İki gözü farklı renkli

Hshmyr

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Mayıs 2021
294
189
34
Merhaba 42 günlük oğlum var bir gözü gri bir gözü normal kahverengi. Böyle durumda olan var mı doktora götürmeli miyim ?

Öyle olan birçok kişi var ama yine de zaten 2,5 aylıkken göz kontrolüne götürmeniz gerekir. Mesela benim kızımın da gözünün akı beyaz değil gri

Öyle olan birçok kişi var ama yine de zaten 2,5 aylıkken göz kontrolüne götürmeniz gerekir. Mesela benim kızımın da gözünün akı beyaz değil gri
Yok kesin götüreceğim iki aylık kontrole. Ama çevrede herkes doğan bebekler öyle olur iki ayından sonra renk alır vs dediği için kararsız kaldım

Göz kontrolünde sorun varsa zaten doktorunuz gerektiği şekliyle yönlendirir. Ayrıca bebeklerde 6-9 aylıktan sonra dahi göz rengi değişebiliyor. Bu bildiğim kadarıyla pigmentlerle alakalı bir durum. Sağlık sıkıntısı yoksa, kalıcı bir durumsa dahi endişe etmeyin. Bence çok güzel bir farklılık ❤️

Yok kesin götüreceğim iki aylık kontrole. Ama çevrede herkes doğan bebekler öyle olur iki ayından sonra renk alır vs dediği için kararsız kaldım
Kontrolden zarar gelmez bence yine de bir göz doktoruna götürün hem her şeyini kontrol ediyorlar 🌼

Bi akrabamizda da var bu durum.bir gozu ela digeri kahverengi.dedesi de ayniymis genetik demek ki.gormede bir sikintisi yok sadece rengi oyle.

Bi akrabamizda da var bu durum.bir gozu ela digeri kahverengi.dedesi de ayniymis genetik demek ki.gormede bir sikintisi yok sadece rengi oyle.
Sadece rengi öyleyse Allah'tan geldi çok şükür sıkıntısı yok derim ama korkuyorum bir sıkıntı mı var diye. Bayram sonrası ilk işim gitmek

X