İhsan Eliaçık Öcalan'ın İslam Kongresi'nde

alaraey

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2013
2.225
328
[h=2]Abdullah Öcalan'ın istediği "Demokratik İslam Kongresi" Diyarbakır'da 10-11 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Gezici İhsan Eliaçık da bu kongrede yer buldu.[/h]
Öcalan'ın ısrarla yapılmasını istediği Demokratik İslam Kongresi'nin hazırlığı için 6 aydan bu yana Ortadoğu ve Avrupa'da yapılan panel, çalıştay, toplantı ve görüşmeler sonuçlandı.
Çalışmalar kapsamında akademisyen, ilahiyatçı ve "kanaat önderleri"nden "Demokratik İslam Kongresi Çağrıcıları Grubu" oluşturuldu.
ihsan_7683.jpg

[h=4]İHSAN ELİAÇIK KEMİK EKİPTE[/h] Gezi Parkı'ndaki çıkışlarıyla olayların en önünde yer alan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri İhsan Eliaçık, kongreyi düzenleyecek olan kemik ekipte yerini aldı.
AÇILIŞ KONUŞMASINI YAPTI
Öte yandan bugün "Demokratik İslam Kongresi" için oluşturulan çağrıcılar grubu, Türkçe, Kürtçe ve Arapça olarak açılış konuşmasını yaptı. Duyarlı çevreleri birlikte çalışmaya, ortaklaşmaya, konularla ilgili bilgi ve görgülerini, birikim ve tecrübelerini paylaşmaya davet etti. Açıklamayı yazar İhsan Eliaçık, Türkçe okudu.
ihsan_1069.jpg

-ensonhaber-