Ikiz anaları ve ikiz anne adayları buyrun sohbete :)))

tatlım doktor çift yumurta görmüş olabilir ama çift yumurta olması ikisininde aynı anda gelişip çatlayacağı anlamına gelmez, hemde farzedelim ki iki yumurtanda aynı anda çatladı ikisinin aynı anda dölleneceğini de bilemezsin, biri tutar biri tutmaz, bence sen çok ta kafana takma bunu, mesela iki yumurtanın da döllendiği hatta kese oluştrurduğunu, ama sonradan keselerden birinin kaybolduğu durumlar var, Sen Allah'a sığın, o hakkıda hayırlısını verir inşallah, hem fena mı bir seferde iki kuş vurursun, bir daha doğurmazsın :KK1: benimde ilk başta garibime gitmişti ama şimdi böyle daha iyi diyorum, aynı anda okula gider aynı anda büyürler, yalnız dediğim gibi doktor dedi diye ikizin olacak diye birşey yok, inşallah istediğin gibi kolaylıkla hamile kalırsın, ben korunmayı bıraktığım halde 2 yıl hamile kalamamıştm

arkadaşlar sizlerin yazışmalarına bayılıyorum bende 9 haftalık ikiz bebek bekliyorum doğal yolla hamile kaldım evliliğimde 6.senemi doldurdum ve taki hamile kalana kadar hep korundum şükürler olsun rabbim aramatmadı allah isteyene çifter çifter versin derdim bana da verdi şükürler olsun :) fakat geçmişte arkadaşlar ne güzel birbirine destek olmuşlar şimdi sitede kimse yok ben şimdiden el ve ayaklarımda çok şişmlere oluyor merak ediyorum acaba bu kadar erken el ve ayakları şişen varmı :) allah karnımızda görmeyi nasip etti birde kucağımızda görmeyi nasip etsin inş.sağlıklı sıhatli eli ayağı düzgün inş.ben çok korkuyorum onlara bişey olucak diye :KK43:

arkadaşlar sizlerin yazışmalarına bayılıyorum bende 9 haftalık ikiz bebek bekliyorum doğal yolla hamile kaldım evliliğimde 6.senemi doldurdum ve taki hamile kalana kadar hep korundum şükürler olsun rabbim aramatmadı allah isteyene çifter çifter versin derdim bana da verdi şükürler olsun :) fakat geçmişte arkadaşlar ne güzel birbirine destek olmuşlar şimdi sitede kimse yok ben şimdiden el ve ayaklarımda çok şişmlere oluyor merak ediyorum acaba bu kadar erken el ve ayakları şişen varmı :) allah karnımızda görmeyi nasip etti birde kucağımızda görmeyi nasip etsin inş.sağlıklı sıhatli eli ayağı düzgün inş.ben çok korkuyorum onlara bişey olucak diye :KK43:

Hayırlı olsun arkadaşım,sağlıkla bebeklerini kucağına almak nasip olsun,
Ama bu kadar erken şişme duymadım..
En son ne zaman doktora göründün, o zaman bu şikayetin var mıydı?

Son düzenleme:
Hayırlı olsun arkadaşım,sağlıkla bebeklerini kucağına almak nasip olsun,
Ama bu kadar erken şişme duymadım..
En son ne zaman doktora göründün, o zaman bu şikayetin var mıydı?

vardi canım dr söyledim idrar ve kan testleri normal gelince herşey normal yapı meselesi dedi ben günde 5 lt falan su içiyorum ama isteyerek yani ihtiyaç duyuyorum ondan olabilir fakat su içmeni azaltma dedi anlamadım ben de bide decevit diye bi vitamin verdi o daha fena şişirdi aradım vücudun alışıcak 10 gün iç olmazsa tekrar tahlil yapar değiştiririz dedi şimdilik şişmem hariç hiç bi sıkıntım yok allahıma şükürler olsun allah herkese nasip etsin :)

tatlım topikateki arkadaşların çoğu doğum yaptı ve girecek fırsatları olmuyor sanırım, 2013 ikiz anne adayları buraya diye bir topik var, ben oraya takılıyorum, orada senin haftalarında çok arkadaş var, arada göz at istersen, bu arada 5 lt su çok fazla değil mi canım? ondan sora sudan zehirlenme falan olur dikkat et, 2-3 lt ideal senin için

LAGRİMA, MİNİKKEDİLER, BALKAYMAKLAR

yardımcı olabiliyorsam yada fikir verebiliyorsam ne mutlu bana,

benım başından itibaren kızım aşağıda ve ters duruyordu. o yüzden normal dogum söz konusu olmadı. (ikizleri riske atmamak için genelde sezeryan yapıyorlarmış. biri doğarken digeri içeride sıışabılıyormuş) takip edildiğim dr um aslında ters oluşu yanı poposu aşagıda oluşu bi avantaj, başı aşagıda olsa erken doğum ihtimali daha yüksekti bası yapabilirdi dedi. ben özel br hastaneye gidiyordum ancak ikiz olunca erken ve düşük kg doğabılırler diye dr um bana YENİDOĞAN ÜNİTESİ nin oldugu bir hastanede doum yapmamı tavsiye etti. ben bebeklerı elinize veririm ama ani bir durum gelişirse küvezle biz bebekleri yogun bakıma gönderene kadar zaman kaybı olur o yüzden donanımlı bir yer olsun dedi. Allah razı olsun insan evladıymış. nitekimde bebeklerimiz küveze girmeyecekti ama şekerler düşükmüş 1 saat sonra küveze girdiler.

35 haftanın bitinine 1 gün kala gece saat 24 gibi ağrım başladı. benımde ilk hamılelıgım ve bende acabamı dedım. hiç ağrım olmuyordu normalde sadece arasıra adet olacakmışm gibi ağrı hissediyordum. neyse, gece belim arıdı hemen saate baktım belli aralıklarlamı olacak diye 10 dk sona yıne agrıdı. ağrıyor ağrı duruyor 10 dk sonra yıne aynı ve 1 saat sonra 5 dk da bir belim agrıyor. yataga yattım yatmak mümkün degıl. zaten son 15 gün basıdan sırtım tutlmaya başladı ve son 1 hafta 4 yastık üst üste koyup yaslanıyordum. 32 yaşma bastım ve minyon tipli biriyim ve ikiz gebelik siz düşünün gerisini. ağrılarımın 2. saatinde kasıklarımda agrımaya başladı ve 5 dk bir düzenli arıyordu ağrı durunca hiçbirşeyiniz yokmuş gibi oluyor. sonra yine başlıyor. eşime duramıyorum hastaneyegidelim dedim. nst ile baktıla düzenli sancım başlamış. nöbetçi d yatış yaptı sabah tahliller, ultrason, nst.... bir yıgın işlem. gece baktılar aşagıda açılma yoktu ertesi günde açılma olmazsa sancımı durdurup 2 hafta daha bekleteceklerdi. ama ertesi gün akşam üstü tekrar aşagıdan muayene ve açılma olmuş doğum nişanıda geldi , doğum başlamış. yarım saat sonra sezeryana aldılar. akşam saat 18 gibi doğuma girdim. ve 18 saat normal doğum sancısı çekmiş oldum ve her nst de sancı 100 e vuruyordu. sezeryanda tsancım oldugu için lokal yapılamadı. çünki sancı esnasında bebeklerinizin hareketleri degişiyor. oğlumda üthiş çıkma isteği vardı sürekli baskı yapıyordu ve karnım kalp atışı gibi yukarıya doğru kasılıyordu sancı biterken o kasılma tekrar gevşiyordu. bu durumda lokal iğnesi yapılırken kıpırdamamak mümkün değil, oda riskli bir durum kıpırdanmaması gerekiyormuş. o yüzden taamen uyutuldum ve hiç korkulmuyor ama sadece uyanamamaktan korktum. Rabbim çok büyük cesaret veriyor. ameliyata girdiğimden 15 dk sonra bebeklerı vermışler dışarıya, bi 20 dk sonrada ben çıktım. ameliyathanenın kapısından çıkışımı hatırlıyorum hemen ayıldım. doğum olayını sakın gözünüzde büyütmeyin inanın doğum yaptıgınız o anları hep hatırlamak isteyeceksiniz. ben okadar panık ve evhamlıyımki ona ragmen yıllardır boşuna korkmuşum. odaya giderken gözleri bulanık görüyordu krem sürmüşler enfeksıyna karşı. anestezıden dolayı zor konuşuyorum. bebekleri sormaya çalışıyorum. eltım bebeklerinağlıyordu ve beni öptü yasemin çok güzel kurtuldunuz çok güzeller çok güzeller diyordu. şükürler olsun Allahım ordan üçümüzde çıkmışız dedim kendi kendime odaya götürdüler beni bana bulanık görüyorum, kahroluyorum. bi 10 dk sonra gözlerimdeki bulanıklık gitti tekrar bebekleri bana çevrin dedim Allahım o görüntü hç aklımdan çıkmıyor. uyuyorlar o kadar tatlılar tarif edemiyorum zaten o duyguları tam anlatabılsem hemen doğuma gıtmek ıstersınız. Rabbım öyle sevgi vermişki evladı için insana kmse için bu kadar uykusuz kalamazsınız, kimseye bu kadar sabredemezsiniz... bebeklerım rahatsızlanınca dedımki ben şimdiye kadar hiç birseye üzülmemişim üzüldüklermede boşuna üzülmüşüm. o küvez olayı ayrı bir sıkıntı Allah beterınden korusun. yenı annesınız. kıyamıyorsunuz ama emzırıp gerı küveze verıyorsunuz, neyse...... hamılelılığım sıkıntılıydı benım 2 ay 10 günlük hamıleyken umreye gıttık, anormal kusuyordum, 4 ayım bıttı 46 kg a düştüm, serum yedım baya bi. kusmaktan yemek borumda yırtılma oldu, mıdeme ultrasonla bakarlarken safra kesemde taşlar buldular, sonra gebelık şekerim çıktı, sonra, karaciğer degerlerım yükseldı gebelık kolestazı dıye birşey oldu son 6 hafta deli gibi kaşındım doğumla bırlıkte gectı. nihayet doğum oldu ve bebeklerim hastalınca dedımkı ben ne hamılelıkte ne doğumda hiçbir sıkıntı yaşamamışım, onlar hiçbirsey degılmış, inanın herşeye üzülmek başka evlada üzülmek başkaymış, Allahım kımseyı evladıyla imtihan etmesin. hamilelik, doğum hepsi ama hepsi evlat için deger Allah isteyen herkese versin. bambaşka bir duygu, Allah canlarını sag etsın yeterki saglıklı olsunlar bakım hakikaten zahmetli ama seve seve katlanıyoruz. neden uzun uzun anlattım hiçbirşe gözünüzü korkutmasın sadece güzel kısımlara odaklanın. inanın sıkıntları çok kısadan anlattım benden pay biçin ve son derece rahat olun, istirahat edin hem doğum erteneir hemde bebekler kg alırlar. duygularımı hele en kısadan anlattım zaten anlatabılecek yetelı kelımeler olsa sayfalara sıgdıramaz insan bu sevgiyi... bu sevgiyi tatdıktan sonra inanın maddi manevi yetebılecegımızı bılsem yine çocuk isterdım... okurken sıkılmış olabılırsiniz hakkınızı helal edin... sizlere sağlıklı doğumlar ve sağlıklı bebekler diliyorum....
17 haftalik hamileyim, biri kiz biri erkek. Yazini okudugum andan itibaren hepsini seninle yasadim. Aylar oncesinde yazmis olabilirsin ama o kadar genelgecer bilgiler vermissin ki bunlari hepimiz yasayabiliriz. Aglamamak, duygulanmamak elde degil. Bebeklerine ve sana sevgilerimi gonderiyorum...

Arkasim sisme sorununu on gundur ben de yasiyorum ama seninki benden de erken olmus. Kiloluysan o da etkileyebilir, dikkat etmek lazim. Suyu ben de cok iciyorum ancak en fazla 3 lt kadar. Bu konu ile ilgili doktorum fazla yememeye ve tuzlu yememeye calis dedi, bilgin olsun.

X