İçim çok acıyor, ne yapacağımı bilmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

baylee26

Üye
Kayıtlı Üye
30 Mart 2020
12
1
23
Aşık olduğum bir adam var, onunlayım dört aydır. Bir insana bu kadar nasıl bağlanılırsa o kadar bağlıyım...
iki yıl önce annesini kalp krizi sonucu kaybettiğini biliyordum. Ayrıntılı anlamamıştı, ben de sormadım çünkü canını yakmak istemiyordum. Yine de biliyordum hâlâ annesinin acısını hissettiğini. Tam da bu aylarda annesi vefat etmiş.
Bir iki hafta önce bana çok canının yandığını söyledi. Ben de anlat dedim, dök içini dedim. Anlattı.
Babasıyla tek yaşıyor, yemek yapmak , eve bakmak, temizlik yapmak zorunda. Ayrıca babası onu evlenirim gider sen de açıkta kalırsın diye tehdit ediyor. Yeterince ruh hali kötüydü, bir de bunlar oldu...
Anlattı bana ilk defa bu kadar net. Ona nasıl yardımcı olabilirim bilmiyorum. Kendimi çok iyi hissedemiyorum o böyle bir durumdayken. Paylaşmak istedim çünkü gerçekten içime sığmıyordu. Onun acısını benim de acım.

babası onu evlenirim gider sen de açıkta kalırsın diye tehdit ediyor.
Beyfendi 16 yaşında mi? Hayır evlenip gitse ikisininde yararına...
Bence ona en iyi yapabilecegin yardım iyi bi psikolog bulman.
Virüs sebebi ile görüntülü hizmet veren bir cok psikolog var araştır istersen.
Allah halkınız da hayırlısını versin

Bence de babası evlensin sizde ona destek olun hayatı sevdirmeye bakın sizde üzgün olursanız hep çocuk daha da yıkılır bu hepimizin başına gelicek birsey nasılsa .. 🤷🏻‍♀️

Yaşınızı falan bilmiyoruz tabi ama dünayada annesini kaybetmiş ilk ve tek kişi erkek arkadaşınız değil.Acısını basitleştirmeden normal olduğuna ikna edebilirsiniz.
Yanında olup destek verirken bir şeye dikkat etmeniz lazım.Sakın bu durumundan dolayı acımayın kendisine.(‘acımaktan kastımız duygusal ağır üzüntüdür lince gerek yok 🙏’)
Aşk ya da sevgi beslediğiniz şeyin içine acıma duygusunu bulaştırırsanız karar merciniz ve iradeniz şaşar.
Kolaylıklar dilerim..Sağlıkla kalınız

Klasik yeni üye, hemen bir mesaj ve çıkış. Bu kadar kişi mesaj yazıp soru sormuş. Cevaplamazsan şikayet edeceğim. Profil açmak ve ayarlarını gizli yapmak kadar oturup burada insanlara cevap vermek için zaman ayırın. Zamanınız yoksa olduğu zaman konuyu açın. Yaş 19 bu arada, eğer doğruysa...

Klasik yeni üye, hemen bir mesaj ve çıkış. Bu kadar kişi mesaj yazıp soru sormuş. Cevaplamazsan şikayet edeceğim. Profil açmak ve ayarlarını gizli yapmak kadar oturup burada insanlara cevap vermek için zaman ayırın. Zamanınız yoksa olduğu zaman konuyu açın. Yaş 19 bu arada, eğer doğruysa...
Bence o 15tir :)))

Ya tamam seversinizde olayida bu kadar dramatize etmeyin yani.bu durumda ben annenin acisindan cok babaya takilirdim.herkes birilerini kaybediyor.suan bizim elimizde hem yetim hem oksuz bir evladimiz kaldi ablamdan o ne yapsin. Yani seviyosunuz tamamda ona bu sekilde yardim edemessiniz.bir psikologa goturun cok kotuyse.

bunun soru sorulacak bir yanı var mı da gelip burda soruyorsun ki? aşıksan bir şeyler yapmak için kendini yırtarsın zaten ne yapman gerektiğini sormazsın. erkek arkadaşına üzüldüm allah sabırlar versin. senin de onunla dertleşmekten, sabretmesi gerektiğini söylemekten ve her karanlık gecenin ardından güneşin doğduğunu anlatmaktan başka çaren yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X