İkinci evlilik

Benm.ikinci evliligim. Esimin ilk (!?) Evliligi. Evet evliligi ilk ama kirdigi cevizler ne yazikki evlilikten sayilmiyo yoksa kacinci evliligi olurdum bilemem!! Erkekler bosanmis kadinlara laf soyleyip soyleteceklerine kendilerine baksinlar!!!
Orasi oyle zaten hem biz helal yolla evlenmisiz ayrilmisiz onlarin yaptgi cok beter ama toplum oyle dayatmiyor .Ben senin konulara baktim da canim simdi nasilsiniz merak ettim

Orasi oyle zaten hem biz helal yolla evlenmisiz ayrilmisiz onlarin yaptgi cok beter ama toplum oyle dayatmiyor .Ben senin konulara baktim da canim simdi nasilsiniz merak ettim
Toplum.kendine baksin yemedigi halti kalmamis kadin erkek farketmez bayilir boa konusmaya... biz iyiz cok sukur aylardir vukuatsiziz Allaha sukur. Tesekkurler sordugun icin canim

Açıkçasını söylemek gerekirse eğer kadın gerçekten güzelse, eğitimli ve iyi bir mesleği varsa boşanmış dul çocuklu olması hiç mi hiç önemli olmuyor ne erkeklerin ne de ailesinin gözünde.
Bunu şu duruma benzetiyorum. Türk kadını söz konusu olduğunda namus kumkuması kesilen erkekler helgalar olgalar söz konusu olduğunda hiç bir şeyi önemsemiyor ne bekareti ne boşanmış olmasını vs.

Benm.ikinci evliligim. Esimin ilk (!?) Evliligi. Evet evliligi ilk ama kirdigi cevizler ne yazikki evlilikten sayilmiyo yoksa kacinci evliligi olurdum bilemem!! Erkekler bosanmis kadinlara laf soyleyip soyleteceklerine kendilerine baksinlar!!!
Ne kadar dogru sözlüyorsunuz, tebrik ederim gercekten. Simdi bu erkekler el degmemis gonca mi? Ya bildigin haksizlik bu. Üstüne üstelik siz nikahinizin altinda seviyeli bir iliski yasamissiniz, niyetiniz belli ki bir yuva kurmakti, peki ya onlar ?
Orda burda düsüp kalktiniz herkesle. Türlü naneler yediniz.
Ne yasadiklari beni ilgilendirmez aslinda, ama bizlere ikinci el muamelesi yapamazlar. Kendilerine baksinlar ilk önce bana namus abidesi kesileceklerine.
Vay efendim dulmus. Hele de kiz degilmis diyenlere ifrit oluyorum.
Böyle erkeklere ben orta mali diyorum..

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar dogru sözlüyorsunuz, tebrik ederim gercekten. Simdi bu erkekler el degmemis gonca mi? Ya bildigin haksizlik bu. Üstüne üstelik siz nikahinizin altinda seviyeli bir iliski yasamissiniz, niyetiniz belli ki bir yuva kurmakti, peki ya onlar ?
Orda burda düsüp kalktiniz herkesle. Türlü naneler yediniz.
Ne yasadiklari beni ilgilendirmez aslinda, ama bizlere ikinci el muamelesi yapamazlar. Kendilerine baksinlar ilk önce bana namus abidesi kesileceklerine.
Vay efendim dulmus. Hele de kiz degilmis diyenlere ifrit oluyorum.
Böyle erkeklere ben orta mali diyorum..
Kusura bakmayin ama kadinda kizlik zari var tamam.. erkekte boyle bisey olsaydi dakika basi diktirirlerdi!!! Evlenmedikleri icin "ilk" evlilikleri oluyo... evlenmeden kirdiklari cevizler ne oluo peki???

Kizlar kadinlar gununuz kutlu olsun gerci ben boyle seyleri samimiyetsiz buluyorum bir gune sığdirmayi ama neyse.Size sorum soyle aranizda ikinci evliligini yapanlar var mi esinizin ailesi karsi cikti mi ?Biliyotum bunu soylemek bile guru kirici ben ikinci el esya miyim kim karsi cikabilir insanin onuru zedeleniyir.Ama yeni birisiyle tanistim ama o hic evlenmemis bosanmis oldugumu duyunca ailesinin tepki verebilecegini soyledi ve ben o an sogudum halbuki bi senedir kimseden hoslanmamistim yani hic mi guclu dik durabilecek erkek yok ornekleriniz var mi merak ediyorum
Benim küçük ablam ikinci evliliğini yaptı masaallah diyim 14 yıldır çok mutlular

Kusura bakmayin ama kadinda kizlik zari var tamam.. erkekte boyle bisey olsaydi dakika basi diktirirlerdi!!! Evlenmedikleri icin "ilk" evlilikleri oluyo... evlenmeden kirdiklari cevizler ne oluo peki???
Ne mi oluyor? Dedigim gibi orta mali oluyorlar iste.

Bizim tam tersi eşim daha önce evlenmiş bosanmıs cocuk yok ben onu öyle bir sevdim ki bir gram umrumda değil. babam karsı cıkmıstı bi tanı dedim araştırdı sorun olmadı.

Kizlar kadinlar gununuz kutlu olsun gerci ben boyle seyleri samimiyetsiz buluyorum bir gune sığdirmayi ama neyse.Size sorum soyle aranizda ikinci evliligini yapanlar var mi esinizin ailesi karsi cikti mi ?Biliyotum bunu soylemek bile guru kirici ben ikinci el esya miyim kim karsi cikabilir insanin onuru zedeleniyir.Ama yeni birisiyle tanistim ama o hic evlenmemis bosanmis oldugumu duyunca ailesinin tepki verebilecegini soyledi ve ben o an sogudum halbuki bi senedir kimseden hoslanmamistim yani hic mi guclu dik durabilecek erkek yok ornekleriniz var mi merak ediyorum
Ya dik durmak deyince aklıma geldi bir komşumuzun oğlu vardı yıllar önce, kendinden 5 yaş büyük boyu kadar 2 kızı olan Almanya da yaşayan uzaktan akrabası bir hanıma aşık oldu Türkiye de ona villa yaptırdı geldiler düğün nikah herşey yapıldı sonra kadın ben Türkiye de yaşayamam dedi ve gitti ama evliler kadın Almanya da adam burda evlilik yürütüyordu 10 yıl olmuştu evlilerde kadın çocukta doğurdu son birkaç yıldır haberim Yok ama evlilerdir umarım, o dönem annesi kardeşleri akrabalar komşular ne yaşan söyleyeyim ben bile onları hiç birbirine yakıştıramamıştım ama tabii onların durumu sizden baya farklı yani demem o ki bir erkek kadının arkasında dursun kimse ağzını açamaz çıt dedirtmedi o adam

bosanmis oldugumu duyunca ailesinin tepki verebilecegini soyledi

Ailesi? Kendisi degil yani... Ailesi istese sanki olurmus gibi... :işsiz:

Cevremde bu gibi ornekler var tabii. Bazilari mutlu bazilari mutsuz. Ama bu tabii kisilikleriyle alakali evlilikleriyle degil. Onemli olan ailesi istemese bile bunu size asla yansitmayacak kadar dik durabilecek biri olmasi.

Yani anladigim ornekler bolmus.Onemli olan erkegin karakterli ve cok sevmesi yoksa aile felan umrunda olmuyor

Benim arkadaşım 3.evliligini hiç evlenmemiş bekar bi adamla yaptı telli duvaklı gelin oldu şimdi dünyayı dolaşıyor bi eli yağda bi eli balda bu işler nasip galiba
İlk ayrildigimda hep takmayan insanlar denk geldi bende hem cok begenmedigimden hem de erken diye istemedim .Simdi de ailesine bagli ne derler diyen insanlar denk geliyor bende sinir olmaya basladim.Kafamda tabelayla dolascam selam bile vermesinler o tip insanlar.Gercekten arkadasin sansliymis omur boyu mutlu olsun insallah ben bi evliligi kaldiramadim iki kotu evlilik neler yasamistir mutlulugu hakediyor

Aslında birazda aklını kullandı diyelim benim kardeşim de evlendi ve ayrıldı o da senin gibi Allahım iyi insanlarla yani insan gibi insanlarla karşılaştırsin dua et arkadaşım hem herşeyin vakti saati vardır ben buna inaniyorum inşallah cokkk mutlu olursun Allah kıymetini bilen insanlarla hayırlı bi evlilik yapmanı nasip etsin

Aslında birazda aklını kullandı diyelim benim kardeşim de evlendi ve ayrıldı o da senin gibi Allahım iyi insanlarla yani insan gibi insanlarla karşılaştırsin dua et arkadaşım hem herşeyin vakti saati vardır ben buna inaniyorum inşallah cokkk mutlu olursun Allah kıymetini bilen insanlarla hayırlı bi evlilik yapmanı nasip etsin
Tesekkur ederim canim benim kardesin de insallah hayirli birisiyle karsilasir cok mutlu olur :)

ikinci evliligimi yaptim, esimin ilk evliligi. kendisi benden yasca ve mesleki olarak mevkice buyuk olmasina ve benim ailemin sosyo-ekonomik ve kulturel statusune ragmen esimin annesi siddetle benden nefret etti ve evliligimize karsi cikti.
sonucta biz evlendik, kendisi ile saygi cercevesinde devam eden bir iletisimsizligimiz var. esimi arar, esim bekarmis gibi konusur, kapatir. o kadar. ben sadece esime anneni ara diye animsatmakla kalirim, hayatimdaki kayyum valide hacmi bu kadardir.
is erkekte biter ve bittabi yazginizda.
allah utandirmasin.

X