ikinci çocuk ağır geldi ;(

alonedark18

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2019
2.927
1.829
Yıllarca çocuk sahibi olmak için uğraştık.Ekim ayında tüp bebekle hamile kaldım.Yani o kadar istediğim bir bebek ama şimdiden kendimle ilgili duygulara kapıldım.Belki bunun adı bencillik,bilmiyorum.Ama öğretmenim.Bu sene çalışmadım önümüzdeki yıl da yaşını doldurana kadar yine evdeyim.Sonra anneme emanet.Ama şimdiden içim korku dolu.Gezmeyi,çalışmayı,süslenmeyi,sosyalliği seven biriyim.Demem o ki çocuk var diye kendimizden vazgeçememeliyiz.Biz mutlu olursak onlar da olur.Kendinizden vazgeçmeyin.Gerçekler belki acıdır ama onlar da yetişkin olunca bu fedakarlıklarımızı belki görmeyecekler bile.İşe girin.Bu size çok iyi gelecektir.

Bir de şunu eklemek istiyorum.Çocuğum yokken ben de diyordum yeter ki olsun katlanırım her şeye.Daha kıymetli şey mi var diye?Çocuğunuz var değerini bilin diye.Tabiki Allah isteyen herkese versin ama çocuğun var artık sadece onu düşün,kendinden vazgeç bu bana çok yanlış geliyor.Diyorum ya belki bencillik,ne olduğunu bilmiyorum ama tekrar söylüyorum önce siz mutlu olun.Işığınızı saçın.O zaman çocuklar da daha mutlu emin olun.
ya nekadar güzel anlatmışsınız ....böyle konuarda hemen çocuk sahibi olamayanlar gelip lincliyor bende bunu anlamıyorum ..herkesin sınavı farklı ...benimki annelik depresyonu belkide ..bak sizde aynı şeyi yasamissiniz ve şuan beni anlayabiliyorsunuz ....bende bekarken doktor pko dediğinde cocugum ya olmazsa diye günler ve aglamistim ..ama oldu şimdide bu psikolojide yım