Doğuma Hazırlık ikili test acil:(

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
allah razı olsun çok mu yüksek risk grubundayım acaba doktorum çok net bişey söylemedi sadece risk olduğunu ve amniyosentez i önerdi bende yaptırmayı düşünmüyorum fakat yemeden içmeden de kesildim riskli grupta olupta çok sağlıklı doğumlar yapanlarda var rabbim senin yavrunuda sağlıkla sıhhatle kucağına almayı nasip etsin inşaallah

Benimde ikinci gebeligim neler neler dediler 68de 1 di benimde risk ve 23 yasindayim suan yas riskim bile cikti nasil oluyosa ben amniyosentez yaptirmadim inanmiyorum bu testlere Allah dermansiz dert vermesin sonucta bisey ciksada aldirmazdim Allah korusun ve desekki erkenden anlasilinca tedavisi var o zaman hersey denenir ama sirf bilmek icin amniyosentezle bebegimi riske atmak istemedim sende panik yapma eminim dogumdan sonra.sag salim kucaginda olacak hamileligini kendine zehir etme derim:)

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun:)
Sürekli bu konudan bildirim geliyor bende yazdığım için :) maşAllah sağlıkla doğmuş evladınız bende bi umut arayanlardandım yazmıştım benim durumumda olan var mı benimde riskli çıkmıştı ikili ense kalınlığı burun kemiği ve diğer bütün ölçümler normaldi ama maalesef ki dsli doğdu kızım üzüntüm dsli çocukların hasta olmaları sürekli kalp ameliyatı olacak bu haftadan sonra epilepsi oldu ayrıca beslenme problemi bilmem ne derken 4 aylık olduk bakalım Rabbim sonumuzu hayır etsin 🤲

Benimde ikinci gebeligim neler neler dediler 68de 1 di benimde risk ve 23 yasindayim suan yas riskim bile cikti nasil oluyosa ben amniyosentez yaptirmadim inanmiyorum bu testlere Allah dermansiz dert vermesin sonucta bisey ciksada aldirmazdim Allah korusun ve desekki erkenden anlasilinca tedavisi var o zaman hersey denenir ama sirf bilmek icin amniyosentezle bebegimi riske atmak istemedim sende panik yapma eminim dogumdan sonra.sag salim kucaginda olacak hamileligini kendine zehir etme derim:)
Sizinde az kalmış annesi,rabbim inşaallah kucağınıza sağlıklı sıhhatli almayı nasip etsin doğumunuz çok güzel geçsin inşaallah:dua:

Sürekli bu konudan bildirim geliyor bende yazdığım için :) maşAllah sağlıkla doğmuş evladınız bende bi umut arayanlardandım yazmıştım benim durumumda olan var mı benimde riskli çıkmıştı ikili ense kalınlığı burun kemiği ve diğer bütün ölçümler normaldi ama maalesef ki dsli doğdu kızım üzüntüm dsli çocukların hasta olmaları sürekli kalp ameliyatı olacak bu haftadan sonra epilepsi oldu ayrıca beslenme problemi bilmem ne derken 4 aylık olduk bakalım Rabbim sonumuzu hayır etsin 🤲
Rabbimden size kolaylıklar diliyorum bilmiyorum ne diyeyim bunda da vardır bi hayır insan üzülüyo o minicik bedeni ameliyat olacak rabbim şifa versin inşaallah yavrumuza

Benim 2li testimde yuksek cikti dr kan alalim sivi alalim dediler asla dedim istemiyorum inanmiyorum kalbime hic kotu birşey getirmiyorum sende kafana takma benim yas 36 suan 6 aylik oldum

Benim ilk hamileligimdede dediler risk var diye ozamanda umursamadim suan 10 yasinda kizim allaha şükür guzeller guzeli kizim var bu 3 .hamileligim

Benim bebegime yuzde 90 down sendromlu dediler aminosentezde yapildi temiz geldi suan 5 yasinda ve gayet saglikli allahin izniyle birsey yoktur icinizi ferah tutun en azindan bir detayli ultrasona girin o sekilde bir sikinti varsa cikar

kızlar çok acil ikili testim çok mu kötü hiç iyi değilim doktorum amniyosentez önerdi :KK43: bu üçüncü gebeliğim yaş 34
ultrasonografi tarihi 17/10/17
CRL 59,7 mm
CRL ye göre gebelik yaşı 12+2
serum alma tarihine göre gebelik haftası12+2
Nuchal translucency 1,30
0,84
nasal Bone mevcut
RİSKLER
kombine risk 1:142
cut off değerinin üzerinde
ikili test 1:50
cut off değerinin üzerinde
yaş riski 1:490
Trisomy 13/18 + NT
<1:10000
cut off değerinin altında

fB-hCG 71,8 ng/mI 1,71 Düzeltilmiş MoM
PAPP-A 0,75 mIU/mI 0,24 Düzeltilmiş MoM
Benşöde kanda sıkıntı çıktı kombine risk 1:137 normalde 250 Olmalıymış ben nifty(fetal DNA testi) yaptım sonuç bekliyorum inş iyi sonuç çıkar sıvı almayı kabul etmedim inş sağlıklıdır bebeklerimiz ama yaştan kaynaklı sizin testler de hep risk fazla çıkar ben öyle okudum sayfalarda hep

Benim bebegime yuzde 90 down sendromlu dediler aminosentezde yapildi temiz geldi suan 5 yasinda ve gayet saglikli allahin izniyle birsey yoktur icinizi ferah tutun en azindan bir detayli ultrasona girin o sekilde bir sikinti varsa cikar
MaşaAllah ne güzel Allah bağışlasın. Bebde çok okudum bu konuları velevki hamilelikte anlaşıldı nolcak sadece kendimizi alıştırcaz. Benimde ikili testim 1:50 gelmişti doktorum yaptırma demişti bide ben yaptırdım ikili riskli çıkınca başka hiç bişey yaptırmadım Rabbimden ne gelirse razıyım diye gebelikte hiç anlaşılmadı down olduğu doğunca anlaşıldı detaylı ultrason fetal eko hepsi temizdi ama kalp hastalığı çıktı ameliyat oldu şimdi o kadar strese girmişim hiç stres edilecek vi konu değilmiş bunu anladım tabi herkesin kaldırabileceği bi konu değil sağlıklı olsun yeter ki derdim ama bi çok problem çıktı Rabbim beterinden korusun

Günaydın cok teşekkür ederim yazdıklarınız için. Dun yaşadığım şehirde perinatoloji uzmanı profesör e gittik. Ultrasonla tekrar baktı ölçtü organlarına baktı burun kemiğini gördü.sonra degerlendirmesinde rahatlatti ben 1/10 bile gördüm olasılıkta. Bebekte bir gobek fıtığı kalpte organlarinda bir sıkıntı görsem diyeceğim size şunu şunu yaptırın benim görüşüm bu bebek sağlıklı ama siz yinede kan testini yaptırmak isterseniz yaptırrin cok rahat etmek istiyorum derseniz dedi. Ama biz de daha fazla kurcalamayacağız kan testinden de vazgeçtik yaptırmıyoruz. 18 haftada 4 boyutlu ultrasona gitcez.
Merhaba uzun zaman olmuş ama durumunuz ne oldu? Herşey yolunda mı. Benim sonuçlarım da benzer size

Benim 3 lude riskim 1/53 cikti 15 gun once amniyosentez sonucumu aldim temizdi

Banada değerler yüksek alalım isterseniz dediler test yaptırabilirsiniz dediler herkez karşı cıktı ama sapa saglam aldım kucaqıma suan 18 aylık

X