugune aylar kala hepsi doktora kosuyor.Sonrada ohh atlattim diyor. Bu forumdada mevcutlar kendiler, bir haylide fazlalar. "Ben yaptim" diyemeyeceksen yapmayacaksin. Ben kendim bu şekilde kandirilmak (aptal yerine konmak) istemezdim. Etikte bulmuyorum.

Ben doğru bişey olduğunu düşünmüyorum hele ki yeni evlenecekler için. Önemliyse senin için bu mevzu yapmayacaksın bişey ki o da sağlam kalsın. çoğu insan zaten sevdiği evlendiği kişiye saklamak ister kendini. he böyle bi düşüncesi yoksa kızlık zarı önemli değilse boş ver gitsin o zaman ne diye diktiriyorsun ki. KEŞKE ERKEKLERDE DE ERKEKLİK ZARI GİBİ BİŞEY OLSA :KK62:

bu bana hep kadının kendisini aşağılaması gibi geliyor, yani bunu yapan kadının kendine saygısı var mı yok mu bilemedim
Öyle zaten. Kendi değerini bir zara indirgemek.
Yaptırmak zorunda kalanları bir yere kadar anlıyorum; aile baskısı, sosyal baskı, evleneceği adamın baskısı... Çok ciddi yere varabiliyor bunlar bu ülkede. Ama eğer bunu biliyorsan başından öyle davranırsın, yaptığın eylemin arkasında durma imkanın yoksa o eylemi yapmazsın. Sonunda diktirmek zorunda kalacağını biliyorsan sevişmezsin. Sevişiyorsan da sosyoekonomik olarak kendi başına durabiliyor olman lazım.

Öyle zaten. Kendi değerini bir zara indirgemek.
Yaptırmak zorunda kalanları bir yere kadar anlıyorum; aile baskısı, sosyal baskı, evleneceği adamın baskısı... Çok ciddi yere varabiliyor bunlar bu ülkede. Ama eğer bunu biliyorsan başından öyle davranırsın, yaptığın eylemin arkasında durma imkanın yoksa o eylemi yapmazsın. Sonunda diktirmek zorunda kalacağını biliyorsan sevişmezsin. Sevişiyorsan da sosyoekonomik olarak kendi başına durabiliyor olman lazım.

kendin gibi düşünmeyen birine numara yapıp o insanla ömür geçirmek, bu numarayı ömür boyu devam ettirmek en çok korkutucu olanda bu, ama demekki bu kadınlar için çokta problem değil

X