İkili tarama testi 1:50, Panaroma Tarama Testi ve Gebelik

obursirin

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
439
546
35
Hanımlar merhaba, konuyu ben açmıştım. Çok stresli ve sıkıntılı bir iki haftaydi benim için. Ben Panaroma testi yaptırmıştım Biruni laboratuvarinda doktor oraya yönlendirmişti beni. 2.950 TL verdim ve eve gelip iki tüp kan aldılar sadece ama yine de ne olur ne olmaz iyi bir perinatolog buldum ve tekrar ayrıntılı ultrason yaptırdım doktorum herşeyin iyi olduğunu söylemişti o zamanda. Test sonucum tam iki hafta sonra çıktı ve düşük risk olarak temiz geldi sonucum. Benim değerim çok yüksekti 1:50ydi.
Darısı başıma inşallah.

Cinsiyet de söylediler mi ? Bir de test sonucunu paylaşır mısınız nasıl çıkıyor merak ediyorum..

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

smilelife

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
55
28
27
Kızlar selamlar
Ben de 35 yaşındayım, ilk gebeliğim, evleneli 5 ay oldu, 12+5 'im.
Ben de 2li test yaptırdım ve sonuçlarım şöyle :

Down sendromu risk oranı : 1:12900
Sadece yaş risk oranı : 1:352
Trizomi 18/13 risk oranı : 1:99000

Detaylı ultrason incelemesi de yaptı periantolog, ense kalınlığı 1,7 ve burun kemiği kalp atışı her şey normal şükür.

Amaaaa, içimdeki kurt durmadığı için dün kan testi verdim panorama.

10-15 günde sonuç çıkacakmış, içimiz rahat etsin daha yolumuz uzun, strese gerek yok dedim
Canım ben de panoramaya kan verdim Amerika’ya natura laboratuvarına gidiyor sanırım

s_gofret

Dünyadan ziyade kafamın içinde yaşayan bir insanım
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.139
2.443
Kızlar selamlar
Ben de 35 yaşındayım, ilk gebeliğim, evleneli 5 ay oldu, 12+5 'im.
Ben de 2li test yaptırdım ve sonuçlarım şöyle :

Down sendromu risk oranı : 1:12900
Sadece yaş risk oranı : 1:352
Trizomi 18/13 risk oranı : 1:99000

Detaylı ultrason incelemesi de yaptı periantolog, ense kalınlığı 1,7 ve burun kemiği kalp atışı her şey normal şükür.

Amaaaa, içimdeki kurt durmadığı için dün kan testi verdim panorama.

10-15 günde sonuç çıkacakmış, içimiz rahat etsin daha yolumuz uzun, strese gerek yok dedim
Neden test verme ihtiyacı duydunuz? Sonuçlarınız çok güzel çıkmış.
İnşallah panorama da tertemiz çıkar

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 2 gün geçti.

s_gofret

Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.139
2.443
Darısı başıma inşallah.

Cinsiyet de söylediler mi ? Bir de test sonucunu paylaşır mısınız nasıl çıkıyor merak ediyorum..
Ben de panorama yaptırdım cinsiyet söylenmiyor

s_gofret

Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.139
2.443
Test yaptıracaklar
Biruni laboratuvarda özel sağlık sigortalarına indirim var. Aktif bir poliçenizin olması yetiyor.
Akrabam panorama için 5250₺ yerine 2360₺ ödedi

s_gofret

Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.139
2.443
Biz yaptırdık görüştüğümüz yetkili 2 gün sonra söyleyeceklerini söylediler cinsiyeti
Panoramada mı? Normalde yasak diye söylenmiyor. Yoksa yurt dışından geliyor o bilgi diye biliyorum

smilelife

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2021
55
28
27
Yani test sonucunda yazmıyor ama bilgi edinebiliyorlar ricayla bir yetkilinizle konulun sizin geldi mi sonucunuz

s_gofret

Kayıtlı Üye
2 Ocak 2015
2.139
2.443
Yani test sonucunda yazmıyor ama bilgi edinebiliyorlar ricayla bir yetkilinizle konulun sizin geldi mi sonucunuz
Ben artık nasipse doğumu bekliyorum 🥰
Ağustosta yaptırmıştım. Çok şükür temiz geldi. Zaten cinsiyeti de daha önce ayrıntılı ultrasonda öğrenmiştik

obursirin

Guru
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2009
439
546
35
Ben yektkiliyle görüştüm ve cinsiyet raporunuzda yazmayacak ama bize bilgi geliyor ve dilerseniz söyleriz tabi dediler

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 04-07-2022

Hamileliğimin 17. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 163 gün kaldı.

Önümüzdeki 2 hafta içinde bebeğinizin gelişimi aminosentez veya AFP (alfa feto protein) tarama testi ile değerlendirilebilir. Bu iki test ayrıca doğum kusurlarını incelemek için de kullanılır. Eğer AFP düzeyi yüksek çıkarsa, akabinde amniyosentez tavsiye edilir. AFP annenin kanına yapılan bir testdir. Amniyosentezde ise, karın ve rahim duvarından bir iğne sokularak amniyotik sıvıdan örnek alınır ve bu amniyotik sıvı örneği test edilir. Anneler hamilelik boyunca sırt ağrıları çekebilirler. Hamilelik için tasarlanmış kemerlerden kullanabilirsiniz.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 150 gr. - Yaklaşık boyu : 13.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın