İçinden çıkılmaz ikilem

zaten ayrılacaksın, bitti diye rest çektiler bende aramayın beni o zaman bu kararı ben vereceğim dedim. Araya babam girdi öyle köprüleri atmak olmaz ama yüzümüzü de yere eğdirme diye. Şu zaman geliyoruz demek de aynı şey onlar için. Bir kaç gündür konuşurken kısa cevaplar veriyorum, ağlamaktan sesim kısıldı zaten. Onlarda farkında ama hiç bir adım yok. En doğrusunu onlar bilir, bu karar da ortak verilir. Düşünceleri ne yazık ki bu.
E siz niye ayrılmayı düşünecekmiş gibi bir cevap vermişsiniz ki ailenize? Ben de benzer sorunları yaşıyorum, makam mevki değil ama kültürel bir takım problemler. Ortayı bulmak niyetim ama ailem sorun çıkarmaya devam ederse de kendileri bilir ne yapabilirim ki ? Sevdiğim insandan vazgeçmek düşündüğüm son şey bile olamaz. Ben yarım, mutsuz kaldıktan sonra ailem ile olsam ne olur. Onlara hep kırgın kalırım, bu daha kötü. Ayrıca Adana da yaşama fikri bence rahatsız edici. Orta bir noktada yaşarsanız daha iyi olur aileniz açısından da ama ne olursa olsun vazgeçmeyin sevginizden. Bu dönemde sevgi hiç kolay bulunan bir şey değil. Tabi adamdan eminseniz. Bu çok önemli.

aileler bizim icin en iyisini dusunurler gorusune hic katilmiyorum.

Egitimlisiniz,
yasiniz cok kucuk degil,
kendi basiniza yasama tecrubeniz var,
hayatinizdaki insan 3 5 aylik birisi degil (ki olsa bile bir eksi sayilmaz ama guven acisindan zor olabilir)
...
Bu sartlarda bile bir kadin hayatindaki kisi ile evlenip evlenmeyecegi kararini ailesinin onayi olmadan alamayacaksa ne sartta alacak.
Ne icin bunca egitim, bunca tecrube...

Sizin yerinizde olsam zaten evlenecegim kisiye ailem karisamaz da,
bunun disinda ayrica da uzulurdum yani. Demek ki ailemin gozunde ben kendi kararlarini verme olgunlugunda bir birey degilim diye.

Benim annem de esimi cok begenmemisti, bu konudaki gorusunu de dile getirdi, ama fazlasi degil. Zaten fazlasina ben izin vermem, ayrica annem de kendinde oyle bir had gormez.

E siz niye ayrılmayı düşünecekmiş gibi bir cevap vermişsiniz ki ailenize? Ben de benzer sorunları yaşıyorum, makam mevki değil ama kültürel bir takım problemler. Ortayı bulmak niyetim ama ailem sorun çıkarmaya devam ederse de kendileri bilir ne yapabilirim ki ? Sevdiğim insandan vazgeçmek düşündüğüm son şey bile olamaz. Ben yarım, mutsuz kaldıktan sonra ailem ile olsam ne olur. Onlara hep kırgın kalırım, bu daha kötü. Ayrıca Adana da yaşama fikri bence rahatsız edici. Orta bir noktada yaşarsanız daha iyi olur aileniz açısından da ama ne olursa olsun vazgeçmeyin sevginizden. Bu dönemde sevgi hiç kolay bulunan bir şey değil. Tabi adamdan eminseniz. Bu çok önemli.
Bu karar derken evlilik kararı verirkende, hiç bir şey kesin değil onlar istedi diye bitirmeyeceğim zaten ama yarın bir gün aramızda başka bir şey olduğunda ilişkiyi bitirme fikri de bize ait olmalı. Onlara ait değil. Ben sevgimden de sevdiğimden de eminim. Kolay bulmadık ve kolay da gelmedik bu zamana kadar.

Kendi özgür hayatınız, istediğinize karar verip, istediğiniz hayatı yaşayabilirsiniz. Kimsenin sözünü dinlemeye gerek yok.

Evet fakat elin oğlu dediğimiz kişi de hayatımı sürdürmek istediğim kişi. Ne ailemden geçebilirim ne de hayatımı adayacağım elin oğlundan. Kırmak asla istemiyorum

Okuyarak geliyordum, akli basinda kiz falan diye, hayatinizi adama kismina gelince uzuldum.
Insallah oylesine yazmissinizdir.

Ailenizin ille de memur olsun, ustun olsun (o ne demekse) takintisi yanlis.
Burasi turkiye, 5 dk da degisir butun isler.
Bugun khk yarin abc.

Ama siz de biraz ayaklari yerden kesilmis görünüyorsunuz.
Es ailesinin yasadigi şehirde yasama fikrinden emin misiniz? Yıllarca kendi ailenizden bile ayri yaşandıktan sonra yapabilecek misiniz?

Tek cocugum, ailem de benimle gelir gibi bir sey okudum yanlis gormediysem, ona hic anlam veremedim.
Aileniz belki sevmeyecek orayi?
Sizinle oradan oraya sürüklenmek zorudna degiller ki.
hemen yarin evlenme niyetiniz yoksa biraz zaman verin ailenize.
Fikre de kisiye de alisirlar.

benim tevellüt eski memurluğun bu önlenemez yükselişini hayretler içinde izliyorum..

size gelince ikna etmeniz gerekmiyor koskoca kadın olmuşsunuz artık.

Valla noop ayni seyi dusundum okurken , biz universitedeyken aklimiza bile gelmezdi memurluk , hatta aman memur mu olacaksin diye dalga gecerdik milletle 😂
Hangi ara yuksek statu mevzusunoldu bu anlam veremiyorum hic

Konu sahibi sevdiginizden eminseniz dik durun , yaziminizdan gayet akli basinda olduğunuz anlasiliyor , evleniyorum deyin ve evlenin , evladini gercekten seven anne baba zaten su yaptiklarini yapmaz

Ben yazdıklarınızdan ailenize karşı biraz önyargılı davrandığınızı hissettim. Evet üç yıldır birliktesiniz seviyorsunuz ama yine de temkinli olun karşı tarafa karşı. Sadece onun düşüncelerini önemseyerek hareket ediyorsunuz izlenimi verdi yazdıklarınız bana. Sonuçta tabiki evlilik sizin kararınız olacak ve her türlü iyi ve kötü durumu kabullenerek sevgilinizin ailesinin olduğu yere yerleşmeyi göze alın.

İçini döküp yardımcı olamayan insanları kale de almamak lazım, sonuçta bu onların sorunu değil. boşverin
doğruyu söyledik bana ne naparsan yap. polemikten sürekli ban yiyorum benim umrumda değil. memur olur da rahatlarsınız ailecek :KK68: :KK68: :KK68:

Valla noop ayni seyi dusundum okurken , biz universitedeyken aklimiza bile gelmezdi memurluk , hatta aman memur mu olacaksin diye dalga gecerdik milletle 😂
Hangi ara yuksek statu mevzusunoldu bu anlam veremiyorum hic

Konu sahibi sevdiginizden eminseniz dik durun , yaziminizdan gayet akli basinda olduğunuz anlasiliyor , evleniyorum deyin ve evlenin , evladini gercekten seven anne baba zaten su yaptiklarini yapmaz

ben biliyorum hangi ara olduğunu da neyse.. anladın sen onu.

Arkadaşımın annesi orta da öyle bir aday yokken bile, polis ile kesinlikle olmaz, onların tayinleri çok çıkıyor tek kızımı yollamam diye senelerce söyledi. Bir erkek arkadaşı ile bu nedenden ayrıldı. Ama sonra kısmet bir polisle evlendi yine.

Okuyarak geliyordum, akli basinda kiz falan diye, hayatinizi adama kismina gelince uzuldum.
Insallah oylesine yazmissinizdir.

Ailenizin ille de memur olsun, ustun olsun (o ne demekse) takintisi yanlis.
Burasi turkiye, 5 dk da degisir butun isler.
Bugun khk yarin abc.

Ama siz de biraz ayaklari yerden kesilmis görünüyorsunuz.
Es ailesinin yasadigi şehirde yasama fikrinden emin misiniz? Yıllarca kendi ailenizden bile ayri yaşandıktan sonra yapabilecek misiniz?

Tek cocugum, ailem de benimle gelir gibi bir sey okudum yanlis gormediysem, ona hic anlam veremedim.
Aileniz belki sevmeyecek orayi?
Sizinle oradan oraya sürüklenmek zorudna degiller ki.
hemen yarin evlenme niyetiniz yoksa biraz zaman verin ailenize.
Fikre de kisiye de alisirlar.

Adamaktan kastım saçımı süpürge etmek, kölesi olmak değil asla. Birlikte bir ömür geçiriliyorsa bunun bir sorumluluğu var ve karşılıklı olarak yine bir ömür o sorumlulukları yerine getirmekti kastım. Güven, sadakat gibi sorumluluklardan bahsediyorum. Takdir edersiniz ki bunlar olmadan evliliği yürütmek de mümkün değil.
Ailem benimle gelir düşüncesi şu, onlar bana söylüyorlardı bunu. “Doğu görevin bitince nereye yerleşirsen bizde gelir ordan ev açarız biraz orda durur biraz burda dururuz. Bizde burda çok sıkıldık yıllardır.” cümlelerini kurmuşlardı. Gelip gelmemek tabiki onların kararı, zorlayamam hiç bir şekilde.

eş ailenin yanında yaşamak evet zor görünüyor ama sevgilimin işi orada olduğu ve özelde olduğu için, başka bir ilde belki böyle bir iş bulabilmem zor olabilir dediği için düşünmüştük. Hiç kimseniz olmamasından daha iyi düşüncesinde de oluyorum bazen. Tabi bu ailenin tutumuna da bağlı. Aman uzak olsunlar da dedirttirilebilir. 8 yıldır yaşadığım şehirlerde değil ailemden birileri tanıdık kimse olmadı bir çevre edinene kadar. O zamanlarda insan bir destek tabiki istiyor.

Ben yazdıklarınızdan ailenize karşı biraz önyargılı davrandığınızı hissettim. Evet üç yıldır birliktesiniz seviyorsunuz ama yine de temkinli olun karşı tarafa karşı. Sadece onun düşüncelerini önemseyerek hareket ediyorsunuz izlenimi verdi yazdıklarınız bana. Sonuçta tabiki evlilik sizin kararınız olacak ve her türlü iyi ve kötü durumu kabullenerek sevgilinizin ailesinin olduğu yere yerleşmeyi göze alın.
Biz bu zamana kadar her şeyi artıları eksileriyle konuşup şekillendirdik. Tavsiyeniz için teşekkür ediyorum, haklısınız

aileler bizim icin en iyisini dusunurler gorusune hic katilmiyorum.

Egitimlisiniz,
yasiniz cok kucuk degil,
kendi basiniza yasama tecrubeniz var,
hayatinizdaki insan 3 5 aylik birisi degil (ki olsa bile bir eksi sayilmaz ama guven acisindan zor olabilir)
...
Bu sartlarda bile bir kadin hayatindaki kisi ile evlenip evlenmeyecegi kararini ailesinin onayi olmadan alamayacaksa ne sartta alacak.
Ne icin bunca egitim, bunca tecrube...

Sizin yerinizde olsam zaten evlenecegim kisiye ailem karisamaz da,
bunun disinda ayrica da uzulurdum yani. Demek ki ailemin gozunde ben kendi kararlarini verme olgunlugunda bir birey degilim diye.

Benim annem de esimi cok begenmemisti, bu konudaki gorusunu de dile getirdi, ama fazlasi degil. Zaten fazlasina ben izin vermem, ayrica annem de kendinde oyle bir had gormez.

Beni de üzen şeylerden ne yazık ki zaten birincisi bu. Ne için okudum, ne için yetiştirdiniz beni kendi kararlarımı alamayacaksam diyorum, ya da madem bu kadar acizim sınırda bir başıma ne işim var diyorum. Diğeri de tamamen önyargı ile konuyu kapatmak istemeleri.

X