İçinden Çıkamıyorum

Evet çok egzama geçmedi üstelik kremler enfeksiyona neden oldu. Düşünün oğlunuz sadece memede uyuyor ve çok bağımlı memeye. Memelerinizde sıkıntı var. Kimsenin başına gelmesin de geldi diyelim. Napardınız ? Nasıl uyutursunuz? Devam mı edersiniz ? Uyku eğitimimi verirsiniz? Sallayarak mı uyutursunuz? Sütten mi kesersiniz?
:işsiz:

Uyku danışmanlarından biriyle anlaştım bayram boşluğu İçin. Şuan hazırlık haftasındayız, Zaten kendi araştırmalarımla bi aydır rutin ve uyku düzeni oturtmaya çalışıyordum. Yaklaşık beş aylık olduğu İçin 90-120 dakika aralığında tekrar uyuması gerekiyor ama 2, 2.5 bazen 3 saat aralıklarla uyuyor. Danışman uyku sinyallerini takip et diyor ama erken sinyallerle uyutmaya çalışınca uyumuyor, memede ağlıyor artık iyice yorgun düşünce uyanıklık süresi 2-3 saat geçmiş oluyor öyle uyuyor. Uykuya çok zor geçen bi bebek olduğu İçin çok tepki verecektir diye düşünüyorum. Açıkçası ben bu saatten sonra başka şekillerde uyutmaya çalışmaktansa eğitimi başarmak istiyorum. Siz yatır kaldır metodunu mu uygulamıştınız? Danışman kademeli sandalye metodunu kullanıyor. Uyumasına imkan vermek için sürekli yataktan alamayız ağlamaya bırakıcaz dayanabildiğimiz kadar dedi. 6 ay önce eğitim veren bi arkadaşım bebeğim 2 hafta kusana kadar ağladı dedi. Bu kısımları beni düşündürüyor. Valla okuyanlar takıntılı olduğuma karar vermiş ama bebeğim ağlarken bundan keyif almamı bekliyorlar sanırım.
Benim de bebegim cok zor geciyordu uykuya hic inanmadim basarili olacagina ama denedim bizzat cok memnunum..
Ben egitimi biraz bebegime gore sekillendirdim acikcasi..
Once yatiracagim odayi hazirladim los bir isik sessiz bir oda tercih ettim..
Sonra cok hafif bir duş aldirdim..
En son emzirip yatagina koydum..
Ilk gün epey agladi ama sinir krizi gecirmesine müsade etmedim.. aldim kucagima sakinlestirip tekrar yatırdım.. tabi bu yöntemi de asiri yapmamaliyiz..
Cocuk kucagina alacaklar umuduna kapilmamali..
Aslinda basladiktan sonra bebeginize gore sekillendirirsiniz zaten..
Bu sekilde 10 gün kadar ugrastim.. 1 hafta sonunda esime yeter dayanamiyorum ayagimda sallayacagim demistim.. musade etmedi o ladar emek verdin dedi..
10 gün sonra 8 gibi uyumus sabaha kadar 2 kere emip yatan bir bebek oldu..
Bu arada ben bebeginiz uykuyu cok sevecek diye bir kitaptan yararlandim.. aklinizda olsun belki okumak istersiniz
Simdidem bol sabir ve kolaylik bebeginizede derin derin uykular diliyorum..
😊

Kaynananıza artık evine dönebileceğini söyleyin gönderin. Ayrıca gönül ister ki memede uyumasın, kendi kendine desteksiz uyusun ama birçoğumuzun bebeği öyle uyudu. Bu dünyanın sonu ya da çok yanlış bir durum değil. Çok takılmayın ona. Bunalmakta haklısınız ama sebep eşiniz bence, bebeğiniz değil.
Kayın valide çok uzun süredir sizde bence bunun bunalimindasiniz emin olun yalnız olsaydınız bebeğinizin memede uyumasi bile sizi mutlu edebilirdi stresten bebeğin memede uyumasını problem etmişsiniz problem sadece kv emin olun gidince çekirdek aile olup bebisin tadını cikaracaksiniz karı Koca

Simdi bir sakin olun Ilk once yapmaniz gerekenler
Intihari felan dusunmeyin hele bebegi birakmayi asla
Bebek yerine kvde ve kocayi biraktin daha guzel olacak sizin icin hayat a

Herkes anne olmayı yüceltmeli mi? Işi gücü olmayan kadın bebekle nereye gidecek ne yapacak Allah aşkına. Oturduğun yerden boşan deyince sanki becerebilecek.
Hanimefendi en son yozgatta bir anne lohusaligi yuzunden
Bebegini katletti
Bosanma demek kolay degil de kalinca daha mi kolay
Zaten psikolojik olarak zor bir donemken basinda iki tane manyak surekli konusuyor en azindan onlardan uzaklasmali degil mi ?

Öncelikle kv yada eşiniz için yorum yapamıyacagim biz ne desek boş ne yaşıyorsunuz bilemem yaşadığınız koşulları bilemem burdan konuşmak kolay diğer konuya gelince. Çocuk her şekilde büyüyor inanın herşeyin yeri dolar çocuğum aç mı çocuğum doydu mu çocuğumun yeri rahat mı neden ağlıyor vs bunlarla bile büyür hiç biri ölümcül şeyler degl ama sevginin yerini hiç birşey koyamazsnz ne yapicagim demişsiniz çocuğunuza sarılın o size yoldaş olacak yol olacak memede uyutma uyut bu kötü bu iyi mamayla besleme emzir bunlar tabular yıkın bunlar herkese göre değişen şeyler bende aynı durumu bu konuda yasadm yok çocuğu kucakta uyutma memede uyutma kendimede çocuğumuza eziyet etmişim her çocuk özel benim çocuğum memeyi çok seviyordu. Ac olmasada emiyordu geveliyordu diyorsnz ya oral dönemde çocuk. Emzirmek harika bir duygu inann bana. Şimdi çocuğum büyüdü kucagima sarılmak için aliyorm kaçıyor kwske ozmn o huzuru anlasaydm yapmayın ..... He diyin geçin ne memede uyudu diye kötü annesiniz nede çocuk kötü

Sizi aşırı telaş içinde gördüm ben yaa öncelikle derin bir enfes alın ve sakinleşmeye çalışın, günde 5 saat hatta daha fazla uyanık kalan, kolik olan, memede uyuyan bebek sadece sizde yok yani bunları dünyanın sonu gibi görüp kendinizi bunaltıp daha da bir çıkmazın içine sokmayın. Memede mastit ve egzama var bebeğin emmemesi gerekiyor, bebek memede olmazsa uykuyu reddediyor değil mi. Bebekler her ortama her duruma ayak uydurabilir, daha 4 aylık bir bebekten bahsediyoruz, memede uyumadığında ilk zamanlar sıkıntı yaşarsınız ancak daha sonra duzen oturmaya başlar, sadece şu telaş halinden uzaklaşın olayları biraz akışına bırakın. O çok bilmiş eşinize de kayinvalidenize de hadlerini bildirin bildiremiyorsanız da bebeği onlara bırakıp biraz dinlenin. Sizin anneliğinize laf edene kadar azıcık bir işin ucundan tutmayı öğrensinler önce

Çocuğum doğduktan sonra hayatım karardı. Çok kötü şeyler yaşıyorum. Doğuma kadar çok mutlu bi insandım. Doğumda yanıma kayınvalidem geldi. Eşim ve kv için tek önemli şey bebek ağlamasın. Bebeğim kolikmiş, ağlayan huzursuz sadece memede susan bi bebekti. WCye bile gidemedim, hep memedeydi, mememde bebekle tek kolla karnımı doyururdum. 5-6 emzirme danışmanı ile görüştüm o dönem normal dediler. Ama ben cahillikten anlamamışım bebek beni emzik yapmış. Gün içinde 4-5 kolik krizi yaşardı, hiç uyku düzenimiz yoktu, ben yorgun perişan uykusuzdum, kv evine gitmedi. Zaten kendi çocuğu sanıyor o kadar düşkün. Memelerimde sıkıntı vardı ne olduğunu anlamadım başta o kadar bitkindim. O günlerde çocuğu aşı İçin götürünce aile hekimine de randevu aldım ama eşimle gitmiştik doktor erkek diye göstertmedi. Önemsiz bişey sanmıştım, o halde iki hafta daha emzirdim meğer egzama imiş. Bi memem aşırı kötü durumda iyileşmiyor. Eşimi affedemiyorum, beni sakat bıraktı. İki aydır canım yanıyor sütten kesmek istiyorum diye ağlıyorum zorla memede çocuk uyutturuyorlar. Kv hep diyor ki mama verelim memende uyut.Doktorlar çocuğu emzir ama kesinlikle memede uyutma diyor. Çocuk da o kadar inatçı ki memeye gelene kadar yıkılıyor ev. Uyumuyor uyumuyor uyumuyor. Üç aydır sürekli deniyorum emzik de almıyor. Memede bile çok çok zor uyuyor. Canım çok yanıyor mememi saatlerce geveliyor. İki aydır kronik acıdan aklımı kaybetmek üzereyim. İki aydır bana yardım edin diye eşime KVme sürekli yalvarıyorum. Öylece suratıma bakıyorlar. Artık eşim bıktım senden sürekli huzursuzluk çıkarıyorsun demeye başladı. Beşiklerde sallayarak uyutmayı deniyorum, kv geliyor git sen yorgunsun yat ben sallarım diyor. Bi bakıyorum iki dakika sonra çocuğu almış, evin içinde gezdiriyor, ağlatmamak İçin beni uzaklaştırıyormuş meğer, sonra getiriyor yanıma al memede uyut diye. Bebeğim 4.5 aylık, artık çaresizlikten uyku eğitimi aldım. Başlayacağımız gün atağa girdi erteledik, bayramda veririz diye anlaştık çocuk öksürmeye başladı. Zaten kayınvalidem sürekli eğitim sırasında çocuk kalp krizi geçirirse ne olacak, şu olursa ne olacak bu olursa ne olacak deyip duruyor. Bebeğime de kıyamıyorum can acısına da dayanamıyorum artık. Dün akşam yine iki saat mememi geveledi ama uyumadı, çıktım odadan baktım ana oğul pasta yiyip çay içiyor. Ben 4.5 aydır bi odaya kapalı yaşıyorum, hayatımda tv bile yok. Zevk alacağım hiç bişey yok. Gece sabaha kadar sürekli uyanıyor, uykusuzluktan yıkılmak üzereyim. Ben delirmek üzereyim keyif yapıyorlar. Bi anda geldi bana intihar edicem artık rezil olacaksınız elaleme diye bağırdım. Kıyamet koptu eşim beni evden kovdu kaynanam üstüme yürüdü. Akşamdan beri itip kakıyorlar. Şuan gidecek hiç bi yerim yok. İçimden çocuğu bırakıp kaçmak geliyor, can acısı tüm hayatımı ele geçirdi. Çocuğu gözüm bile görmüyor. Eşim bana sen nasıl annesin diyor. Ama kronik başım ağrıyor, canım yanıyor, çocuk uyumuyor, koliği çok azaldı ama çok huysuz hiç durmuyor. Ya meme emecek ya kucakta gezecek. 3 beşik, 2 ana kucağı,2 oyun halısı aldım hiçbirinde durmuyor. Aşırı mutsuzum, çaresizim. İçinden çıkamıyorum. Çok üzülüyorum bebek bu kadar memeye alıştı diye, ama o dönem düşünemedim, çaresizlikten cahillikten memede susturduk. Şimdi çocuğu nasıl memeden uzaklaştırıcam nasıl uyutucam ben :KK43:(( evde çocuk ağlatmak tabu. İki dakika bile ağlatmıyoruz, napıcam ben
o dönem kaynanadan bende çektim ailen yokmu onlar gelsede mesela annen kardeşin fln kaynanan defolup gitse..
seni çok iyi anlıyotum ve üzüldüm. iyiki bnm imdadıma annem yetişti.kakasını yapamıyorsa ecxaneden gliserin kansuk al poposuna uygula çok rahatlıo uyuyor,gazınıda çıkarıo,sampsimlex gaz damlası ve biogai alabilirsin. philips awent emzik al bebeğe onu alıştırmaya calış. şu dediğim gliserin kansuk al poposuna uygula normale döner bebek

çocuga biberonla mama verebilirsin doymuyorda olblr dediğim gbi o çocuk kakadan gazdan aglıodur poposuna gliserin kansuk al uygula. sonradan bi sıkıntı yaşamıo korkma bn çok uyguladımek gıdaya gecince düzeldi alışcak diye korkma

Arkadaşlar hepiniz haklısınız çok iyi anlıyorum. Kayınvalidem zaten bir hafta sonra gidiyor, faydası olacak biliyorum ama benim en büyük sıkıntım bebek ağlamasın diye öyle bi ruhuma işlemişler ki dünyanın sonu gibi geliyor. Bebeğim aç değil kilo alımı çok iyi, hatta mama vermek istediğimde zar zor biraz içiyor. Asıl sıkıntım meme dışında asla uyutamıyorum, sabah beşte uyandı. On dakika önce uyudu. Gözleri kıpkırmızıydı artık uyuduğunda. 4 aylık bi bebek nasıl beş saat uyanık kalabilir. Hangi anne bebeğinin beş saat ağlamasına dayanabilir. Ama canım yanıyor. O gün eşim doktora gösterme deyince neden göstermedim kendime çok çok çok kızıyorum, nasıl yaptım böyle bişey aklım almıyor ama artık her hafta doktordayım geç kalındığı İçin iyileşmiyor. Hatta kortizonlu kremler nedeniyle mastite çevirdi. Bebeğim Kolik olduğu İçin mamalar bağırsaklarını mahvediyor kıyamıyorum da anne sütü alsın diye uğraşıyorum. Bari uyku eğitimi vereyim dedim ama öyle olumsuz konuşuyorlar ki uyku eğitimi için haftalarca bebeğimi nasıl ağlatıcam. Böyle devam etsin desem can acısına ne kadar dayanıcam. Parmağımla sakinleştirmeyi de denedim direk diliyle itiyor. Ne yapacağımı bilememekten kendimi toparlayamıyorum.
bu aglaması kaka ve gazdan gliserin kansuk al içini boşaltır mışıl mışıl uyur bzmkide öyleydi gözler motir sürekli aglardı

X