iğneli epilasyona devam etmek ya da etmemek

su..

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2009
86
6
selaaam, iğneli epilasyona başlayalı 3 ay olacak, öncesinde baaya araştırdım gideceğim yeri. özellikle bıyık bölgesi için başladım ama çenemde de göze batan kıllara işlem yapıldı. toplamda 9 ya da 10 seans gittim ilki hariç hepsi birer saatti ama hiçbir gelişme göremiyorum. üstüne üstlük kıllı geziyorum sürekli. cidden çok sıkıldım, çok dikkat etmeme rağmen muhtemelen cilt türümden dolayı sürekli büyük sivilceler çıkıyor. sorun yapan kişide mi yoksa ben mi gözümde büyütüyorum bilmiyorum ama bu haftaki seansımı iptal edip bir daha gitmemeyi düşünüyorum. hata mı yapıyorum?

Eklentiler

• 7E351CC1-1A2C-467A-B19D-80237FCE1755.png
    7E351CC1-1A2C-467A-B19D-80237FCE1755.png
    456,1 KB · Görüntüleme: 422
  • B3EBEA12-D359-47E0-AA9F-AFACF332D9EB.png
    B3EBEA12-D359-47E0-AA9F-AFACF332D9EB.png
    527,1 KB · Görüntüleme: 416
  • 74E491CD-0BFD-4F26-B8D9-A12B660294A0.png
    74E491CD-0BFD-4F26-B8D9-A12B660294A0.png
    538,5 KB · Görüntüleme: 428
o kadar seansta bitmeye yakın olması gerekmez mi arkadaşım normal lazere başladı yüzü için 3-4 seansta çıkma süresi çok uzadı tüyleride azaldı ve inceldi iğnelinin daha etkili olması lazım sanki öyle duymuştum

Merhaba,
Üç ayda on kere ayni yerden kıl çıkmaz burada hatali bilgi veriyorsunuz, bence siz bir seans sağ biyik tarafi bir seans sol vs... Değişik bolgelere gittiniz.

ikincisi yüz ignelide en geç cevap veren bölge, sabırlı olmalısınız.

ve yüzünüz gerçekten çok fazla eğer gerçekten epilasyoncunuza guveniyorsaniz mutlaka devam edin, bir yildan once karar vermeyin.

Son olarak kime gidiyorsunuz?

Merhaba,
Üç ayda on kere ayni yerden kıl çıkmaz burada hatali bilgi veriyorsunuz, bence siz bir seans sağ biyik tarafi bir seans sol vs... Değişik bolgelere gittiniz.

ikincisi yüz ignelide en geç cevap veren bölge, sabırlı olmalısınız.

ve yüzünüz gerçekten çok fazla eğer gerçekten epilasyoncunuza guveniyorsaniz mutlaka devam edin, bir yildan once karar vermeyin.

Son olarak kime gidiyorsunuz?
Hatalı bilgi vermiyorum, sağ sol olarak kısım kısım almıyor. Kendi uygun gördüğü şekilde süre içerisinde alabildiği kadar alıyor. Süreyi de yazdım zaten, benim kıllarım sık ve kalın normalde 2 günde bir alıyordum. Hormonal bir problem olmasa da kılların uzama süresi herkes için standart değildir. Haftada 1 çıkıyor olsa zaten iğneliyle uğraşmazdım.

o kadar seansta bitmeye yakın olması gerekmez mi arkadaşım normal lazere başladı yüzü için 3-4 seansta çıkma süresi çok uzadı tüyleride azaldı ve inceldi iğnelinin daha etkili olması lazım sanki öyle duymuştum
Bilmiyorum ben de aynı şeyi düşünüyorum, ilk kez deneyimliyorum o yüzden danışmak istedim. Dakikası 12 lira az para da değil yani..

O zaman yanlış işlem yapıyorlar. Dört beş kere gittim toplamda bıyık için altı ay içinde neredeyse tamamen bitti.

Dolayısıyla bıyık ve yüz bölgesine iğneli epilasyondan başka bir şey düşünmeyin ama yaptırdığınız yeri değiştirin.

Kendi tecrübelerime dayanarak söylüyorum 10-12 seansta kesinlikle bitmesi gerekirdi,yaptığınız yeri değiştirmenizi öneririm

nereye gittiniz peki onu paylaşmanız mümkün mü? gerçekten çok sevindim adınıza 🧿
Merhaba, Bakırköy Neka’da Özge Hanım ile çalıştım. Çok çok memnun kaldım. Artık yüzümü yıkayıp aynaya bakmadan çıkacak kadar cesurum sayesinde. Sizinkinin çoktan bitmiş olması gerekiyordu, şaşırdım. Normal değil.

Merhaba, Bakırköy Neka’da Özge Hanım ile çalıştım. Çok çok memnun kaldım. Artık yüzümü yıkayıp aynaya bakmadan çıkacak kadar cesurum sayesinde. Sizinkinin çoktan bitmiş olması gerekiyordu, şaşırdım. Normal değil.
ben de aynı kişiye gidiyorum, seanslarınızın süresi nasıldı gerçekten çok güzel sonuç almışsınız

ben de aynı kişiye gidiyorum, seanslarınızın süresi nasıldı gerçekten çok güzel sonuç almışsınız
Aaa gerçekten mi? 😲 Toplamda dört beş saat neredeyse. Gerçekten güzel sonuç aldım ama sizin sonuç alamamanıza şaşırdım ve üzüldüm. Esin Teyze var, o da çok yaşlandı çok yavaş çalışıyor. Birinde yüz birinde bıyık bitirdim ben, hatta kaşımı da topladılar yüzümde kıl tüy işini tamamen bitirdim. Biliyorum dünyanın parası ama bence birkaç ay daha devam edin. İlk üç ay bende de yüzüm sanki bitmeyecek mi gibi geliyordu, bitti gitti şükür. Ben yaptırdığımda dakikası 7 miydi neydi, şu an ne kadar merak ettim?

Aaa gerçekten mi? 😲 Toplamda dört beş saat neredeyse. Gerçekten güzel sonuç aldım ama sizin sonuç alamamanıza şaşırdım ve üzüldüm. Esin Teyze var, o da çok yaşlandı çok yavaş çalışıyor. Birinde yüz birinde bıyık bitirdim ben, hatta kaşımı da topladılar yüzümde kıl tüy işini tamamen bitirdim. Biliyorum dünyanın parası ama bence birkaç ay daha devam edin. İlk üç ay bende de yüzüm sanki bitmeyecek mi gibi geliyordu, bitti gitti şükür. Ben yaptırdığımda dakikası 7 miydi neydi, şu an ne kadar merak ettim?
Merhaba kaç seansta bitti yüz tüyleriniz ve yakılan tüy bidaha çıkıyormı aynı yerden

Benim de planım bu ay kaşa başlamaktı ama bıyıktan istediğim verimi alamayınca vazgeçtim. Ocak ayı boyunca da deneyeceğim, umarım sizinkine yakın sonuç alırım. şu an dakikası 12 tl ama yeni yılda zam yapacaklarmış sanırım.

Benim de planım bu ay kaşa başlamaktı ama bıyıktan istediğim verimi alamayınca vazgeçtim. Ocak ayı boyunca da deneyeceğim, umarım sizinkine yakın sonuç alırım. şu an dakikası 12 tl ama yeni yılda zam yapacaklarmış sanırım.
Yuh yahu, şaka mı kaç yapacaklarmış resmen artık soyguna giriyor. Başlarda öyle geliyor, yüz kendini çok hızlı yenileyen bir bölge, sizinki de yoğun bir bıyık. Ekonomik olarak kaldıramam derseniz diğer iğneli epilasyoncum Bakırköy’de Canan’ı tavsiye ederim onla da vücut bitirdim. O da işinde çok iyi ve uygun. Bende vücuttaki geç iyileşen bölgelerde izler uzun kaldı, bir ara gitmem Canan’a dedim ama hepsi geçti. Biraz hakkını yemişim. Bazen yüzümde bir iki tüy denk gelirse ona aldırıyorum, Neka’ya vermem daha bu kadar para. Ama işte Canan’da da zamanlama problemi, iş yaparken telde uzun süre kalma problemi var. Gerçi bu telde konuşma problemi Neka’da da var.

Merhaba kaç seansta bitti yüz tüyleriniz ve yakılan tüy bidaha çıkıyormı aynı yerden
Bu çok spesifik bir soru ve kişiden kişiye göre değişir. Tüylerinizin yoğunluğu, lazer görüp görmemesi, hormonal problemlerinizin olup olması, dayanma süresi vs hepsi sorunuzun cevabını değiştirir. Mesela bazıları için seans bir saattir bazıları için üç saat bazıları için 15 dakika sürer. Ne kadar dayanırsanız ona bağlı. Haftada bir ortalama bir saat vakit ayırırsanız üç aya ciddi azalma kaydedersiniz. Altıncı aydan sonra tek tük kalır, bir seneye doğru neredeyse sıfırlanır. Bir altı ay sabretmek gerek. Zaten zamanla seans araları açılıyor. Gitme sıklığı azalıyor. Yakılan kökler çıkmaz, çıkan diğer foliküllerdir. O yananlar değildir, yüz hızlı çıkar;çünkü kendini çok hızlı yeniler. Pcos gibi durumlarınız varsa da süreç uzar ama kesin biter.

Yuh yahu, şaka mı kaç yapacaklarmış resmen artık soyguna giriyor. Başlarda öyle geliyor, yüz kendini çok hızlı yenileyen bir bölge, sizinki de yoğun bir bıyık. Ekonomik olarak kaldıramam derseniz diğer iğneli epilasyoncum Bakırköy’de Canan’ı tavsiye ederim onla da vücut bitirdim. O da işinde çok iyi ve uygun. Bende vücuttaki geç iyileşen bölgelerde izler uzun kaldı, bir ara gitmem Canan’a dedim ama hepsi geçti. Biraz hakkını yemişim. Bazen yüzümde bir iki tüy denk gelirse ona aldırıyorum, Neka’ya vermem daha bu kadar para. Ama işte Canan’da da zamanlama problemi, iş yaparken telde uzun süre kalma problemi var. Gerçi bu telde konuşma problemi Neka’da da var. Telefon olayı benim de canımı sıkıyor, aynı anda almaya devam ediyor ama hızının düştüğünü çok net fark ediyorum 🌝

Igneli yaptirmadim ama yakin zamanda arastirmistim. Igneyle girip akimi verdikten sonra cimbizla kili cektiginde eger kilin cekilme acisini hissediyosaniz o kilin kokunu yakmamislar demektir islem yanlis uygulanmistir deniyodu. Annem yaklasik 8 seans gitti diye hatirliyorum cene ve faullerine. Cok kalin ve yogundu. Ustelik beyazdi. Ama bebek gibi oldu hic cikmiyo suan

Ee tabii ki can sıkıyor, ufacık alan için bir ton para ödüyoruz, sürekli telefon çalışıyor açması konuşması kapanması derken benim dakikalarımdan yiyor. Ben tepki gösterdim. Hatta bir keresinde 47 dk sürdü, o kadar çok tel geldi ki, rahatsız olduğumu belirttim 40 dk şeklinde ödeme yaptım.

X