İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 190 86,8%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,2%

• Ankete Katılan
    219
Iyi aksamlar hanimlar
Bende araniza katilmak istiyorum birae motivasyon eksikligim var oyuzden buranin faydasi olacagina inaniyorum.
bu arada boyum 162 kilom 68 hedef kilom 56-57kg. 5 ay once dogum yaptim ve emziriyorum. Aranizda emzirken aralikli oruc yapan var mi ?
Hoş geldiniz aramıza 🤗 evet arkadaşımız var dreamy07 dreamy07 emziren anne guzel kilo verdi. Gece sabah saatleri bol su için aksam yemeğini kapattıktan sonra bol su için ıhlamur rezene kuşburnu tazezencefil çayları uygundur size 🤗

Amin inşallah 🤲 Çok teşekkür ederim keşke öyle olsaydı bugün kontrolümde rahimimin ortasinda et beni gibi birsey olduğunu öğrendim salı günü histereskopi olacak bu 2. Histereskopim tam hersey düzeldi esimin sonuçları falan dedim yılan hikayesine döndü artık bir esim bir ben hayırlısı artık bu arada sabah tekrar tartıldım 69 500 olmusum güzel eriyorum bugün öğrendiğimde 2 kilo daha eritir beni
Geçmiş olsun canım. Ama üzme kendini çünkü Allah herşeye kadirr. Bu bir imtihan. İmtihanını en kolay şekilde geçirsin.Rabbim sabırlar versin. Allah mücadelenizi görüyor inanıyorum emekleriniz boşa gitmeyecek. Çok üzme kendini stred başka sıkıntılar yapar. Duan en kısa zamanda kabul olsun inşallah 😉🤲
Kahvaltı aynı 🙈 nefis görünüyor ellerine sağlık afiyet olsun 💃 bol eksiler olsun 💃
Evet canım seninde ellerine sağlık. Senin tabaklarında çok güzel 🥰
Senin menü paylaşımlarını gördükten sonra benim porsiyonlarımın çok fazla olduğunu anladım. Daha önceleri diyet yaptığımda çok az yiyordum ama çok halsiz düşüyordum ve saçlarım da dökülmeye başladı birazda kas kaybım olmuştu. O yüzden porsiyonlarımı artık çok azaltmıyorum. Ama kilo vermem çok yavaş. Yaşta ilerlediği için demekki porsiyonlar fazla geliyor artık. Aralıklı oruca başladığımda abur cubur ve karbonhidratlı yiyecekler yemiyordum ama sağlıklı şeylerin porsiyonlarını fazla tuttuğum için kilo verimi düştü. Bende bu ara çikolataya çok düştüm. 1 ay hiç yememiştim ne güzel. Ne çoook yazdım yaa🙈

Gece yemelerim gençliğimden bu yana dönem dönem oluyordu canım. Ama kızım doğduktan sonra, gece kalkmaya mecbur kalınca ve bu süreç uzun sürdüğünden sağlam bir alışkanlık oldu. Ama genelde gece yeme olayım şöyle olur; bir nedenle uyanırım ve kafamdan hemen mutfaktaki tatlıları saymaya başlarım. İçimdeki tatlı, minnoş sesim yapma diye haykırsada muhtemelen ben o bir dilim pastayı, ya da 1 paket bisküviyi yerim. Sonra pişman olurum ve midem yana yana uyumaya çalışırım. İlk defa bilinçsizce mutfağa gittiğime şahit oldum. Ben duymuştum daha önce benzer şeyler yaşayanlar olmuştu çevremde ve baya psikiyatrik ilaçlarla düzeldi gece yemek yeme bozuklukları. Tetikteyim bakalım.
anladim cnm, insallah tek seferliktir, insan zihninin oyunlari iste. ben de emzirdigim donemde gece yemeyi aliskanlik haline getirmistim, hala butun kacamaklarim cocugun uyudu zaman oluyor genelde o yuzden if denemeye karar verdim iste bakalim insallah bu sefer kurtulacagim bu atistirmalardan.

Nasil gidiyor hanimlar, bugun regl oldum, rahatladim tabi ki ama bakalim tartiya yansimasi ne olacak sali gunune:110:bu arada dun gece ben de kalktım oglumun ustunu ortmeye, sonra su icmeye mutfaga gectim, kek vardi kutuda actim kutuyu baktim baktim geri kapadim:KK45:
tebrik ederim kaçamak yapma regl döneminde ödem çayı içer ve 0 kaçamak la geçirirsen kilo verirsin tecrübe ile sabit 😁

21 saatlik açlık bi kaç gün bu şekilde olucak vücudu şaşırtmak için 😁 bugünde menümde 15 adet balık bol bol salata sirkeli yağsız tuzsuz ve 1 dilim tam buğday ekmegi 1 elma yarim portakal 1.5 litre ödem çayı ce 1 buçuk litre normal su içtim
spor olarak 800 tane ip atladım 50 tane mekik adım olarak 7.500 adim az oldu ama bugün dip köşe temizlik oldu yarın telâfi edeceğim inşallah Ikra meyra Ikra meyra 😊

Nasil gidiyor hanimlar, bugun regl oldum, rahatladim tabi ki ama bakalim tartiya yansimasi ne olacak sali gunune:110:bu arada dun gece ben de kalktım oglumun ustunu ortmeye, sonra su icmeye mutfaga gectim, kek vardi kutuda actim kutuyu baktim baktim geri kapadim:KK45:
Süper yapmisin o kek yenmemeliydi zaten gece vakti 💃💃 bugün ara öğünde kahve yada sütle güzel olurdu 🤗

İşte hedeflediğim motivasyon. Kendime acı çektiriyormuşum gibi hissediyorum daha yeni olduğum için zorlanıyorum. Aslında olması gereken sağlık için gece yememek. Ağır yaşamları izliyorum 2 gündür. İnsan ibret alır, ben “ne güzel hesapsızca yiyorlar..” diye içimden geçirirken yakaladım kendimi :olamaz: Acilen bakış açımı ve alışkanlarımı kökünden değiştirmem lazım.

İyi akşamlar kızlar.
15 Ocak 16/8
Sabah 11.00
Hindi füme, peynir, zeytin
2 yumurta
Bir kaç kaşık menemen, yeşillik
keten tohumlu ekmek
Akşam 17.30
2-3 kaşık kaşarlı mantar,
Sütlü nuriye yapmayı denedim bugün, 2 büyük dilim yemiş bulundum. Bugün yemeği 6 da bitirdim, yarın 12 de ilk öğünü yaparak 18 saat açlık yapıcam, dengelerim diye umuyorum.
Su: 3 lt
Spor: hızlı tempo 7000 adım

Merhaba bugünkü menüm 🤗

18/6

12:30 da kahvaltim
IMG_20201227_230248.jpg

Aksam 18:30 da kapanış 🤗

IMG_20210115_203842_138.jpg

Sabah 10.30
20210115_095152.jpg
2 kaşık yulaf meyve badem ve kakao
Akşam biraz geç oldu ama 19.30
20210115_185216.jpg
Sebzeleri fazla pisirmisim🙈
Öglen Arada sütlü nescafe ve 3 kare bitter

tebrik ederim kaçamak yapma regl döneminde ödem çayı içer ve 0 kaçamak la geçirirsen kilo verirsin tecrübe ile sabit 😁
bu haftasonu dedigin gibi biraz yuruyus bol suya dikkat edecegim, baklaim normalde hep arti cikarim.
Süper yapmisin o kek yenmemeliydi zaten gece vakti 💃💃 bugün ara öğünde kahve yada sütle güzel olurdu 🤗
aynen de oyle oldu, aslinda yemesem daha iyiydi, pekmezli tahinli bir kekti, oglumun beslenmesi icin, az sekerli. en azindan cok zararli degildi diye avutayim kendimi
İşte hedeflediğim motivasyon. Kendime acı çektiriyormuşum gibi hissediyorum daha yeni olduğum için zorlanıyorum. Aslında olması gereken sağlık için gece yememek. Ağır yaşamları izliyorum 2 gündür. İnsan ibret alır, ben “ne güzel hesapsızca yiyorlar..” diye içimden geçirirken yakaladım kendimi :olamaz: Acilen bakış açımı ve alışkanlarımı kökünden değiştirmem lazım.
yani aslinda bende de bu motivasyon cok yavas yavas gelisiyor, insulin direncim var tatli krizleri yasiyorum. agir yasamlari bir ara cok izliyordum, cok garip hissettiriyor o program beni. sucluluk, acima vs. bir de bir kismi vefat etti, bir kismi beceremiyor birakiyor. beni internetteki sporla kilo verenlerin motivasyon videolari cok olumlu etkiliyor. korelilerin ozellikle cok var. dedigin gibi mesele aliskanliklari hayat tarzini degistirmek, insallah basaracagiz beraber.

Iyi aksamlar hanimlar
Bende araniza katilmak istiyorum birae motivasyon eksikligim var oyuzden buranin faydasi olacagina inaniyorum.
bu arada boyum 162 kilom 68 hedef kilom 56-57kg. 5 ay once dogum yaptim ve emziriyorum. Aranizda emzirken aralikli oruc yapan var mi ?
Hoşgeldin. Bol eksiler olsun🥰
Merhaba bende katılmak istiyorum kabul edersiniz
Hoşgeldin 🥰
Tebrik ederim canım süper irade:super:

X