İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 190 86,8%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,2%

• Ankete Katılan
    219
İyi geceler bu sabah hareket daha çoktu denedim işyerime yürüyebilir miyim diye yürüdüm ev ile iş yerim arasında 5km var yürüdüm çok iyi geldi 🤗 havalar ısınsın daha çok yaparım akşamda gelince YouTube'dan 30 dakika video izledim gayet rahatım geceleri karnımın guruldamalari geçti 🥰🤩

Merhaba bugün bir ayı doldurdum 💞🤩 uyumalarim düzeldi ve daha hareketlendim mide yanmalarim vardı geçti 🤩bugünde iş yerine kadar yürüdüm akşama YouTube dan video izlerim ins ayaklarım bayağı ağrıdı 😂 bakalım nereye kadar gidecek işyerine yürüme 🤣

Merhaba bugün bir ayı doldurdum 💞🤩 uyumalarim düzeldi ve daha hareketlendim mide yanmalarim vardı geçti 🤩bugünde iş yerine kadar yürüdüm akşama YouTube dan video izlerim ins ayaklarım bayağı ağrıdı 😂 bakalım nereye kadar gidecek işyerine yürüme 🤣
1 ay oldu mu masallah ☺️ kaç kilo gitti 1 ayda

Dünde iş yerine kadar yürüdüm 😍 koşu bandında da yarım saat yürüdüm 🥰 bu hafta sonu dışarda yürüyüş yapmak istiyorum kahvaltımı yaptım birazdan dışarı çıkacağız gezmeye fazla yürüyüş yapamazsan akşama kosubandima çıkarım yada video 😊 akşamları genelde yediklerim tavuk salata yada çorba salata oluyor 🥰 iyi haftasonlari 🎉

Merhaba bu hafta sabahları işyerine yürüyerek gittim hep akşamları eve geldiğimde spor yapamadım kacamaksiz günler geçti akşam yemeklerinde haftanın 3 akşam yemeğini ton balıklı salata ve bulgur pilavı yiyerek geçirdim inanilmaz yorgundum bu hafta tartilmadim hiç pazartesi tartilcam ins ins sizlerde yapıyorsunuzdur pek sessiz buralar motivasyonlar düşük galiba 🥺

Merhaba en son Ocak ayında yazmışım, aslında tam if e uyamadım ama eskisi gibi kontrolsüz de yemedim. Bugün tartıldım sonuç 59.8 benim 60 altı rakam görmem aylardır böyle 59 daha altı ancak çok açsam oluyor. Takıldım kaldım. ama çok da çabalamadım. Tekrar daha dikkatli if yapacağım. Bu arada hiç spor yapmadım. 64 65 i görmüştüm çok büyük bir başarı değil ama kilom yerleştiği için çok uzun sürede verdim. 1A822D3F-5507-4495-BF01-9C4087072211.jpeg

ben tekrar if e başladım. 59 kiloda sabit kaldım 55 e inmek istiyorum göbeğim her yerden taşıyor ☹️ 12.30 ilk öğün 18.30 akşam yemeği 20.30 da da katı gıdayı kesin kesiyorum. Canım istemezse 18.30 dan sonra da bazen yemiyorum. Yaza hazır olmak istiyorum. Tatil rezervasyonunu yaptık geçen yıl gidememiştik. Bu yaza inşallah 55 kilo girmek nasip olur. Devam kızlar 👧

Bu sabah tartıldım 59.5 Bu kiloda kalmama hem seviniyorum daha fazla kilo almıyorum diye hem de üzülüyorum topu topu buraya yazdığımdan beri 65 ten 5 kilo verebilmişim. İF i ben neredeyse ayda 22 gün yapıyorumdur normalim oldu. Arada misafir vesaire olmadıkça şaşmıyor. Kilo almamamı sağladı. İştahım dengelendi. Şimdi istiyorum ki Ağustostaki tatilimize kadar en azından 57 olayım. Çok kolay gibi görünüyor 2.5 kilo ama inanın değil... aylardır inmedi. Son iki haftadır misafirlerle çok gece yemesi yaptım. Artık tamam diyerek 3 aylık kampa giriyorum. Ağustos için hedefim 55-57 bandına inmek hadi inşallah bakalım

Bu sabah tartıldım 59.5 Bu kiloda kalmama hem seviniyorum daha fazla kilo almıyorum diye hem de üzülüyorum topu topu buraya yazdığımdan beri 65 ten 5 kilo verebilmişim. İF i ben neredeyse ayda 22 gün yapıyorumdur normalim oldu. Arada misafir vesaire olmadıkça şaşmıyor. Kilo almamamı sağladı. İştahım dengelendi. Şimdi istiyorum ki Ağustostaki tatilimize kadar en azından 57 olayım. Çok kolay gibi görünüyor 2.5 kilo ama inanın değil... aylardır inmedi. Son iki haftadır misafirlerle çok gece yemesi yaptım. Artık tamam diyerek 3 aylık kampa giriyorum. Ağustos için hedefim 55-57 bandına inmek hadi inşallah bakalım
Şimdi küçük bir değerlendirme düşünme yapacağım;
Neleri doğru yapıyorum:
1. Diyete başladıktan sonra türk kahvesini de sade içmeye başladım. Günde 2 kez sade içiyorum eskiden şekerliydi.
2. Yeşilçaya alışamamıştım, Doğadan markasının yaseminli yeşil çayı alışmamı sağladı. Her gün içmeye çalışıyorum.
3. Yemekle bir şey içmemeye çabalıyorum, özellikle kola gibi şekerli şeyler yerine ayran ve soda koydum. Çok canım istediğinde kola içiyorum. Pazar günleri oluyor genelde.
4. Cips tarzı şeyler almıyorum, eşim alırsa bazen birlikte yediğim oldu.

Nasıl Daha İyi Olabilir?
1. Spor hiç yapmadım. Masa başı çalışıyorum işe araç ile gidip geliyorum. az da olsa düzenli bir spor eklersem hem kilo vermek hem de bedenim için iyi olur.
2. Kahvaltıda poğaça simit çok yedim. Kimi zaman ekmeği azaltarak dengelemeye çalışsam da gerçekten çok simit yedim bir ara. Artık yaz geldi daha yeşil tabaklar ve sağlıklı kahvaltılar yaparsam iyi olur.
3. Yüksek lisansa başladıktan sonra yemek yapmak zor geliyor. Ev yemeğine dön.

X