İçinden Çıkılmaz Tuhaf Hayatım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

kahvesizasla91

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
610
2.294
30
Kadının en büyük düşmanı kadın lafından hoşlanmıyorum. Sizi terk edip giden kişi baban yani bir erkek. Kadının yaptığı da yanlış ama size karşı sorumluluğu olan kişi baban.
evet öyle . erkeklerin genel sorunu sadakatsizlik . hani biz hep kadınlar şikayet ederiz ya bu durumdan . o yuzden diyorum. ben zaten sözüm meclisten dışarı bazı düzgün erkekleri tenzih ederek konuşuyorum bir çoğunun insan olduğundan şüpheliyim , hayata zevk ü sefaya gelmişler. ama bir kadın sadakatten anlayan sadakatin ne olduğunu az çok bilen hep ihanete uğrayan taraf olarak kadınların kendi mutlulukları için başka kadınları harcaması . erkek yapıyor önunu alamasak da yapıyor , eğer kadınlar evli oldugunu bile bile onunla konuşmasa oda ağaçla sevgili olacak değil ya kuyruğunu kıstırır . yani erkeklerde beyin yokk zatenn . kadının da mı yok !
hadi benim babam namussuz kadında mı öyle!
bir gün karşısına bi adam çıkıyor cocukları var . amaaaan babane görüşürüm nası olsa bu olayda suçlu olan kendisi, cocukları olan kendisi . adamın düşünmediği çocuğunu ben mi düşünecem diyorsa ve onları düşünmek benım değil babalarının sorumluluğu oda yapmasaymış gelmeseymiş bana diyorsa . kopsun artık kıyamett bu kadar yaşam yeter bize!!!

_sekerpare_

Guru
Pro Üye
25 Mart 2010
3.697
3.339
46
Zor bir hayatın olmuş anlarım.İnsan yanılır ,yanlışa düşer anlarım.Ama hatada ısrar etmek hatayı suça dönüstürür.Bir kere kalbinle değil aklınla düşün canım.Mutsuz bir evlilikten 3 tane evlat nasıl dünyaya gelmiş?Madem seni gerçekten seviyor şimdiye kadar neden bir girişimde bulunmadı?Dava açmak zor bişey degil anlaşmalı boşanma olunca tek celsede bile bitiyor bu iş.Bir erkek tarafından sevilmek ilgi görmek hakkın tabii.Ama evlatlarından ailesinden çaldığın zamanda kısacık mutlu olmak yrrine özgür bir adamla daha mutlu olacağını düşün.Mantıklı ol yanlışta ısrar etme biran evvel kurtul bu adamdan ,yoluna bak.Kendine metres olmayı yakıştırma.

petrapuella

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2016
6.443
30.273
evet öyle . erkeklerin genel sorunu sadakatsizlik . hani biz hep kadınlar şikayet ederiz ya bu durumdan . o yuzden diyorum. ben zaten sözüm meclisten dışarı bazı düzgün erkekleri tenzih ederek konuşuyorum bir çoğunun insan olduğundan şüpheliyim , hayata zevk ü sefaya gelmişler. ama bir kadın sadakatten anlayan sadakatin ne olduğunu az çok bilen hep ihanete uğrayan taraf olarak kadınların kendi mutlulukları için başka kadınları harcaması . erkek yapıyor önunu alamasak da yapıyor , eğer kadınlar evli oldugunu bile bile onunla konuşmasa oda ağaçla sevgili olacak değil ya kuyruğunu kıstırır . yani erkeklerde beyin yokk zatenn . kadının da mı yok !
hadi benim babam namussuz kadında mı öyle!
bir gün karşısına bi adam çıkıyor cocukları var . amaaaan babane görüşürüm nası olsa bu olayda suçlu olan kendisi, cocukları olan kendisi . adamın düşünmediği çocuğunu ben mi düşünecem diyorsa ve onları düşünmek benım değil babalarının sorumluluğu oda yapmasaymış gelmeseymiş bana diyorsa . kopsun artık kıyamett bu kadar yaşam yeter bize!!!
Valla hanımefendi anlıyorum üzgünsünüz de sizin canınız kanınız olan adam sizi düşünmüyorsa evet kimse düşünmek zorunda değil sizi. Erkekler sadakatsiz zaten zevk peşindeler diye diye gözü dışarıda olmayanın bile gözünü dışarı kaydırmasına sebep veriyorsunuz asıl. Kadın kadının düşmanı değildir. Düşen bi kadına ilk eli her zaman kadınlar uzatır onlar kaldırır. Kadın düşmanı olmak yerine babanız gibi erkeklerin düşmanı olun daha karlı çıkarsınız.

ykaya18

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2021
70
35
28
Merhaba değerli üyeler. Ben içimi dökmeye geldim. Konu sahte falan demeyin nolur kimliğimi yöneticimiz Kazen 'e ıspatladım.
Ben 18 yaşında kendimden çok büyük bi insanla evlilik yaptım. 40 yaş var aramızda. 18 yıl geçti aradan.. Duygularım, hayatım, hayata algım değişti birden. Sanki derin bi uykudan uyanmış gibiyim. Çünkü kendimi anksiyeteden dolayı ilaçlara mahkum ettim yıllarca. Ailen yok mu derseniz.. Yok kimsem. Yalnızım. 18 yıl sonra karşıma bi genç adam çıktı. İlk başta bana hiç söylemedi evli olduğunu. Öğrendim bir süre sonra kendi ağzından. Madem mutsuzsun anlattığın kadar o zaman boşanmadan karşıma sakın çıkma dedim. Çünkü ben boşanma davası açtım eşime. Ve bu olayı anlattım. Alnım ak olayım diye. Kimseyi aldatmak kandırmak istemedim. Şu an aşık olduğum insan bana beraber yaşama teklifi etti başka bi şehirde. Ve birlikte yaşarken (ben boşandıktan sonra) benim de boşanma dilekçemi birlikte veririz dedi. Neden dedim.. . Bu senin hayatın, gerçekten mutsuzsan sen de ver dilekçeni ve beni yeni bi hayata o şekilde davet et dedim.. Başka bi şehirde iş buldu ve şu an ve beni bekliyor. Ama evli.... Onun 3 benimse 1 çocuğum var..Ne yapmamı önerirsiniz güzel insanlar.. Ben çok çaresizim ve artık sağlıklı düşünmek istiyorum...
Çalışıyor musunuz ? Naçizane tavsiyem, bir an önce boşanın ve kendi ayaklarınız üzerinde durun. Anladığım kadarı ile gençliğinizi bile yaşayamamışsınız. Hemen bir erkek arkadaş/eş hayatınıza almadan önce, kendi paranızı kazanın, kendi kazancınızı harcayın, kimseye muhtaç olmayın, ve sanıyorum ki o zaman çok daha mutlu olacaksınız. Sevgiler ☺️

kahvesizasla91

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2020
610
2.294
30
Valla hanımefendi anlıyorum üzgünsünüz de sizin canınız kanınız olan adam sizi düşünmüyorsa evet kimse düşünmek zorunda değil sizi. Erkekler sadakatsiz zaten zevk peşindeler diye diye gözü dışarıda olmayanın bile gözünü dışarı kaydırmasına sebep veriyorsunuz asıl. Kadın kadının düşmanı değildir. Düşen bi kadına ilk eli her zaman kadınlar uzatır onlar kaldırır. Kadın düşmanı olmak yerine babanız gibi erkeklerin düşmanı olun daha karlı çıkarsınız.
yo yanlış anladınız kadın düşmanı da değilim erkek düşmanı da . ben sadece canımın yandığı canımı yakan yere düşmanım. Çünkü yanlış iki kişiliktir. her ne kadar da kabul etmeseniz de babam kadar o kadında girmiş oluyor bizim günahımıza. ben zaten tenzih ederek konuşuyorum bende bir kadınım ama bir kadının başka bi kadına yaşattıklarını görünce... bunları deneyimlemek bana bu görüşü kazandırdı dediğim gibi yaşadıklarım gördüklerim bu görüşe sahip olmama sebep oldu konu eger aşk ise bazı kadınlar inanılmaz bencilleşiyorlar. yoksa her daim kadın a el uzatan kdın oluyor . ama o aşkın içindeki kadın değil haysiyetli bir kadın .

Biber Dolmasi

Sevgide serbestlik saygıda mecburiyet vardır
Kayıtlı Üye
2 Haziran 2019
804
2.279
Ben yemek yapıyordum mutfakta baktım eğilmiş kapının deliğinden ablama bakıyor. Ben sandım bu beni çok seviyor hiç üzmez. Dünyam başıma yıkılmıştı ve o gün hiç içmediğim sigaraya başlamıştım. Bu 3 defa oldu. Ayrılmadım Ayrılamadım çünkü babam borçtan hapisti. Ben anneme erzak ve para yardımı yapıyordum. Bi ara boşanmak istedim babam engel oldu. Aşk meşk neyine dedi. Ömür boyu böyle yaşa dedi.
Madem böyleydi bu adam niye menenjit geçirdiğinde üzülüp, kahroldunuz? O konuda öyle anlatmışsınız ki eşinizi, birbirinizi çok seviyorsunuz sanmıştım. Ama burada yazılanlar tam tersi. Hangisi doğru, anlayamıyorum.

Sizin gerçekten acilen tedaviye ihtiyacınız var.

Luucy

Guru
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
4.382
25.197
Bana nefes oldunuz arkadaşlar Allah hepinizden razı olsun.. Bakteriyel menenjite neden olan bakterinin adı Listeria monocytogenes. Refakate devam ediyorum.Akrabalarımda refakete ve yardıma devam ediyorlar. Bilinci düzeldi artık yavaş yavaş yürüyor, konuşuyor,. Antibiyotik tedavisine devam ediliyor. O gün bana ne oldu diyor hatırlamıyor. Hastalık sürecini hatırlamıyor. Sadece bağlandığına çok kızdığını hatırlıyor. Allahım kimseye yaşatmasın. Hastanede yoğun bakıma oğlumuzun fotoğrafını götürüp görebileceği yere asmıştım. O haliyle bile gülümsemişti. Hiç unutmuyordu. Size yaşadığım acıyı anlatamam. Sevdiğinin gözlerinin önünde çırpınması, kabloları sökmeye çalışıp onu bırakmaları için sana yalvarması, elinin ayağınınnbağlanması.. Yoğun bakımda ziyaret vakti bitti dendiğinde koridorlarda hıçkırıklara boğulmak.Beni içeri alsınlar diye dilenci gibi yoğun bakım kapısında yığılmak. Eve gidince içimde yanan, soluğumu kesen ateş parçasıyla oğlumun yüzüne bakabilmeye, konuşabilmeye çalışmak. Yalnızlık aklını yitirme korkusu. Doktorların herşeye hazırlıklı olalım diyerek belirsiz konuşması. Arkadaşlarım ufak tefek atıştığınız ama kalbinin tertemiz olduğunu bildiğiniz bir eşiniz varsa birbirinizin kıymetini bilin onlar evde Dağ gibi çınar ağacı gibi.. Allah eksik etmesin. Hepiniz sağolun. Beni düşünüp üzüldünüz Rabbinim karşınıza da sizin gibi insanlar çıkarsın.

Esiniz konuda bahsi gecen es mi?

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.662
65.009
32

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

BirGonca06

Atatürk'ün Kadın Askeri 💜
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2020
1.492
2.852
Abartı değil bakın konu başlığıma tuhaf hayatım demişim. İster inanın ister inanmayın. Ne eksik ne fazla hepsi gerçek. Benim prenses gibi bi hayatım olmadı. Eşimi kötülemiyorum. Kötü biri demiyorum. Şu anki düştüğüm durum ve onun tarafından gördüğüm bazı tepkileri kötü buluyorum. Evlenmiş sahip çıkmış bana sağolsun. Umarım hayat bi yerden sizi sınamaz.Çünkğ bu ne biçim hayat deyip eleştirmek çok kolay bi eylemdir. Teşekkür ederim
Kesinlikle abartıyorsunuz. Eski konularınızda da her konunuzda da had safhada abartı taşıyor. 2004 de açtığınız konsomatris kardeşi getirip 2020 de yeni yaşanmış gibi açıp yakalanınca içimden atamadığım için deyip kaçıyorsunuz . Burada eşimle 17 yaşımda birlikte birlikte oldum deyip bir sayfa sonra 16 yaşımdaydım diyorsunuz. Haklı çıkmak için yaş da birer birer küçülüyor mu yoksa yaşadıklarınızdan mı emin değilsiniz diye düşündürüyor insana Olağan bir çocuk Köftesini yemedi gibi basit bir aile içi tartışmada sinir krizleri geçirip kendinize verdiğiniz zararlara dem vuruyorsunuz vs vs. Çok abartılı ve çok fazlası olduğu özellikle psikoloji eğitimi de olan kişiler için çok aleni hanımefendi!

Sizin prenses hayatınız olduğunu kim söyledi bu arada? Prenses hayatı olmayınca insanın yanlışı, çirkini sakıncalıyı seçme ve savunma, insanlara da sunma hakkı mı var?? Sizden başka ya da size haklı bir şekilde tepkisel yaklaşan insanların prenses hayatı yaşadığını sanmanız ne kolay. Oysa şu anlattıklarınızın kat kat zorunu yaşamış ama burada sizinle acı yarıştırmaya kalkmayan, hayatı boyunca zorluklarla savaşmış bir kadın karşınızdaki. Başa gelen felaketler seçimimiz değildir ama onlarla canla başla savaşmak ve doğruyu, iyiyi seçmek tamamen bizim seçimimizdir bunu bilin
Eşimi kötülemiyorum, kötü biri demiyorum demişsiniz tüm mesajlarınıza bakıp bu konuda sadece gülümsüyorum size. Ayrıca reşit olmadan birlikte olduğunuz adamla aileye karşı çıkarak evlenen ve onun maddi imkanları ile aileye destek olduğu için ayrılmadığınızı belirten sizsiniz. Hem evlenmeyi tercih edeyim hem imkanlarını yıllarca kullanayım hem de yaşlanınca evli adamlara aşık olup eşimi kötüleyip suçu da babama atayım diyerek mağdur rolüne bütünüyorsunuz

Hayatın beni sınaması konusuna gelince. Siz umsanız da ummasanız da hayat beni 17 yaşımdan beri ağır bir şekilde çeşitli şekillerde sınıyor. Yaşadıklarımdan insanları sorumlu tutarak çirkin ve kolay yolları seçmeyi tercih etmiyorum. Gerekeni ve zararlı olanı tek kalemde çizip atıyorum hayatımdan. Tek başıma ve sadece kendi çabamla hayatta dimdik duruyorum ve tek desteğim yüce Allah çok şükür

Hayatımda bir tek evli adam bana büyük bir aşk ilan edebildi o da mesajla. Karşıma çıkmaya cesaret edemezdi. Çok sevdiğim, yıllardır tanıdığım, kişiliğinden emin olduğum, son derece hoş ve beğenilen üst düzey bir insandı. Benim tavrım ve cevabımla başını kaldırıp yüzüme bakamadım, kariyerini bırakıp istifa etti. Bilmem anlatabiliyor muyum!? 😊

Bu ne biçim hayat demem ben hanımefendi hiç bir hayat için. Bu ne yanlış bakış açısı, bu ne cehalet, bu ne akılsızlık, bu ne çirkinlik, bu ne dengesizlik ve bu ne nankörlük bu ne rezil bir seçim derim..

Eleştirmek kolay bir eylem filan değildir. Yanlışı, çirkinliği ısrarla savunmayı eleştirmek düzgün bir bakış açısı, güç ve dürüstlük gerektiren oldukça zor ve gerekli bir eylemdir. Yoksa şurada size "hıhı aşk bu tabi, umarım adam doğru söylüyordur, sen de çok çekmişsin be kızıımmm " demek çok kolaydı!

Sayfalar ve konular dolusu yazdıklarınızda tek doğru kararınız hastaneye yatıp tedavi olmanızdır. Ruh haliniz için bu şart. Kişiliğiniz ve seçimleriniziyse düzgün bir ruh hali ile değerlendirmeniz şart!

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 50 Kg. ile 68 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 165 cm. Başlangıç Kilom :93 Kg. Şimdiki Kilom :76.2 Kg.

Katipsondanbir

Nirvana
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
17.662
65.009
32
Alintiladigim mesajla simdi yazdiklari cok tutarsiz.
İki ağladı, kadınlar yumuşayıverdi işte. Bi öyle bi böyle, aldığı tepkilere göre şekil alıyor. Adama da zerre acımadım, 58 yaşında iken 18 lik genç kız peşinde koşmayı bilmiş. Ne bekliyordu ki, genç kadın kaç yıl yar olacaktı ona? Allah çarşısını pazar etsin ne diyelim.

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

Luucy

Guru
Kayıtlı Üye
13 Nisan 2020
4.382
25.197
İki ağladı, kadınlar yumuşayıverdi işte. Bi öyle bi böyle, aldığı tepkilere göre şekil alıyor. Allah çarşısını pazar etsin ne diyelim.
Su yaptigi magduriyet adi altinda yaptiklarini hafifletmiyor. Hastaysa gitsin tedavisini olsun burda kimse psikolojik seans yapamaz kendisine. Adam olduren katile hangimiz aciriz? Psikolojik sikintilari varmis vah canim demeyiz herhalde. Kadin sayfalarca diger kadini yazmis. Ben bunun neyine yumusayacagim birak ya.

tontriko

Rabbim sana emanetiz...
ÜZGÜN
Pro Üye
1 Nisan 2011
32.279
60.310
Ben cok
Uzuldum konu sahibine..cahillikte yapilan hatalar bizi baska hatalara surukluyor.. bosanmak herkesin hakki evlenmek gibi ama gidecegi herifte sirtlan gibi bekliyor. Sadece bosanacagim deseydi ben cok hakli bulurdum.. yani suan o yastaki bi erkekle ne paylasimin olabilir zaten? Cunku evlendiginde bile deden yasindaymis. Kocan seni ne duygusal ne cinsel anlamda doyurabilir. Sense kadinliginin en guzel yillarindasin aslinda..

Umutyeniden

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2016
581
942
39
Dede mi asılmış konu sahibinin kardesine ve ablasına?
Ne dedeymiş arkadaş ya🙄
Dedeler gözümde bambaşka bir hale büründü😬
Konuyu okudukça duygu karmasasi yasıyorum..
Kızgınlık, öfke, üzülme, acima, şaşkınlık dagıldım..
Konu sahibi ne diyecegimi sasirdim sana ama alkol alma, ilaclarini duzenli kullan ihtiyacın olan zaman tedavi sakın hayatina birini sokmaya calisma kafan karisik zaten..
Dede dediğim dedesi değil 🤣konu sahibinin eşi 🙃bizim dedemiz yaşında diye öyle yazmıştım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.