ikili testim çok kötü çıktıı:(

cigdem_dmrl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2009
11
0
39
arkadaşlar bana yardım edin... ikili test sonucum çok yüsksek çıktı. 1:167

doktorumu değiştirdim başka doktara gittim o biraz daha umutlu konuştu ve testi tekrarlamak istedi. pazartesi gunu sonuçları alıcam ama ben yine pozitif çıkmasından korkuyorum... bebeğime bişey olsun istemiyorum... TEK DUAM RABBİMDEN ELİ AYAĞI SAĞLAM SAĞLIKLI OLSUN. başka bişey istemiyorum ne kadar zormuş böyle beklemek.
İkili test hakkında yorumlarınızı bekliyorum

ahh canım benim içini ferah tut
ben hanüz yaptırmadım ama çok korkuyorum bende dur bakalım ben çok duydum bu 2li testte doktorların yanıldığını çok sağlam birileri bakmalı çok ince hesaplar çünkü
hatta benim doktorum kendine güvenemediği için beni başka bi yere yönlendireceğini söyledi 2li test için
sonucunu bekle hatta gerekirse başka doktorada gidebilirsin hemen panik yapıp ani karar verme

bende başka doktaro gittim ama o kuşku düştü içime bi kere öyle zor bişeymişki ne tedavisi var hiç bişey yapamıyosun. 4. ayda amniyosentez yapabiliriz dedi o zman kesin çıkarmış sonuç ama allah korusun ya sakat çıkarsa nasıl aldırırım nasıl öldürüm onu... ama sakat yaşamasınıda istemem çok zor... hamileliğimi yaşıyamıyorum şuan da keşke yaptırmasaydım.. ultrason görüntüleri iyi gelişimi ense kalınlığı burun kemiği iyi ama kan değerlerim çok yüksek

Moralinizi bozmayın lütfen o sonuçta bi istatistik hesabı. İnşallah yoktur bir problem. Benim bu testi çok kötü çıkan birsürü arkadaşım oldu ama aminosentezde hiçbi sorun görülmedi çok şükür ki sağlıklı da doğum yaptılar.
Bol bol dua edin inşallah Allah yüzünüze bakar da sağlıklı sıhatli bir bebeğiniz olur

ah canım ya... bende 2 hafta once yaptırdım 1/196 cıktı. bu bebegınde bısey oldugunu gostermez herhangı bı tanı koymaz kı sana. yanılma olasılıkları cok yuksek. senınle aynı sartlardakı hamılerden 166 sı normal bebek sahıbı olucaklar 1 ı kotu cıkıcak demektır bu. bende cok agladım cok hırpaladım kendımı. kendı doktorum yasın amnıyosentez ıcın kucuk uclu testı bekle dedı. baska bı doktora gıttım oda hemen amnıyosenteze dedı. halbukı erken amnıyosentez de gebelık kayıpları cok daha fazla oluyormus arastırdım sonradan. bende kendı doktorumu dınleyıp uclu testı beklıyorum. eger ondada boyle bısey cıkarsa amnıyosentez yaptırıcam. doktorumun dedıgıne gore ense kalınlıgıymıs asıl onemlı olan. ve bırde burun kemıgının olusumu. yınede ben hıcbısey olmadıgından emınım. ınanıyorum kı bebegım cok saglıklı. bak gorursun senınkıde oyle cıkıcak. umutsuzluga kapılma. sen kendını uzersen bebegınde uzulur. umutlu ol ıyı dusun kı ıyı olsun. bu testler sana hıc bı kesın bılgı vermıyor. hepsınde yanılma olasılıgı war. 1/1000 cıksaydı bıle bı yanılma payı olucaktı. eger kesın bı sonuc ıstıyosan 16.haftadan sonra amnıyosentez yaptır derım ben. yınede karar senın arkadasım. umarım saglıkla kucagına alırsın...

ümit ediyorumki hiç bişi çıkmıck ikinci kez yaptırdığında bnmkide cuma çıkıcak bende çok korkuyorum umarım allah herkeze eli ayagı dzgün sağlıklı evlatlar verir.

canını sıkma olurmu inşallah sağlıcakla bebeğine kavuşursun böyle sonuçları yüksek çıkıpta 3 lüde normal çıkan çok arkadaşımız var kendinide bebeğinide üzme olurmu

Moralini yüksek tut. Bende aynı şeyleri yaşadım, benim sonuç daha kötüydü. 16. haftada amniyosentez yaptırdım, temiz çıktı. Zaten hastalık çıkma ihtimali 700/1 ihtimal. Genelde temiz çıkıyor sonuçlar. 2'li test sadece tahmini birşey, kesin sonuç vermez. Bende sonuç beklerken günler geçmek bilmedi sonra gördümki boşuna endişe etmişim. Moralini bozma senin psikolojin bebeğe de yansıyor.

Zeynepb, amniyosentezde bebek kayıpları dediğin gibi çok da fazla değil. 300 bebekte 1 düşük ihtimali oluyor, o risk her zaman var zaten.

Zeynepb, amniyosentezde bebek kayıpları dediğin gibi çok da fazla değil. 300 bebekte 1 düşük ihtimali oluyor, o risk her zaman var zaten.

yok normalınden bahsetmıyorum ben erken amnıyosentez den bahsedıyorum. 3 ayı kanamayla bıtırdım zaten dusuk rıskım wardı. doktor bana amnıyosentez onerdıgınde 13.haftamdaydım. erken amnıyosentez yaptır dedı. hanı normal zamanında degıl erkenden yanı. sonra arastırdım evet yapılıyormus ama rısk daha fazlaymıs. onun uzerıne beklemeye karar verdım bende. normal zamanı geldıgınde ıcım rahat yaptırırım elbette. ama daha 13.haftada yaptırmaya korktum acıkcası...

Son düzenleme:
X