Gebeliğe Hazırlık İkiz Gebelik Durumu

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

CHETAN

Guru
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2009
273
75
Merhaba,

Hiç ailenizde ikiz yokken doğal yol ile ikiz hamile kalan var mı?

Ya da şuan 5 haftalık gebeyim ve doktor iki yumurta olduğunu söyledi lakin ikisininde kalıp kalmayacağı ile kesin konuşamam dedi.

Fikri olan, deneyimi olan var mı?

Merhaba,

Ya da şuan 5 haftalık gebeyim ve doktor iki yumurta olduğunu söyledi lakin ikisininde kalıp kalmayacağı ile kesin konuşamam dedi.

Iki yumurta mı iki kese mi var dedi? Ikisi çok farklı şeyler çünkü

Merhaba,

merhabalar ailelerde ikiz yoktu bende ikiz gebe kalmışım hemde tek yumurta :) maalesef benimle kalamadı ikisi de..hakkınızda hayırlısı olsun :)

merhabalar ailelerde ikiz yoktu bende ikiz gebe kalmışım hemde tek yumurta :) maalesef benimle kalamadı ikisi de..hakkınızda hayırlısı olsun :)
Amin teşekkür ederim, folikasit kullanmışmıydınız? Internette kullanmış olanlarda olabilir yaziyordu bende kullanmıştım acaba dedim birden 😊

İkiz dedi şuan ben tam konuya vakıf olamadığım için yanlış telaffuz etmiş olabilirim 😊
Belli olmuyor ne olacağı birçok arkadaşın devam etmemiş bana da devam etmez dendi hala ikiz gidiyoruz. Kesin bir sey söylenemez yani hayırlısı olsin

Amin teşekkür ederim, folikasit kullanmışmıydınız? Internette kullanmış olanlarda olabilir yaziyordu bende kullanmıştım acaba dedim birden 😊
Yo kullanmadım hiç beklenmedik bir gelişme oldu bizim için 🙂 deli gibi spor yaptığım bir aydı..adetlerim hep düzensiz olduğu için gebelik ihtimalini hiç düşünmedim.. bu kadar da gecikmesi normal değil deyip bir gittim 9 haftalık 😂 ..

Öylemi olması gerekiyormuş? Bu konuda bana hiçbir ilaç vermedi doktor acaba ilaç mı vermeliydi?
Yo hayır benim üç düşüğüm var kızımda da gebelik boyunca kan sulandırıcı iğne kullandım.. pıhtılaşma vardı bende.onun için dedim 🙂

Merhaba,

ben. dun ogrendim. tek kesede 2 bebek gorunuyor. senin gibi arastirmadayim. doktorun kim? perinatolog mu. ultrason varsa eklermisin

X