IKIGAI(Hep meşgul kalarak mutlu olma)

Vay bee 17 Kasım 2020 de açmışım konuyu
9 Aralık 2023 ten selamlar
Neler amaçlamışım ne kadarına ulaşmış ne kadarını başarabilmişim şöyle bir göz attım.
Madem böyle bir konu açmışım artık burayı kendi motivasyon sayfam olarak kullanacağım kim ne karışır 🤪😂😂😂
Günlük gibi, motivasyon sayfası gibi canımın istediği gibi kullancam🌸🤗🤗
Canım kendim en azından çabalıyorsun bu da güzel, kocaman sarılıyorum merak etme başaramadıkların bile sana bir şey katıyor devam et ❤️

Eveeeettt bugün uzun zamandır üşendiğim ertelediğim işleri yaparak başladım güne
Detaylı bir mutfak temizliği(fırın, ocak, davlumbaz, fayanslar, baharatlık yıkama vs.)
Nevresim değişikliği
Çamaşır katlama(3 makinelik🙄)
Kızı uyutma 😬😬(emzik bıraktık bırakalı uykuya geçişler çok ama çok zorluyor)
Ev süpürme, silme
Arada kahve molası 😂
Toz alma, wc ile banyo temizliği
Şükür tüm işleri bitirdim bir duş alıp çamaşır makinesi çalıştırdım mı tamamdır.

Konunun canlanmasina sevindim, bildirim geldi yazayim dedim. Ben de bu tezi savunuyorum ve kendimi hep mesgul ederim. Su siralar en büyük mesguliyetim dil ögrenmek, günluk spora gitmek salona yazildim.

Mesela günlük yemek ne yapacagimi , ev islerini, disari islerini ,cocuklarla yapacagim etkinlik ,ödev , onlari götürecegim özel bi yer varsa onun planini, arayacagim kisileri, maillere cevabi bile aksamdan Liste yapip yazarim mutlaka . Bu sekilde günüm de totalde zamanim da cok verimli geciyor.

Konunun canlanmasina sevindim, bildirim geldi yazayim dedim. Ben de bu tezi savunuyorum ve kendimi hep mesgul ederim. Su siralar en büyük mesguliyetim dil ögrenmek, günluk spora gitmek salona yazildim.

Mesela günlük yemek ne yapacagimi , ev islerini, disari islerini ,cocuklarla yapacagim etkinlik ,ödev , onlari götürecegim özel bi yer varsa onun planini, arayacagim kisileri, maillere cevabi bile aksamdan Liste yapip yazarim mutlaka . Bu sekilde günüm de totalde zamanim da cok verimli geciyor.
Çok güzel meşguliyetlermiş kolay gelsin 🤗🌸
Ben de liste yapıp karşısına tik atmayı çok seviyorum 🤭 bir de her yıl için yeni bir planlayıcı alıp dolduruyorum son beş senedir. Günü gününe düzenli dolduramasam bile bana iyi geliyor bu

Ben bunu yapmayı çok istiyorum ama beceremiyorum defteri alıyorum mesela sanki yazacak hiç bir şey bulamıyorum var mı bir öneriniz ?

Çok güzel meşguliyetlermiş kolay gelsin 🤗🌸
Ben de liste yapıp karşısına tik atmayı çok seviyorum 🤭 bir de her yıl için yeni bir planlayıcı alıp dolduruyorum son beş senedir. Günü gününe düzenli dolduramasam bile bana iyi geliyor bu
Bu sayfayı seviyordum dönmene sevindim
Hamileydin en son büyümüştür baya dimi 🥰 okul nasıl gidiyor, en son pandemi de videolar hazırlıyordun diye hatırlıyorum 🙈

Bu sayfayı seviyordum dönmene sevindim
Hamileydin en son büyümüştür baya dimi 🥰 okul nasıl gidiyor, en son pandemi de videolar hazırlıyordun diye hatırlıyorum 🙈
Merhabaaa🤗🤗🤗💜💜 evet evet büyüdü 26 aylık oldu yarım saattir ağlıyor hatta kendisi uyumamak için 😂😂😂 her şey yolunda yani 🤪
Okul da güzel gidiyor 4 leri okutuyorum bu sene biraz daha konular çoğaldı falan idare ediyoruz.
Sen nasılsın peki neler yaptın neler yapıyorsun 🤗🤗🤗

Merhabaaa🤗🤗🤗💜💜 evet evet büyüdü 26 aylık oldu yarım saattir ağlıyor hatta kendisi uyumamak için 😂😂😂 her şey yolunda yani 🤪
Okul da güzel gidiyor 4 leri okutuyorum bu sene biraz daha konular çoğaldı falan idare ediyoruz.
Sen nasılsın peki neler yaptın neler yapıyorsun 🤗🤗🤗
Benim de 17 aylık bir kızım var ☺️
2 oğlum vardı 3 çocukla delirmeceler 😂
oğlum 1. Sınıf oldu onun yorgunluğu da var uykusuzluk da 🫣 sağlık olsun da çok şükür bugünümüze 🙏🥰

Benim de 17 aylık bir kızım var ☺️
2 oğlum vardı 3 çocukla delirmeceler 😂
oğlum 1. Sınıf oldu onun yorgunluğu da var uykusuzluk da 🫣 sağlık olsun da çok şükür bugünümüze 🙏🥰
Yaa maaşallah Allah bağışlasın 🤗🤗🌸🌸🌸
Ela Lale el ele diyorsun yani 🤭🤭🤭🤭 Allah kolaylık versin canları sağ olsun napalım 🥹

Sevgili kendim.. 2024 için kendine bir söz ver.. Ne olursa olsun daima kendini sev, özen göster ve anlayışla karşıla.. Çünkü en çok buna ihtiyacın var.. Gerisi hallolur..❤️

Bu sene için
Daha fazla kitap okumayı
Hobilerime daha fazla vakit ayırmayı (hatta yeni hobiler edinmeyi)
İbadetlerime daha sıkı bağlanmayı
Daha sağlıklı beslenip kaçamak durumunda dengelemeyi bilmeyi
Sosyal aktivitelerimi daha da artırmayı
Her konuda gelişmeye açık olmayı
Kendimi daha çok sevmeyi
HEDEFLİYORUM.

X