İkinci eş

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen saygısızca ve kırıcı biçimde konuşmayın beni yalnızca hayatında bir kere bile olsun evliliğinin olmayacağını yürümeyeceğini anlayıp arada kalıp korkularla anksiyetelerle boğuşmak zorunda kalanlar anlar. Verdiği emeklere yananlar, boşa geçen zamanına gençliğine ağlayanlar anlar. Gelecekle ilgili kaygılar ve umutsuzluklar duyanlar anlar. Şuan boşanmak üzereyim eşimle asla olmayacağını çok iyi biliyorum eğer bu evliliğe devam edersem onun bencilliklerine, bana asla destek olmayışına, herhangi bir olay sonrası sadece kendinin nasıl etkilendiğini düşünmesine vs razı olmuş olucam. Kavga sonrası adım atmayışlarına, trip atışlarına, kin tutmasına,beni anlamak İçin uğraşmayışına,tartışırken sanki karısıyla değil de bir başkasıyla kavga eder gibi başa baş mücadele edişine,nasıl acı çektiğimi anlamayışına, kadın gibi hissettirmeyip asla bir güne bir gün Naz yapmak ne demek bilmeyişime bunu yaşamama müsade etmeyişine, hayat konusunda bana yardımcı olmayışına herşeyi benim düşünmek zorunda kalmama.... Bunun yanında devam edersem çok iyi bir mesleği var ve benim de öyle. Parasını asla dışarı harcamaz benden gizli saklı iş yapmaz. Maaşı elime verir sen ne istersen o olsun onu alalım filan. Cimrilik vs konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Ne dersem yapar ne istersem alır hasta olsam başımda bekler hastaneye götürür getirir uğraşır. Gecenin 4 ünde bana şunu al desem gider alır getirir. Ama duygu konusunda asla anlamaz ve destek olmaz. Kısacası tamamen yönlendirilmeye muhtaç biri ben iyi olduğum ve ona şöyle böyle yap dediğim sürece bir dediğimi iki etmez. Ama anlayış vs desen sıfır. Ben güçlü olduğum ayakta olduğum sürece ona canım dediğim sürece o da bana der. Çocuk gibi düşünün. En son bazı şeyler yaşadık ve ben sürekli ben güçlü olmak durumda olmaktan çok yorulduğumu anladım. Kendimi adeta bir çocuk bakıyor gibi hissediyorum. Eşim hayat arkadaşım değil de bir dediğimi iki etmeyen bir çocuğum var gibi. Bu çok güzel açıklayıcı bir cümle oldu. Bu beni çok özgür ama mutsuz kılıyor. Boşanıcam süreç bu şekilde ama sonrasında acaba bir hayat arkadaşı bulup mutlu olabilecek miyim. Boşanmış bir kadın olarak hayattaki şansımın yarıya ineceğini düşünüyorum. Bu günlerimi arar hale gelir miyim acaba. 2. Evliliğini yapıp mutlu olan var mı? Dertleşelim mi biraz... bana yardım edin lütfen. Geleceği görememek beni çok korkutuyor. Ya hiç karşıma doğru düzgün bir adam çıkmazsa ya hiç anne olamazsam çok korkuyorum bilinmezlikten
Daha bosanmadan 2. Evliligi dusunuyorsun🤦🏻‍♀️ Hele bi bosan, toparlan ve kendine gel sonra dusun yaw🥴

Neler yaşadığınızı bilemem ama çokta büyük bir problem var gibi görünmüyor.
Bana daha çok sizin psikolojik bunalımlarınız var gibi geldi.

Daha boşanmadan 2.evlilik planı yapmanız çok tuhaf geldi. Neler yaşayacağınızı kim bilebilir... Her evlilikte sorun illaki vardır. Ben yaklaşık olarak 8 aylık evliyim. Eşimden mennunum, iyi anlaşırız, her konuda anlayışlıdır ama bazen çok kötü kavgaya tutuştuğumuz da oluyor. Önce sorunlarınızı gidermeye çalışın. Eşinizle beraber terapi almanızı tavsiye ederim

Lütfen saygısızca ve kırıcı biçimde konuşmayın beni yalnızca hayatında bir kere bile olsun evliliğinin olmayacağını yürümeyeceğini anlayıp arada kalıp korkularla anksiyetelerle boğuşmak zorunda kalanlar anlar. Verdiği emeklere yananlar, boşa geçen zamanına gençliğine ağlayanlar anlar. Gelecekle ilgili kaygılar ve umutsuzluklar duyanlar anlar. Şuan boşanmak üzereyim eşimle asla olmayacağını çok iyi biliyorum eğer bu evliliğe devam edersem onun bencilliklerine, bana asla destek olmayışına, herhangi bir olay sonrası sadece kendinin nasıl etkilendiğini düşünmesine vs razı olmuş olucam. Kavga sonrası adım atmayışlarına, trip atışlarına, kin tutmasına,beni anlamak İçin uğraşmayışına,tartışırken sanki karısıyla değil de bir başkasıyla kavga eder gibi başa baş mücadele edişine,nasıl acı çektiğimi anlamayışına, kadın gibi hissettirmeyip asla bir güne bir gün Naz yapmak ne demek bilmeyişime bunu yaşamama müsade etmeyişine, hayat konusunda bana yardımcı olmayışına herşeyi benim düşünmek zorunda kalmama.... Bunun yanında devam edersem çok iyi bir mesleği var ve benim de öyle. Parasını asla dışarı harcamaz benden gizli saklı iş yapmaz. Maaşı elime verir sen ne istersen o olsun onu alalım filan. Cimrilik vs konusunda hiç sıkıntı çekmedim. Ne dersem yapar ne istersem alır hasta olsam başımda bekler hastaneye götürür getirir uğraşır. Gecenin 4 ünde bana şunu al desem gider alır getirir. Ama duygu konusunda asla anlamaz ve destek olmaz. Kısacası tamamen yönlendirilmeye muhtaç biri ben iyi olduğum ve ona şöyle böyle yap dediğim sürece bir dediğimi iki etmez. Ama anlayış vs desen sıfır. Ben güçlü olduğum ayakta olduğum sürece ona canım dediğim sürece o da bana der. Çocuk gibi düşünün. En son bazı şeyler yaşadık ve ben sürekli ben güçlü olmak durumda olmaktan çok yorulduğumu anladım. Kendimi adeta bir çocuk bakıyor gibi hissediyorum. Eşim hayat arkadaşım değil de bir dediğimi iki etmeyen bir çocuğum var gibi. Bu çok güzel açıklayıcı bir cümle oldu. Bu beni çok özgür ama mutsuz kılıyor. Boşanıcam süreç bu şekilde ama sonrasında acaba bir hayat arkadaşı bulup mutlu olabilecek miyim. Boşanmış bir kadın olarak hayattaki şansımın yarıya ineceğini düşünüyorum. Bu günlerimi arar hale gelir miyim acaba. 2. Evliliğini yapıp mutlu olan var mı? Dertleşelim mi biraz... bana yardım edin lütfen. Geleceği görememek beni çok korkutuyor. Ya hiç karşıma doğru düzgün bir adam çıkmazsa ya hiç anne olamazsam çok korkuyorum bilinmezlikten
Mutsuzluk en ıyı bolanma amacıdır .Duygu onemlı .Severek mı evlendınız.Bende boşandım 2. Evlılıgı yapmadım .Flortlerım oldu .Yasadıgınız cevre 2. Kişi konusunda çok ama çok etkılı .Ben mesela kucuk bır sehırde yasıyorum .Ama yapacak bışey yok .Mutluyum ama .Bak senın maadında varmış harıka bır ısınde .Guzel bır yere tayın ısteyebılırsın.Ne gıbı anlayıssıxlıkları var mesela .Bıraz detaylandırırmısın?

2 yıl oldu bosanali o kadar anlatamam. boşandık çevremde de çok boşanmış arkadaşım var bizler boşandık ama inanın ki ya büyük bir aldatma dayak psikolojik şiddet kumar haciz ...vb sebepler vardı ama lütfen böyle sorunlarla yuvanizi yikmayin hatta yuvanıza dört elle sarılın düzeninizi bozmayın sevin sevilin

Konunuzda bosanılcak bısey görmedım ,,, yoksa evlılıgınızden cekseydınız daha bosanmadan ıkıncı evlılık derdıne düşmezdiniz🙄

Son düzenleme:
Yasiniz kaç?
Ben bosanmadim ama boşanma durumum olsa sanırım su şekilde düşünürüm...
uzun süredir cok mutsuzum ve evlilik bitip yanlız basima bir hayat kurduğumda çok mutlu huzurlu olacağıma eminim.
Tekrar evlenme olayını dusunerek boşanmam. Öyle bir nasip olursa ilerleyen zamanlarda bakılır.

Eşinizin kötü yönleri ile ilgili biraz daha açıklayıcı olur musunuz? Eşiniz için çok güzel şeyler de yazmışsınız gerçekten bir sürü kişi ben boşanmazdım bile demiş. Tam olarak anlayamadık eşinizdeki problemi

En azından söyleyince birseyleri yapıyormuş yapmayanda var . Hepsını gectım kocasının parasını görmeyen kadınlar var kazandığı parayı da elinden kocasına kaptıran kadınlar ( şiddetle degıl tatlı dıll ile ) sizin nu yönden rahatsınız en azından sizin düşüncelerınıze değer veriyor...en önemlisiki sızı hastaykrn yalnız bırakmıyor

Hadi bunu boşadın kurtuldun yeni esın cimri. Sürekli de senın paranda ve yıne ılgısız bırıne denk geşdıb o zaman ne olacak.

Bnm ıkıncu evlıgum de bu sekılde söyle yapalım böyle yapalım dıyeceksın ondan sonra bınde bır yaparsa yapar ama Allah için hiç bırgub ne parama karışmaz ..

Karşı komşum ılk evlıliği Tamda sızın ıstedıgınz gıbı ilgıli işveli cilveli ama gel görki karışı daha aldığı maaşını bılmıyor hadı onuda gectım kadının elinde bırsey gördün canım cıcim aşkım söyle böyle alır yanı. Hastalığında ben o zamanlar daha yenı taşınmıştım komşusu götürmüştü ..
Kimse dört dörtlük degıl ama adamdada pek birsey yokmuş en azından. Bırazdaha deneyın

Şimdi herkes eşsiz yapamıyor musun demiş ama bence kaygısı eşten ziyade çocuk
Ve kadınları en çok yaralayan elini kolunu bağlayan konu
Bu arada konu sahibinin yaşı kaç
Bu çok onemli
Şimdi Hesap yapması lazim
40yasinda bekar yada boşanmış çocuksuz hiç bir kadının ben çok mutlu olduğunu görmedim istisnalar hariç
Keşke olabilsek olabilseler kadınlarımız
Ama bu toplumda hem biyolojik hem toplumsal olarak çok çok zor
O tarz özgüvenli yada özgürce yaşayan kişiler de genelde Avrupa'da yaşıyor
Yasiniz daha yirmilerde ise şansınız hem çocuk açısından hem de eş acisindan fazla diye düşünüyorum
Ama sahsen 40kusur yaşımda isen çocuksuz bu sebeplerden ayrılmazdim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X