İki kişi arasında kalsaydınız ne yapardınız?

Tutawuua

Evvela samimiyet
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
17 Mayıs 2014
64
10
Arkadaşlar 1.5 senelik bi ilişkim vardı. Sürekli kavga ediyor ayrılıyorduk. Yine kavgalı bi dönemimizde arkadaşımın yakın arkadaşıyla aynı ortamda bulundum ve ondan sonraki karşılaşmalarımızda çocuktan hoşlandığımı farkettim. Onunda benden hoşlandığını öğrendim. Tabi bu süre içinde 1.5 senelik ilişkimi bitirmiştim. Ama karşı taraf hiç vazgeçmiyor sürekli mesaj atıyor rahatsız ediyordu. Yeni biri daha cazip gelmişti o yüzden geriye dönmek eski sevgilimle barışmak istemedim. Sonra o çocukla çıkmaya başladık vakit geçirdik. 1 hafta kadar cıktık, eski sevgilim aradı ve ona gerçeği söyledim çok kötü oldu ağlamaya başladı inanmıyorum sevgilin olamaz diye. Onun o konuşmaları ve halinden sonra bende ağlamaya başladım ve ona haksızlık ettiğimi düşündüm. Çok kötüydü ve kendine bir şey yapabilicek kadar seviyordu beni. Vicdanım el vermedi ve çocuktan ayrılıp eski sevgilimle barıştım. Ama hala aklım fazlasıyla karışık. Duygularımlamı yoksa mantığımlamı hareket ediyim napiyim bilmiyorum. İki taraf arasında kaldım. Olmam dediğim durumlar içerisindeyim gerçekten büyük konuşmamak ve kınamamak gerekiyormuş. Akıl, fikir verirseniz sevinirim. Çünkü benimki artık yetmiyor gerçekten.

Merhametten maraz gelir. Dönersen sevgiline sevgiden değil acımadan dolayı dönmüş olacaksın. Bu hem ona hem de sana haksızlık olur.Kaldı ki zaten sorunlu bi ilişkiymiş. Eski erkek arkadaşın hayatında biri olabileceği ihtimalini kabul edebilmeli. Kafan yenisinde kalacak, vicdanın eskisinde kalacaksa; kalbin kalacağın yeri göstersin bence.

Sevgilini terk edip başkasıyla çıkıyorsun, sonra vicdan yapıp geri dönüyorsun.
Bu durumda tercihini zaten yapmışsın bu saatten sonra diğerine dönülmez, ilişkiyi yürütemezsen ayrıl ve yeni sayfa aç,
Yoksa karalama defterine döner hayatın

vay be bu ne bolluk biz bir tane bile bulamazken millet iki taneyi götürüyor :KK70: seni seçtim pikachu der 3. sevdiğimi seçerdim :KK8:

Cok iyi biliyorum icinde kalmis oldugunuz durumu.birebir yasadim.Ne yazik ki klise laflar bu durumu anlamaya da cozmeye de yeterli gelmiyor.1. si ile ile sorunlariniz ne boyutta bu cok onemli.Eger bu kavga ettiren sorunlar devam edecek nitelikte yani karsindaki kisinin kisiligi ile ilgili degismeyecek seyler ise hata etmissiniz.Ancak kavga ettiginiz seyler duzeltilecek seyler ise dogru yapmissiniz.Umarim Allah en kisa vakitte size dogru yolu gosterir,bana gosterdigi gibi.

Kalbin hangisine daha cok kayiyorsa onu sec. Ulen eski sevgililer de bir tuhaf haa. Bu arada ben kendine bir sey yapacak kadar seviyor'a inanmam, psikolojisi bozulmus insan'a inanirim. O yuzden eskiye dikkat et sen.

X