İdlip

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti’nin ordusu, istilalar yapmak veya saltanatlar yıkmak veya saltanatlar kurmak için şunun bunun elinde ihtiras aleti olmaktan uzaktır.
Ancak, ulusun hayatı tehlikeye girmedikçe, savaş bir cinayettir.
Askeri hareketler, siyasi faaliyetlerin ümitsiz olduğu noktada başlar. Ümidin güvenli bir surette geri dönüşü, orduların hareketinden daha seri hedeflere ulaşmayı temin edebilir. (1923-Adana)
Her fabrika bir kaledir,üretecek savunacağız şehirlerimizi(İzmir iktisat kongresi-1923)

Yurtta barış, dünyada barış ......

Türkiye Büyük Millet Meclisi Hükümeti’nin ordusu, istilalar yapmak veya saltanatlar yıkmak veya saltanatlar kurmak için şunun bunun elinde ihtiras aleti olmaktan uzaktır.

Özümüze dönmeliyiz, Atatürk kadar büyük bir askerin sözlerini unutmak bu milletin cehaletidir. Savaşa karşı akıl ve çalışmak diyen Atatürk'e, tüm baskılara rağmen bizi ısrarla 2. Dünya savaşına sokmayan İsmet İnönü'ye bir bakmak lazım, düşünmek lazım arkadaşlar. Savaş bir oyun değil, şu sebep bu sebep bahane değil.....

Bütün başlıkta yazılmış en mantıklı şey, tebrik ederim

Hanımlar,
gece kapattığım konular dikkate alınmamış demek ki, siyaset zaten yasak ama dikkate almadığınız başka bir konu var, gerçek isim soyadlarınızla sosyal medya hesaplarınızdan yazamadıklarınızı buradan yazınca sanıyorsunuz ki kimseler bilmez, oysa herhangi topikte yazdığınız yorumlardan bazı kelimeler Google tarafından anahtar kelime olarak kodlanır, o anahtar kelimeleri aratan birimler kolaylıkla sizlere ulaşır, savcılıktan bir resmî yazıya bakar.

Hani burada sayılar belirtiyorsunuz ya, şuradan duydum buradan duydum vs vs duyduğunuzu söylediğiniz kişileri de yakacak yazılar yazıyorsunuz, duydunuz mu bilmem duymuşsunuzdur da bir de ben hatırlatayım, devletin resmî açıklamaları dışına çıkan söylemlerin hepsi için soruşturma başlatıldı, sosyal medya deyince aklınıza yalnızca kişisel medya hesaplarınız geliyorsa yanılırsınız.

Konu kapatılmıştır.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X