İki gelin arası eşitlik

ballicolek

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Nisan 2020
22
25
28
Merhaba hanımlar
Benim ciddi bir ilişkim var.Sevglim ve abisi mühendis , beraber çalışıyorlar.Evlenince Adanada oturacağım. Kayınvalidemlerle aynı evde. Şimdi şöyle ki bundan önce sevgilimin abisi sevgilisinden ayrılmış. O zamanlar abisinin dairesini kız istediği gibi yaptırmış , tüm eşyaların en iyisini aldırmış ve hepsini erkek arkadaşımın ailesi almış. Anlattıklarına göre kız çok görgüsüzmüş , sırf onlar alıyor diye her şeyin en pahalısını aldırmış , bir sürü bilezik istemiş , kendini küçük ev aleti bile almamış falan. Buraya kadar olan kısım aslında beni hiç alakadar etmez-di
Daha tanıştığımız ilk günden müstakbel kayınvalidem her şey eşit olsun istiyorum , ikinize de aynı şeyleri yapmak istiyorum falan diyordu. Gel gelelim iş oturacağımız eve gelince bana dediler ki sen bizim evde otur , biz zaten taşınıcaz. Bu arada mutfağı banyoyu falan da istedikleri gibi yaptırmışlar daha önce. Ben ses etmedim hiç , hani ama diğeri her şeyi istediği gibi yaptırmış falan demedim.
Bu arada ben daha önce altlı üstlü oturmasak mı falan demiştim , o zaman sevgilim kendi evimiz olur mutfağı banyoyu istediğimiz gibi yaptırırız falan diyordu.
Ama geçen gün yüzük bakarken kayınvalidem demiş ki yüzüğün boyu birebir aynı olacak. İşte o zaman çok içerlendim
Mesele yüzüğün büyük küçük olması değil. Ama benim ailem eşyaları almaya gelince eşitlik yok , evin içini döşerken eşitlik yok , yüzüğe gelince eşitlik araması bana çok garip geldi. Sizler neler düşünüyorsunuz?

Son düzenleme:
Of ya neleri dert ediyorsunuz.
aileniz de almasın bir şey. Böylece esitlemis olursunuz.
Bakin hayatımız ne kadar pamuk iplipgine bağlı. Keşke borç batağında olsaydım da bu günler olmasaydı diyorum.
Hesabı kitabı Allah aşkına bırakın. Huzurunuz, sağlığınız varsa en güzeli bu.

Of ya neleri dert ediyorsunuz.
aileniz de almasın bir şey. Böylece esitlemis olursunuz.
Bakin hayatımız ne kadar pamuk iplipgine bağlı. Keşke borç batağında olsaydım da bu günler olmasaydı diyorum.
Hesabı kitabı Allah aşkına bırakın. Huzurunuz, sağlığınız varsa en güzeli bu.

tabii ki öncelik sağlık zaten , onu ayrı tutuyorum. Sevgilim laf arasında sinir oluyorum her şeyi erkek tarafına aldıranlara falan dedi ki kaldı ki benim ailem zaten böyle bir şeyi kabul etmezler. Mesele burda hesap kitaptan ziyade bakış açısı aslında

Tanımadığın kıza onların agzına bakıp gorgusuz demen ama iş yuzuge gelince eşitlik demen ironik degıl mı?

ben kıza görgüsüz demedim. Tekrar okursanız görürsünüz , onların dediklerine göre kız çok görgüsüzmüş dedim. Ayrıca ben eşit olsun demiyorum , ona çok ya da bana çok da olsun demiyorum. Ben sadece onların işlerine geldiğinde eşitlik olsun diye tutturmaları ama işlerine gelmeyince eşitliği görmezden gelmelerinden bahsediyorum

ben kıza görgüsüz demedim. Tekrar okursanız görürsünüz , onların dediklerine göre kız çok görgüsüzmüş dedim. Ayrıca ben eşit olsun demiyorum , ona çok ya da bana çok da olsun demiyorum. Ben sadece onların işlerine geldiğinde eşitlik olsun diye tutturmaları ama işlerine gelmeyince eşitliği görmezden gelmelerinden bahsediyorum
Tamam iste yuzukle ailenin sana olan davranısıyla kizin gorgusuzlugunun ılgısı yok

Kız akıllıymıs onca ev dayadık duzduk evlenmem lazım dıyıp hayatını yakmamıs kaynınla evlenip, dönmüş yoldan.
Bence sende dön.

o zaman eşit olmadıklarında sesini çıkaracaktın. Şu an bütün mesele yüzük gibi duruyor.
Başta öyle söyledi ama hiçbir şeye eşit davranmayınca dedim ki demek ki duruma göre davranacaklar. Mesela benim ailem eşyaları alıyorlar , ki zaten bunu ailem de istiyor. Yüzükte de eşitlik aramazlar diye düşünüyordum. Hiçbir şeyde eşitlik olmayıp kendi üstlerine düşen bir konuda eşitlik olsun diyince çok bozuldum. Yoksa ben de isterdim mutfağı banyoyu kendim yaptırayim falan ama yok yere masraf olmasın dedim. Bunları hiç göz önünde bulundurmadılar

Kayınvalidenize söyleyin .. ben almam gereken eşyaları alıyorum sizin eski eve oturmayı bile kabul ettim siz şimdi eşitlik diyerek yüzük boyutuna mı takıldınız deyin o zaman bende diğerine yaptığınız aynı şeyleri istiyorum birebir eşitlikse böyle olsun deyin ne diyecek bakalım .
Sevgilime söyledim bugün. Olduğu gibi hissettiklerimi anlattım. Bunlara mi takılıyorsun falan dedi. Asla ne demek istediğimi anlamak istemedi

Başta öyle söyledi ama hiçbir şeye eşit davranmayınca dedim ki demek ki duruma göre davranacaklar. Mesela benim ailem eşyaları alıyorlar , ki zaten bunu ailem de istiyor. Yüzükte de eşitlik aramazlar diye düşünüyordum. Hiçbir şeyde eşitlik olmayıp kendi üstlerine düşen bir konuda eşitlik olsun diyince çok bozuldum. Yoksa ben de isterdim mutfağı banyoyu kendim yaptırayim falan ama yok yere masraf olmasın dedim. Bunları hiç göz önünde bulundurmadılar

Tamam da yüzük yani bit kadar bişey. Eşitlik olsa ne olur olmasa ne olur? Üçün beşin hesabını yapmayın.

Merhaba hanımlar
Benim ciddi bir ilişkim var.Evlenince şehir dışında oturacağım. Kayınvalidemlerle aynı binada. Şimdi şöyle ki bundan önce sevgilimin abisi nikahtan dönmüş. O zamanlar abisinin dairesini kız istediği gibi yaptırmış , tüm eşyaların en iyisini aldırmış ve hepsini erkek arkadaşımın ailesi almış. Anlattıklarına göre kız çok görgüsüzmüş , sırf onlar alıyor diye her şeyin en pahalısını aldırmış , bir sürü bilezik istemiş , kendini küçük ev aleti bile almamış falan. Buraya kadar olan kısım aslında beni hiç alakadar etmez-di
Daha tanıştığımız ilk günden müstakbel kayınvalidem her şey eşit olsun istiyorum , ikinize de aynı şeyleri yapmak istiyorum falan diyordu. Gel gelelim iş oturacağımız eve gelince bana dediler ki sen bizim evde otur , biz zaten taşınıcaz. Bu arada mutfağı banyoyu falan da istedikleri gibi yaptırmışlar daha önce. Ben ses etmedim hiç , hani ama diğeri her şeyi istediği gibi yaptırmış falan demedim.
Bu arada ben daha önce altlı üstlü oturmasak mı falan demiştim , o zaman sevgilim kendi evimiz olur mutfağı banyoyu istediğimiz gibi yaptırırız falan diyordu.
Ama geçen gün yüzük bakarken kayınvalidem demiş ki yüzüğün boyu birebir aynı olacak. İşte o zaman çok içerlendim
Mesele yüzüğün büyük küçük olması değil. Ama benim ailem eşyaları almaya gelince eşitlik yok , evin içini döşerken eşitlik yok , yüzüğe gelince eşitlik araması bana çok garip geldi. Sizler neler düşünüyorsunuz?
Neden hepiniz kiza yukleniyorsunuz ki hakli da senin sevgilinin agzi yokmu aceba kaynanan karisiyor herseye abisi niye kimseyi konusturmamis ayrica o kiza gorgusuz demelerini anlamiyorum kiz istemis diye mi gorgusuz oldu simdi sen istemiyorsun diye el ustunde mi tutcaklar seni hayir bir yuzukde bile karisiyorlar demekki kimseye iyilik etmek ise yaramiyor bence istediginizi alin icinize sinerek tamam cok ucmaya gerek yok ama bazen de herseyi kabullenip insanlik yapinca da salak yerine koyuyorlar salak gibi gorunmektense birak gorgusuz desinler

Kusura bakmayın ama düşünceleri çok saçma. Ben de nişanlıyım nişanlımın da kendinden 2 yaş küçük bir erkek kardeşi var yani biz evlendikten birkaç sene sonra kısmet olursa o da evlenir büyük konuşmayım ama asla bana şu kadar yaptınız ona da eşit yapcaksınız demem onların da öyle düşünmesini istemem herkesin zevki kendine göredir, bana nişanda aldıkları seti ben sadece kolye ve küpe olarak aldım belki eltim bileklik de takmak istiyor o da öyle alsın yani kime ne. Bir de sizin eltinizin evliliği olmamış bitmiş gitmiş şeyi ne diye örnek alıyorlar

X