ihaneti affetmeyin ikincisi ve sonrası devam ediyor ...Herkese ders olsun ilk öncede bana .

Kendine değer vermeyene kimse değer vermez. En kötü ihtimalle kişisel gelişim kitabı alın da okuyun biraz. Ne boş şeylerle vakit harcıyorsunuz.

Canım senin sevgilinin derdi cinsellik mis bulmuş ilk verene koşmuş işte ötesi yok böylesi insana da zaten üzülme bence doğru olanı yapmisin bı kez yapan bidaha yapar yapmasa da o kuşkuyla ömür geçmez

Merhaba ..

Sonra bir gün artık biri onun hesabından msj atmıs dedim inanmadı bile bana cok agladım. Sonra zaten bu aldatma kız olayını o cocuk ve bir top arkadası ayarlamıs diye duydum.

Buradan sonrasını okumadım, insanlara saygınız belli olduğundan yaşadıklarınızı hakettiğinizi düşünüyorum.

yazdıklarından hiçbir şey anlamadım. daldan dala atlamışsın konuyu anlatırken, bi gömmüşsün sevgilini bi göklere çıkarmışsın. önce düşüncelerini bi toparla.

Top arkadaş kadar başına top düşsün inşallah.
Herkese edecek bin tane hakaretin var.
Bir kendine bak. Ne biçim hayat yaşıyorsun gör de ondan sonra homofobik olmaya kalk.

Günlük tut, ders alması gereken tek kişi sensin zaten bu mevzudan kamu spotu yapmaya gerek yok burada. Düşüncelerin de karman çorman, çok uzun yazmışsın hepsini doğru dürüst okumak zor oldu. Ama çok sağlıklı bir ruh hali içinde de değilsin belli ki. Ya psikolojik destek al ya da buna yanaşmıyorsan yazarak içini dök, ama mümkünse buraya değil. Çünkü senin tavsiyeye ihtiyacın yok, buraya kim ne yazarsa yazsın zaten faydası olmayacak, dinlemeyeceksin de.

Banlanmışsın, açılınca okursun. Bu arada "top, mop" ne biçim hakaretler o öyle, ayıp. Hiç kendine sorumluluk almamışsın, hep başkalarına hakaret ederek kendini rahatlatmaya çalışmışsın. Kimse zorla kafana silah dayamadı böyle ilişkiler yaşaman için, bunların hepsini sen isteyerek yaşadın. Kusura bakma.

Son düzenleme:
O degil de bütün aldatma konularında konu sahibi cok guzel diger kadin cok cirkin, birinde de benden guzel bir kadinla aldatildim diyeni duymadim.
Bu bir savunma mekanizmasi mi yoksa bu adamlarin cirkin fantazisi mi var? (Cirkin de neye göre, kime gore orasi tartisilir)

Diğer kadının ondan daha güzel/akıllı olduğunu kabul ederse özgüveni için sağlam yıkım olur, biraz daha kendini toparlayabilmek için böyle telkinlerde bulunuyorlar. "O daha çirkin, daha salak" gibi. Oysa aldatan erkek daha çirkin ya da daha salağını seçmiyor, elinin altında en yakın kim varsa, kim kabul ederse onu tercih ediyor. Aldatan erkek o yüzden pek çok bahane üretmeye, yalan söylemeye ve aldatmayı tekrarlamaya hazırdır. Çünkü seçici olmazlar.

Diğer kadının ondan daha güzel/akıllı olduğunu kabul ederse özgüveni için sağlam yıkım olur, biraz daha kendini toparlayabilmek için böyle telkinlerde bulunuyorlar. "O daha çirkin, daha salak" gibi. Oysa aldatan erkek daha çirkin ya da daha salağını seçmiyor, elinin altında en yakın kim varsa, kim kabul ederse onu tercih ediyor. Aldatan erkek o yüzden pek çok bahane üretmeye, yalan söylemeye ve aldatmayı tekrarlamaya hazırdır. Çünkü seçici olmazlar.

ne olursa olsun insanları fiziksel özelliklerine göre güzel-çirkin diye kategorize etmeyi kabul edemiyorum ben.
çok kötü bir insan, sevgilimi elimden aldı bla bla bla tamam da, benden çirkin nedir yani? bunu duyunca içimden hep bu kadar sığ düşündüğün için adamın da ne olduğunu görememişsin geçiyor...
sanki kadın güzel olsa adam aldatmakta haklı olacak da, çirkin olduğu için haksız... ne çirkin bir düşünce.

ne olursa olsun insanları fiziksel özelliklerine göre güzel-çirkin diye kategorize etmeyi kabul edemiyorum ben.
çok kötü bir insan, sevgilimi elimden aldı bla bla bla tamam da, benden çirkin nedir yani? bunu duyunca içimden hep bu kadar sığ düşündüğün için adamın da ne olduğunu görememişsin geçiyor...
sanki kadın güzel olsa adam aldatmakta haklı olacak da, çirkin olduğu için haksız... ne çirkin bir düşünce.

Evet haklısınız, kesinlikle sağlıklı bir düşünce değil. Ama özellikle bağımlı ilişki sürdüren kadınlar, bırakamayan kadınlar aldatıldıkları zaman çok daha ağır bir yıkıma uğruyorlar, özgüven, özsaygı hepsi diplere iniyor. Kimisi bu şekilde telkinlerle kendini toparlamaya çalışıyor. Ama tabii ki görmesi gerekeni göremiyor böyle olunca, doğal olarak sağlıksız bir düşünce sistemi.

X