İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 190 86,8%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,2%

• Ankete Katılan
    219
Hedef 70 diyorsun 75 de olurmu diyorsun yoksa 65 mi yazacaktın anlamadım boy uzun o zaman 😊bende kendimi anlatayım 169 boyum 67 kiloyum 😊 58 hayalim ilk hamile kalmadan önce 56 kilodaydım ahhh o günler yedim yedim kilo almazdım 3 gebelik yaşadım ilk 85 le doguma girdim 75 le çıktım 1 yıl sonra 80 oldum oglanı pusete koyar 1-2 saat normal tempoda yurudum aksam 5 ten sonra yemezdim 3 ayda 56 kilo oldum 80 den 56 çok iyi geldi bana 2 gebeliğimde 58 den 72 ile doguma girdim 64 çıktım ikincide bilinçli beslendim sut dönemide almadım 59 düştüm 5 yıl sonra ikizlere hamile kaldım o dönem tedavi gördüm kist vardı hormonlu ilaçlar vs derken 63 le ikizlere hamile kaldım 75 le doguma girdim 65 le çıktım ikizlerde uyku düzenim yoktu baş dönmeleri yaşadım tek baktım günlük ayrı ayrı uyudugum saati toplasam 3 saat uyumuşumdur enerji için tahin pekmez çokkremler bal kaymaklar yedim zaten yemek yapmayada fırsatım olmuyordu hop şekerli yicekler yiyordum oglanlar okulda iken hızlıdan o şekilde beslenirdim akşamada kolay yemeklerden yapardım eşim ikiz kızlarıma bakardı yada dışardan yerdik hop oldumu 73 kilo ikizler 1.5 yaşında iken biraz toparlanmaya başladım azda olsa uykuda vardı uykusuzlukta yapıyor kilo o dönemde diyet var ama yuruyuş yoktu ikizlerle olmuyordu ama verdim azda olsa 67 gördüm ama burada bir topikte 60 gördümmü tam hatırlayamıyorum belkide 62 filanda olabilir tekrar hormon ilac vs vitamin vs derken 70 oldum şimdi tekrar 67-68 kilodayım bu defa başaracam ve almicam zaten hamileliklerimde aldım birde hormon ve vitaminlerle aldım 😞
Allah kolaylık versin iyi hakkından gelmişsin durumun yine de.75 demek istedim😀 boy 1.78.Bölgesel kilom var maalesef bakalım ne olur.

Allah kolaylık versin iyi hakkından gelmişsin durumun yine de.75 demek istedim😀 boy 1.78.Bölgesel kilom var maalesef bakalım ne olur.
Maşallah fazla kilo kalmamış görünüyor sizinde boyda uzun bölgeselse sporlada gider 😊

Şekersiz çay,kahve,maden suyu,bitki çayı,su hepsi içilebiliyor.Sadece vücuda tekrar öğütecek besin girmeyecek.Böylelikle vücuttaki yağları kullanıp onları yakarak zayıflatacak
12 ye kadar oluyormu ama ben ilk 80 oldugumda 5 te yemeyi bıraktım 8 kadarda sıvı şekersiz içecekler aldım 3 ay sonunda 80 kilodan 56 kilo oldum 😊

Son düzenleme:
Canım benim okuduğum kadarıyla oruç süresinde su şekersiz çay kahve içilebilir diyeydi ama
Arkadaş 12 ye kadar dedi .ben 8 kadar yazdım ☺ ben ilk hamileliğimde aldıgım kiloları 5 de yemeyi bıraktım 8 kadar şekersiz kahve çay soda yeşil cay içtim 3 ay da 80 kilodan 56 düştüm .12 ye kadar serbest oldugunu bilmiyordum

Son düzenleme:
12 ye kadar oluyormu ama ben ilk 80 oldugumda 5 te yemeyi bıraktım 8 kadarda sıvı şekersiz içecekler aldım 3 ay sonunda 80 kilodan 56 kilo oldum 😊
12 ye kadar kısmını anlamadım.Saat kişiye göre değişir.Önemli olan süre gece yeyip gündüz açlık da yapılabilir.8 saatlik yemek penceresinde istenilen yeniyor.16 saatlik açlık penceresinde şekersiz sıvı alımı oluyor.

12 ye kadar kısmını anlamadım.Saat kişiye göre değişir.Önemli olan süre gece yeyip gündüz açlık da yapılabilir.8 saatlik yemek penceresinde istenilen yeniyor.16 saatlik açlık penceresinde şekersiz sıvı alımı oluyor.
Yani gece 12 ye kadar oldugunu bilmiyordum ama ben akşam 5 te yemeyi bırakıp akşam 8 de dukkanı kapatıyordum. 3 ayda 24 kilo verdim 😊

Çılgınlar gibi araştırmıştım da o yüzden güzelliğini anlatmak istedim kusura bakmayın çenem düştü 😀
Anladım canım bakalım tutamazsam kendimi 22 ye kadar içerim birseyler 😉 teşekkurler

Yani gece 12 ye kadar oldugunu bilmiyordum ama ben akşam 5 te yemeyi bırakıp akşam 8 de dukkanı kapatıyordum. 3 ayda 24 kilo verdim 😊

Canım benim bilidiğim gece 12 diye bir şey yok mesala akşam en son 7 de yemek yedin 16 yada 18 saat hangisini uygulayacaksak ona göre o saate kadar öğütülecek bir şey yememek lazım. Çay kahve olabilir. Ama krema şeker ek tatladırıcılı bişey olamaz. Hatta limonlu su bile olmaz diyor kimi yerde.

Bunlar benim okuduklarım aklımda kalanlar. Yanlış bişey değildir umarım.

Saat diye bir şey yok.Gün 24 saat istediğin bir 8 saatte ye iç.16 saatte sadece iç.Normal oruçtan farklı aralıklı açlık daha çok.İstersen gece 12 den sabah 8 e kadar ye sonra kapat 16 saat kişiye bağlı

Saat diye bir şey yok.Gün 24 saat istediğin bir 8 saatte ye iç.16 saatte sadece iç.Normal oruçtan farklı aralıklı açlık daha çok.İstersen gece 12 den sabah 8 e kadar ye sonra kapat 16 saat kişiye bağlı
Her ikisi olur diyorsunuz anladım ben yinede sabah 9 ve akşam 6 dan sonra yeme işini bırakacam 8 kadarda yeşil cay içerim biter diyorum hızlı gitsin kilolarım gunduzde aşırı yemicegim belimde 2 fıtık var 3 disk kayma var ve canım çok acıyor dr 3 kilo alsan beline yuk bindigi anda agrıyacak dedi .bu acı ile yaşamak istemiyorum gece ne sagıma ne soluma dönemiyorum 67-68 kilodayım ilk hedef 60 ve 8 kilo agırlık belime çok cnm :KK43:

Her ikisi olur diyorsunuz anladım ben yinede sabah 9 ve akşam 6 dan sonra yeme işini bırakacam 8 kadarda yeşil cay içerim biter diyorum hızlı gitsin kilolarım gunduzde aşırı yemicegim belimde 2 fıtık var 3 disk kayma var ve canım çok acıyor dr 3 kilo alsan beline yuk bindigi anda agrıyacak dedi .bu acı ile yaşamak istemiyorum gece ne sagıma ne soluma dönemiyorum 67-68 kilodayım ilk hedef 60 ve 8 kilo agırlık belime çok cnm :KK43:
Geçmiş olsun inşaAllah rahatlarsın ağrıların azalır☺️

Peki bu karatay gibi olmuyormu .ben Karatay yapıyorum iki öğün ve bu saat aralıklarına denk geliyor

Peki bu karatay gibi olmuyormu .ben Karatay yapıyorum iki öğün ve bu saat aralıklarına denk geliyor
Yok bu şöyle ilk sayfada yazdım sabah ve akşam arası serbest mesala akşam 7de yedin 16 saat hiç yemşceksin sıvı su yeşil cay serbes 16 saat gece aç oldugun için zorlanmicaksınız ve yagdan gidecek 😊 7 de bıraktınmı 16 saat hesaplarsan sabah 11 de kahvaltı yine diyet şeklinde olmalı yedikleriniz illaki akşam saat 7 değil bunu 5-6-7 hanginisi tercih edersen 5 bırakırsan sabah 9 da 6 da bırakırsan sabah 10 da gibi vs vs

Yok bu şöyle ilk sayfada yazdım sabah ve akşam arası serbest mesala akşam 7de yedin 16 saat hiç yemşceksin sıvı su yeşil cay serbes 16 saat gece aç oldugun için zorlanmicaksınız ve yagdan gidecek 😊 7 de bıraktınmı 16 saat hesaplarsan sabah 11 de kahvaltı yine diyet şeklinde olmalı yedikleriniz illaki akşam saat 7 değil bunu 5-6-7 hanginisi tercih edersen 5 bırakırsan sabah 9 da 6 da bırakırsan sabah 10 da gibi vs vs
Tamam ben 9 da kahvaltı 5 gibi akşam yemeği arada su yesil çay vs.5 ten sabah 9 10 a kadar bişey yok

Tamam ben 9 da kahvaltı 5 gibi akşam yemeği arada su yesil çay vs.5 ten sabah 9 10 a kadar bişey yok
16 saat yada 18 biliyorum birde yediklerinize dikkat ediyormusunuz ara ögünlerde 2 ceviz yada 1 bardak yogurt yenmeli akşamda dikkatli yenmeli az ve her seyden ekmek olmadan 😊 dikkat ediyormusunuz

16 saat yada 18 biliyorum birde yediklerinize dikkat ediyormusunuz ara ögünlerde 2 ceviz yada 1 bardak yogurt yenmeli akşamda dikkatli yenmeli az ve her seyden ekmek olmadan 😊 dikkat ediyormusunuz
Evet sabah iki yumurta ,bir avuç çiğ kuruyemiş ve bol yeşillik zeytin peynir vs..
Akşam et balık tavuk yada kuru baklagil bol sebze

X