İf diyeti ile sağlıklı beslenip zayıflayalım 💓

İf diyeti ile kilo vermek isteyenler

• İf ile kilo verdim

OY: 190 86,8%
  • İf ile kilo vermedim

OY: 29 13,2%

• Ankete Katılan
    219
Ya ben dikkat etmeme rağmen kilo veremedim sonra dahiliyeye gidip kan tahlili yaptırdım insülin direncim varmış moraller bozuk :KK43:
İnsülin direnci için zeytin yaprağı çayı öneriliyor çok geçmiş olsun canım inşallah çabuk atlatırsın 😔
IMG_20210222_230241.jpg
IMG_20210222_230329.jpg

insülin direncim varmış moraller bozuk :KK43:
üzülme canım, bu bende yıllardır var, ailemde şeker hastalığı genetik olduğu için, ben de aday oluyorum. Zaten kilosu yüksek bir çok insanların bir çoğunda ya insülin direnci var, ya tiroid.

insülin direncinde karaciğer fazladan insülin üretiyor, böylece 90 yıl yeteceğine 60 yıl yetiyor mesela. sonra bir gün stoklar bitince dışarıdan insüline muhtaç kalıyoruz.
yani diyeceğim o ki, moralini bozma, aksine, geleceğini düşün, insülini düşürmek bizim elimizde. karbonhidrattan fakir yiyip, yürüyüş yaptığın dakika düzeliyor. bıraktığın gibi nanay. bu bir sendrom, doğru koşullarda baskılanıp, yanlış koşullarda tekrar ortaya çıkar.

sana iyi haberim, bendeki direnç felaket yüksek olmasına rağmen, henüz 1 ay olmadan 4 kilo verdim bu diyette. karbonhidrata bulaşmadan yemeye çalışıyorum ama bazen kaçtığı oluyor. öğünlerim de hiç az değil, baya dolu dolu tabaklarım. aç kalmadım hiç.

insülinden kaynaklan baş ağrım, yorgunlugum, sinirlilik halim, depresif yaklasımlarım, hepsi temizlendi 4 kilo da bile. gercekten 1 gün sadece 1 gün de bile etkisi baslıyor, ve sen temiz yedikce katlanarak iyleşme gosteriyorsun. vucut agırlıgının 5% kaybettiginde genellikle direncin kırılmıs oluyor zaten.

bu motivasyonla yola devam, moralini bozma. ben kilodan ziyade şeker hastalıgına yakalanmadan, insülin direnciyle hayatımı tamamlamaya çalışıyorum, çocuklarım küçük benim yas oldu 42 kilo bahane, hastalıktan uzaklaşmak şahane. . Prof Metin Özata da düzenli takipteyim, kendisi demişti bunu, kulağıma küpe oldu. en iyi sansın bu senin ama bu mümkün dedi.

aşağıda kendisinin makaleleri var, dilersen 10-15 tl ye kitapları da satılıyor, ben hepsini okudum, olayın matematiğini çözdürüyor.

Zayıflamaya Engel Olan İnsülin Hormonu veya İnsülin Direnci

üzülme canım, bu bende yıllardır var, ailemde şeker hastalığı genetik olduğu için, ben de aday oluyorum. Zaten kilosu yüksek bir çok insanların bir çoğunda ya insülin direnci var, ya tiroid.

insülin direncinde karaciğer fazladan insülin üretiyor, böylece 90 yıl yeteceğine 60 yıl yetiyor mesela. sonra bir gün stoklar bitince dışarıdan insüline muhtaç kalıyoruz.
yani diyeceğim o ki, moralini bozma, aksine, geleceğini düşün, insülini düşürmek bizim elimizde. karbonhidrattan fakir yiyip, yürüyüş yaptığın dakika düzeliyor. bıraktığın gibi nanay. bu bir sendrom, doğru koşullarda baskılanıp, yanlış koşullarda tekrar ortaya çıkar.

sana iyi haberim, bendeki direnç felaket yüksek olmasına rağmen, henüz 1 ay olmadan 4 kilo verdim bu diyette. karbonhidrata bulaşmadan yemeye çalışıyorum ama bazen kaçtığı oluyor. öğünlerim de hiç az değil, baya dolu dolu tabaklarım. aç kalmadım hiç.

insülinden kaynaklan baş ağrım, yorgunlugum, sinirlilik halim, depresif yaklasımlarım, hepsi temizlendi 4 kilo da bile. gercekten 1 gün sadece 1 gün de bile etkisi baslıyor, ve sen temiz yedikce katlanarak iyleşme gosteriyorsun. vucut agırlıgının 5% kaybettiginde genellikle direncin kırılmıs oluyor zaten.

bu motivasyonla yola devam, moralini bozma. ben kilodan ziyade şeker hastalıgına yakalanmadan, insülin direnciyle hayatımı tamamlamaya çalışıyorum, çocuklarım küçük benim yas oldu 42 kilo bahane, hastalıktan uzaklaşmak şahane. . Prof Metin Özata da düzenli takipteyim, kendisi demişti bunu, kulağıma küpe oldu. en iyi sansın bu senin ama bu mümkün dedi.

aşağıda kendisinin makaleleri var, dilersen 10-15 tl ye kitapları da satılıyor, ben hepsini okudum, olayın matematiğini çözdürüyor.

Zayıflamaya Engel Olan İnsülin Hormonu veya İnsülin Direnci
Yaa sizede çok geçmiş olsun peki sizin doktorunuz size ilaç vermiş miydi?
Verdiğiniz ismi araştırıp okuyayım bende çok teşekkür ederim 😊

Tebrik ederim kızlar bu haftanin yıldızı iki kişi paylaşıyor tebrikler 👏👏💪💪 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟 nissss nissss ve Nur61_ Nur61_ haftanın yıldızını aldınız bol eksiler olsun 💃💃 🌼🌼🧿🧿🧿🧿👏👏💪💪🤩🤩🥳🥳🥳🥳😍😍

Mavi 💙 alan arkadaşlarımızda tebrik ederim bu hafta ❤️ sabit olan arkadaşlar var onarda bu hafta bol eksiler olsun 💃 bende ⬆️ bunu alan arkadaşlar bu hafta bol eksiler olsun 👏👏💃💃❤️⬆️ bu hafta unutuyoruz bu hafta sağlam başlıyoruz 💪💪👏👏🥳🥳
Teşekkür ederimm 🥰🥰🥰🥰 çok mutlu oldum azimle devamm

Sabah 11.00
Bir dilim tam tahıllı ekmek
İki dilim kaşar
3 zeytin

ara
4 ceviz
Bir gün kurusu
Sade Türk kahvesi

Akşam 18.00
4 kepçe tarhana çorbası
30 gram grıssıuno karabuğdaylı

3 litre su içtim.
Spor yapmadım.

Selamlar,
23 Şubat 18/6
İlk öğün 12.30
3 kiraz domates, 1 küçük salatalık,
10 tane zeytin, 60 gr peynir,
2 yumurta, 1 dilim ekmek.
Son öğün 18.30 da bitti
1 kase karnabahar kısırı
2 parça unsuz lahanalı börek.
Su: 2,5 lt
Spor: 20 dk egzersiz + 40 dk tempolu yürüyüş

Yaa sizede çok geçmiş olsun peki sizin doktorunuz size ilaç vermiş miydi?
Ben gebelik döneminde 9 ay insulin kullandım. Sonra 3 yil metformin kullandim ama yiyip yiyip ilaç aldığım için ne İnsulin düzeldi, ne de kilom. en nihayet metin hoca söyleye söyleye kafama dank etti; bunun tedavis 30% ilaç, 30% egzersiz, 40% beslenme dedi. Bunlarin en az ikisini yapicaksin ki, tedavi olasın dedi. zamanla en azindan cips kola gibi çöplükleri tamamen unuttum. Çay şekerini kestim vs vs. Simdi metformin bıraktım, yemeklerden sonra solgar chrom alıyorum. İki gunde bir selenyum (hasimato icin) bir de magnezyum ve d vitamini veriyor.

X