Gelinlik Modelleri iki şey sorcam canlarımmm iyiki varsınızzz

Merhaba,

Bu sıralar ben de bazı arayışlarda olduğum için internetin altını üstünü getirmiş bulunuyorum.

Bazı tasarımcıların muhteşem görünen gelinliklerinin mankenler değil de gerçek insanlar üzerinde nasıl durduğunu görmek için bol bol (genellikle yabancı) forumlar geziyorum. Şimdiye kadar faydasını gördüm size de tavsiye ederim.

Edindiğim izlenimlere göre, kusurlarınız ne olursa olsun, kendinizi kalıplaşmış modellerle ve önyargılarla kısıtlamak yerine canınız ne istiyorsa onu seçin, deneyin ve giyin. Tabii burada önemli noktalar var: Gelinliğin kaliteli olması ve gerçekten de bedeninin size tam uyması.

"Zarif görünmemek" diye bir endişenizden bahsetmişsiniz. Gelinlik gerçekten beden olarak size uygun ve kaliteli olursa hangi kiloda olduğunuzun hiç bir önemi yok, size mutlaka yakışacaktır :)

Size göstermek üzere "weddingbee" diye bir forumdan bir model seçtim - Bu modeli siz beğenin diye, ya da ben beğendiğim için seçmedim. Bu model bir gelinliğin size -büyük harflerle- ASLA GİYMEMENİZ GEREKTİĞİ söyleneceği için seçtim :) Çünkü göbek ortada ve kalçaya oturuyor vs. vs. Bunlara o kadar çok takıyoruz ki, farkında değiliz aslında başkasında gördüğümüz zaman o kadar da kötü durmuyor :)

Bir sürü "kusurlu" diyebileceğimiz örnekleri aşağıda göreceksiniz. Gerçekten objektif baktığınızda acaba hangisine "pek de yakışmamış! kiloları yüzünden zarif görünmüyor!" diyebilirsiniz ki? :) Bence hepsi fazlalıklarına rağmen son derece şık olmuşlar, üstelik bunu uzak durmaları gereken bir modelde yapabilmişler :) Hepimiz insanız ve hiç birimiz güzel bir gelinliği hakkıyla giyebilmek için 36 beden olmak zorunda değiliz.

Sonuç olarak, kendinizi kusurlarınız yüzünden belli modellerle kısıtlamak yerine istediğiniz herhangi bir modelin bedeninizdeki kişilerde nasıl durduğuna bakıp öyle karar verin. O kadar da karamsar olmanıza gerek yok :)

Model: Maggie Sottero - Lorie... (Bedenler en az 40)

$0.jpg $1.JPG $2.jpg $3.jpg $4.jpg $5.jpg $6.jpg $7.jpg $8.jpg $9.jpg

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 856906 ben bu tarz istiyorum mesela ama nasıl durur üstümde bi fikrim yok :/ aslında gidip bi denemek istiyorum en kısa zamanda olmazsa en azından aklımda kalmasın:KK31:

:)))) tam bunu tarif edecektim aynı bu gelinliği diktirdim aynısııı sadece etek kısmı çok az farklıydı 2009 da evlendim yakası falan çok asil duruyordu ve ben omuzlu olduğum için kapatmıştı göğüslerde fırlayacakmış gibi taşmamıştı çok üslupluydu benim vücut tipim için. ve herkes çok beğenmişti farklı falan denildi

kızlar 167 boyundayım.
kilom 70 basen bölgesinde fazlalığım var bacaklarım biraz kalın belim ince
iki sorum olcakkk :)
birinci sorum :)benim boy ve kilomda gelin olan arkadaşlar gelinlik üzerinizde nasıl durdu ?
çok merak ediyorum nasipse ocak şubat düğün düşünüyoruz allahın izniyle ama ben vücudumda nasıl duracak çok endişeliyim nişanımda birden kilo almıştım stresten vücudumda şişlik vardı nişanlığım hiç yakışmadı kollarım taştı tek omuz beyaz bir elbiseydi aceleye gelmişti ayyyhh hatırlamak bile istemiyorum o fotoğraflarımı görmek istemiyorum:KK43:
düğününde herkes zarif olmak ister gelinliğin içinde ama ben çok iradesizim asla kilo veremem kayınvalidemde zayıflamamı istiyor onun için güzellik yüzde olmuyor fizikte oluyor ara ara laf sokuyor :S
ikinci sorum acaba gelinlikçiler ve moda evleri gitsek modellerinizden denemek istiyorum desem denetiyorlarmı almadan fikriniz vardır yardımcı olun kızlaar :KK1:

evlenmeme 1 ay kala tam 71 kilo olmuştum boyumda seninle aynı 168 bi an spor salonuna yazıldım diyet vs derken 66 kilo oldum gelinliği diktirdim limon arkadaşımızın koyduğu modeldi kollarım çam yarması gibi duruyordu neyse spor işe yaradı epey sıkılaştım ve kilo da verince gelinliğin modelinden de baya ince durdum. Senin de 2-3 ayın var yapabilirsin daha çok varmış bunları sıkıntı etme inşallah herşey gönlüne göre olur canım

bence straplez kalıp üzeri dantel veya tül gelinlik fazla kabarık olmayan A model bir gelinlik yakıscaktır gelinlikte baseni dert etmemelisin balık model almayacaksan :)

son bir kaç aydır denemedğim gelinlik modeli,girmediğim gelinlikçi kalmadı(Bursa2da) edindiğim tecrübelerimi seninle paylaşmak isterim :) bende balık etli bi kızım boy 1.72 kilo 68-70. fazlalığın eğer basen bölgesindeyse şanslısın demektir çünkü balık model hariç hiç bir gelinlik basen fazlalığını göstermez. dikkat etmen gereken önemli hususlardan biri şu ki gelinliğini eklemeli almaman gerekiyor gelinlikçiye gittiğinde boydan gelinliklere bakmak istedğini söylersen yardımcı olurlar. çan kesim ve a kesim denilen gelinlik modelleri hem ince gösterir hem de zarif bir görüntü veriyor... ailemin en beğendiği modeldi A kesim full fransız dantelli gelinlik. prenses model gelinlikler ince göstermiyorlar sandığının aksine daha kaba görünmene neden olurlar. Bir kaç model deneyince sende de yavaş yavaş bişeyler oluşucaktır ve üstüne umarım en yakışanı bulursun canım düğününüzz hayırlı uğurlu olsun çoook mutlu olun
:) :)

Merhaba,

Şubat ayında yapılacak düğünüm için gelinlik araştırmalarını çok yaptım benimde basenlerim fazla belim ince sizin de vucudunuza kesinlikle prenses modeli yakışmayacaktır.Hem basık hemde şişman gözükürsünüz.Tavsiyem kesinlikle A şeklinde gelinliktir.ben A şeklinde gelinlik diktiriyorum hiç üzülme seni zaten oda evi vucuduna en güzel gidebilcek modeli çıkarıyor ve fazlalıkları kapatmak için elinden geleni yapıyor.Tavsiyem kesinlikle a şeklinde gelinlik.Şimdiden mutluluklar

Daha yeni gelinlik almış biri olarak şunu diyebilirim ki her vücuda yakışıyor gelinlik. Ben de balıketli bir kızım boyum 163 kilom 68.Belim ince ama basen ve göğüs var. Bacaklarda kalın. Vücut tipinize göre giydiniz mi çok güzel yakışıyor. Benim vücuduma A kesim yakıştı. Prenses vs hiç güzel olmadı mesela. Bir de hani iyi gelinlikçilere gidecekseniz randevusuz almazlar. Bir de bazı randevular ücretlidir.

kızlar 167 boyundayım.
kilom 70 basen bölgesinde fazlalığım var bacaklarım biraz kalın belim ince
iki sorum olcakkk :)
birinci sorum :)benim boy ve kilomda gelin olan arkadaşlar gelinlik üzerinizde nasıl durdu ?
çok merak ediyorum nasipse ocak şubat düğün düşünüyoruz allahın izniyle ama ben vücudumda nasıl duracak çok endişeliyim nişanımda birden kilo almıştım stresten vücudumda şişlik vardı nişanlığım hiç yakışmadı kollarım taştı tek omuz beyaz bir elbiseydi aceleye gelmişti ayyyhh hatırlamak bile istemiyorum o fotoğraflarımı görmek istemiyorum:KK43:
düğününde herkes zarif olmak ister gelinliğin içinde ama ben çok iradesizim asla kilo veremem kayınvalidemde zayıflamamı istiyor onun için güzellik yüzde olmuyor fizikte oluyor ara ara laf sokuyor :S
ikinci sorum acaba gelinlikçiler ve moda evleri gitsek modellerinizden denemek istiyorum desem denetiyorlarmı almadan fikriniz vardır yardımcı olun kızlaar :KK1:
Canım A kesim olmalı ancak bir çok A kesim vardır, boyunu kesmeyen full aşağı dantel akışı olan olan dantellerden seçmelisin. Belinde çizgi kesinlikle olmamalı kalçalarını bu şekilde saklar ve boyunu uzatabilirsin. Üst bölgeye gelince aslaaaa ama assla straplez tercih etme, göğüsleri sıkan ve pörtleten bir şey tercih etme daha iri durursun. Şu an moda olan tül kollar var (kısa veya uzun) onları tercih ederek hem modern hem kol, omuz iriliğini kesebilirsin 😊😊

X