İKİLİ TARAMA SONUCU

Emsal Unal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
4
0
26
Arkadaşlar ayın 10nunda ikili tarama için kan verdim,
Sonuçlar;
Free beta hcg 35.4
Papp-a 2.15
Böyle çıktı birdahaki doktor randevum haftaya ve çok merak ediyorum bilgiisi olan varsa yardımcı olabilir mi lütfen

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.793
2.130
Benim bildiğim bu kan değerlerini bir programa giriyorlar sizin bilgilerinizle beraber. O program size bir oran veriyor. Mesela x kişide 1 down sendrom olabilir diye. Bu testler kesin var ya da yok demiyor size risk düzeyi veriyor. İnşallah sizin sonucunuz güzel çıkar 😊 Ense kalınlığı ve burun kemiği nasıldı?

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 94 gün kaldı.

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Emsal Unal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
4
0
26
Benim bildiğim bu kan değerlerini bir programa giriyorlar sizin bilgilerinizle beraber. O program size bir oran veriyor. Mesela x kişide 1 down sendrom olabilir diye. Bu testler kesin var ya da yok demiyor size risk düzeyi veriyor. İnşallah sizin sonucunuz güzel çıkar 😊 Ense kalınlığı ve burun kemiği nas
ultrasonla baktı bir problem gözükmüyor ama iki testi yapalım net bilgi vereyim dedi ,
randevumu dört gözle bekliyorum hayrlısı olsun insallahj

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.793
2.130
ultrasonla baktı bir problem gözükmüyor ama iki testi yapalım net bilgi vereyim dedi ,
randevumu dört gözle bekliyorum hayrlısı olsun insallahj
Benim ilk gebelik ben yaptırmak istemedim aslında sadece ultrason bilgisi yeter demiştim ama eşim içimizde kalır yaptıralım dedi. Gereksiz strese sokuyor bu testler insanı

Bebeğinizin beyni hızlı büyümesini sürdürüyor. Bebeğiniz artık ağlayabilir. Yoğurt iyi bir protein kaynağıdır. Yoğurt sütten daha fazla kalsiyum içerir ve hamilelikte daha yaygın olan maya mantarları riskini azaltan aktif bakteri kültürlerini içerirler. Sofranızdan yoğurt etksik etmeyiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Emsal Unal

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2021
4
0
26
Benim ilk gebelik ben yaptırmak istemedim aslında sadece ultrason bilgisi yeter demiştim ama eşim içimizde kalır yaptıralım dedi. Gereksiz strese sokuyor bu testler insanı
Aslında bende yaptırmak istemedim ama daha sonra korktum, şuan pişmanım zaten yaptırdıgım için sonuç çıktıgından beri araştırıyorum ama net bir bilgi yok internette

MenthaNazli

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
1.793
2.130
Aslında bende yaptırmak istemedim ama daha sonra korktum, şuan pişmanım zaten yaptırdıgım için sonuç çıktıgından beri araştırıyorum ama net bir bilgi yok internette
Bende öyle olmuştum kan sonucundan bilgi çıkmadığı yazıyor örnek olarak grafikli sonuçlar çıkıyor vs. Doktor da gelmeyin ararız demişti aradı normal dedi kapattı o zaman 😄 1 ay sonraki kontrolde verdi ikili test raporunu

Prenseslerin annesi

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ağustos 2021
118
67
28
anladım, inaşşah güzel sonuç alırım :KK43:
Alırsınız insallah içinizi ferah tutun. Testlerin 100/100 doğruluğu olmadığını doktorlarda söylüyor. Hamilelik zaten yorucu uzun süreç annelik korku hissi bu anliyrm ama stres yapmayın. Daha bunun üçlü taramasi var ayrıntılı ultrasyonu var o en streslisiydi bana göre tek tek organlarına bakılıyor . Şeker yüklemesi var. O yüzden kendinizi yormayın üzmeyin siz sağlıklı olun ki bebiş de iyi olsun🙏😊