İddaa bağımlısı eşim

Merhaba kızlar! Derdim eşim iddaa oynuyor. Bundan kurtulamıyor hoş kurtulmak istediğini sanmıyorum. İddaa için arabamızı satmış 110 bine ve 70 küsür bin de kredi çekmiş onu da yatırmış. Arabayı sattığında ev almak için sattım dedi ben saf nasıl heveslendim. İddaa da kaybedince bütün parayı öyle çıktı ortaya. Kaç gün etkisinden kurtulamadı ağladı yemedi içmedi. Durumu kayın babama anlatmış oda emekliliğini isteyip bütün tazminatını eşime verdi ve kredi borcunu kapattılar. Annesi yeminler ettirdi üzerine bi daha oynarsan ölümü gör vs diye. Helal ekmeğine haram karıştırma diye. Bi müddet gizliden takip ettim girdiğini görmedim. Ama bugün telefonuna bakınca yine girmiş siteye hatta iddaa kuponlarına bakmış gün içinde defalarca girmiş. Bu girip bakmalar bi günlük değil günlerdir girip bakıyormuş ara ara. Ne yapıcam nasıl bir yol izlicem bilmiyorum. İki çocuk var. Bu böyle nereye kadar gidicek. Sorduğumda oynamıyorum diyor. Ama biliyorum devam ediyor. Öncesinde kavgamız oldu oynarsan bitirirsin bizi dedim. Terapiye gitmemiz lazım dedim. Kabul etmiyo. Hastalık derecesinde. Ve ben elimde avucumda hiç birşeyim yok. Ne evimiz ne araba ne başka bi birikim 12 Yıldır memur. Köşede bir kuruş yok. Biliyorum bu böyle devam ederse iki çocukla ayrılıcam. Ama hiç bir güvencem yok :KK43:(((((
Canim sakin stres yapma zor bi surec bu gibi insanlar kendilerini bastirmak icin elinden geleni yapar ve bambaska adama doner bi sure oynamaz gotu toplar sonra seytan gene durter gozu sizi bile gormez. O yuzden durumu ailesine aktarin onlar ugrassin.

Canim sakin stres yapma zor bi surec bu gibi insanlar kendilerini bastirmak icin elinden geleni yapar ve bambaska adama doner bi sure oynamaz gotu toplar sonra seytan gene durter gozu sizi bile gormez. O yuzden durumu ailesine aktarin onlar ugrassin.
Daha önceki yakaladığımda ailesine söyledim. Konuştular sonra konu kapandı. Hiç bişey olmamış gibi devam ettik. Yine söylemeli miyim. Yoksa beklemelimiyim bilmiyorum.

Daha önceki yakaladığımda ailesine söyledim. Konuştular sonra konu kapandı. Hiç bişey olmamış gibi devam ettik. Yine söylemeli miyim. Yoksa beklemelimiyim bilmiyorum.
Bak kayinpederin varsa babasigla kinus baba biseyler seziyorum ara ara sorgulasinlar ailesinden tırsıyorsa biraz toparlanin bizim tanidik vardi cocugu babasi adam etti ama soleyim bu durumda esini bile gozu gormemisti cok farkli adama donusmustu cunku kaybettiklerini kazanmaya calisiyordu daha da batti batti kendi istegi ile birakti isini evine ailesine arkadasligina herseye yansimisti bildigin hayatla baglantisini kesiyorlar surekli telefon elinde siz sessizce bence ailesine ufaktan citladin ama ustune gitmeden konussunlar oglum oynamiyorsun dmi bak duzene girdi falan. Bu kumar ole bi inlettki isci muhendis doktor hic insan ayirt etmiyor

Sizi anlıyorum benim eşimde sevgili olduğumuz zamanlarda çok oynardı kaç kere söz verdi devam etti ayrılırız dedim yine yakaladım bir süre baktim bıraktı gibiydi ama evlendik altınlarımi bozdurmustum bir kısmıyla borcumuzu ödedik bir kısmı onun hesabındaydi ( benim özel bir durumum vardı o zman yoksa benim.hesabima yatırmak istemişti) hesabını arada kontrol ediyordum baktım para duruyor evliligimizin 2.ayina kadar bir daha da bakmadım hata etmişim 500 500 sürekli para çıkışlarını görünce başımdan aşağı kaynar sular döküldü o da itiraf etti en büyük ve tek kavgamizi o zman yaptık çok büyük yeminler etti özürler diledi bütün banka kartlarını verdi bankacılık şifrelerini de o zamandan beri maşallah nazar değmesin bir kere olsun bulaşmadi bu tam bir irade meselesi eğer eşiniz siz her şeyi yaptığınız halde uzak duramiyorsa bir uzmandan tedavi almalı

Ya işte yine çevre ile alakalı demekki... biz de arkadaşlarından koparamıyoruz ablamın eşini. O kadar zor bir durum ki. Bu bir bağımlılık. Ablama da dedik tedavi olması lazım diye. Ablam da kendince haklı olarak tedavisinin parasını da bana ödetir istemiyorum dedi. Şuan ikisi de çalışıyor maaşları da iyi ama borçları yüzünden bir kuruşun hesabını yapmak zorunda kalıyorlar. Ablam sonuçta benim diğer yarım, aynı can aynı kan, o kadar üzülüyorum ki.. inşallah Allah ıslah etsin doğru yola getirsin bu adamları :KK43:
Keşke o adam için kredi çekeceğine boşansaydı. Bazen işten öyle yorgun geldiğim oluyor ki. Kimsenin salakça zevki için borç ödeyemem. Ablanıza yazık

Tanıdığım biri 4 hap alıyor günde. Bu bağımlılık ve psikologla değil psikiyatrla tedavi edilebilecek bir şey. Bu insanlara yapabileceğiniz en büyük kötülük borcunu kapatmaktır. Aklınca büyük oynayıp borcu kapatan kişiye çıkarıp parayı geri verme hayaliyle tekrar hırslanıyorlar.

Keşke o adam için kredi çekeceğine boşansaydı. Bazen işten öyle yorgun geldiğim oluyor ki. Kimsenin salakça zevki için borç ödeyemem. Ablanıza yazık

O kadar haklısınız ki... biz de çok söyledik. Biz derken maaile yani... Bunları söylediğimiz için ablam bi süre bize küstü hatta. 2 senenin sonunda ancak anladı, eşinin tüm bu borçları toparlayamayacağını, sürekli oyaladığını, kandırdığını ve yalan söylediğini.. Ama işte bir musibet bin nasihat olayı var ya.. o hesap. Herşeye rağmen çok üzülüyorum kimse sevdiği kişiyle böyle şeyler yaşamak için evlenmez. Şuan tek dileğim sağsalim ayrılması ve kendi yolunu özgürce çizmesi...

Durumunuza o kadar üzüldüm ki.. Aynı durum yakınımın başında.. Adam sürekli iddia oynuyor ve inkar ediyor.. Bir günde 1 500 TL harcıyor.. İddia oynayacağım diye ne birikimi var ne kendine bakıyor.. Kazandığı para olduğu gibi gidiyor.. Ona da çok konuştular ama bu nasıl bir illet ki söz verip yeminler ettiği halde yine de oynuyor.. Gerçekten çok üzücü bir durum..

Ömür boyu bu adamı takip ederim, gece gündüz ne halt yiyor diye endişelenirim diyorsan bir şekilde ikna et bütün hesapları senin elinde olsun. Ama değer mi diye düşün önce, çocukların kaç yaşında bilmiyorum ama durumunu şartlarını uygun hale getirmeye bak çünkü bu geçici bir heves olmuyor genelde. Ömrünü heba etme derim ben. Daha önce çalışmadıysan çalışmaya başla, hesabından çekme bile parayı biriktir. Daha kötü şeyler de gelebilir başınıza.

Sizinki iyi örnekmiş ama inanın binde bir. Şu forumda neler okuyoruz artı bu konu üzerine de çok araştırma yaptım. Uzmanlarlar bile kumarın bırakılmasının diğer bağımlılıklardan zor olduğunu söylüyor. Yukarda bir arkadas yazmış başkasının istemesiyle asla bırakamaz kendi istersede yüzde elli belki diye gerçektende öyle. Aslında baştan beri yanında oluşumuz olsun maddi manevi dayanmamız olsun bunlar hep düzelme şansını vermek ama malesef ki bunu bildiği halde sonuç alamadım ben. Gördüklerim duyduklarım ve okuduklarım yüzde yüz düzelen birini göstermedi bana. Bi de içten içe de inanmıyorum biliyo musunuz çünkü böyle insanlarda irade sıfır. Sizin tanıdığınız adına sevindim ama bizler için üzgünüm

Çok haklısın kurtulan olduğunu zannetmiyorum ben, çok okudum çok araştırdım belki 5 sene oynamıyor 5 senenin sonunda yine o haltı yiyor bu işe bir kez giren. 5 senenin içinde gören de bıraktı zannediyor. Bu insanlarla cebelleşmenin tek yolu hesaplarını ele almak başka yolu yok. Bulduğu ilk fırsatta yine oynar.

Çok haklısın kurtulan olduğunu zannetmiyorum ben, çok okudum çok araştırdım belki 5 sene oynamıyor 5 senenin sonunda yine o haltı yiyor bu işe bir kez giren. 5 senenin içinde gören de bıraktı zannediyor. Bu insanlarla cebelleşmenin tek yolu hesaplarını ele almak başka yolu yok. Bulduğu ilk fırsatta yine oynar.
Hesaplarını ele almak da çözüm değil sonuncusunda ay sonuydu 5 kuruş parası yokken arkadaşına milyarlarca borçlanıp üzerine maaşı yatınca geçmiş borçların taksidini ödemek yerine onu da harcamış ve de bi o kadar da eksiye geçmiş total borca bakıldığında zaten haddi hesabı yok. Yani eşi de olsanız bir ömür bi başkasını kontrol edecek olma fikri bile ruhumu içine çekiyo resmen ben elimden geleni yaptım ve vazgeçtim

X