İktisat durumu bana engel olur mu?

Beni nasil buluyorsun

Guru
Kayıtlı Üye
25 Ocak 2011
1.110
899
Kızlarrr Ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum. Lisansı AÖF iktisat olarak başladım ama devam etmedim öylece duruyor. Şimdi Çocuk psikoloğunu okumayı düşünüyorum ama nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum. Bilgisi olan var mi? İktisat durumu bana engel olur mu? Karmakarışık işler çözemedim. :KK14:

Cocuk psikologu olmak için 4 yıllık cocuk gelişimi sonrasi gelisim psikolojisi uzerine yüksek lisans yapmaniz gerekir (cocuk gelişimi uzmani olunuyor baska adi varsa bilemeyeceğim)
Bir ustteki yorumdaki pedagogluk icin ise rehberlik ve psikolojik danismanlik okumanız gerekir.
Aof iktisata devam ederek dgsye girin, anaokulu öğretmenliği/çocuk gelisimi (4 yillik/okul öncesi öğretmenliği gibi gecis yapılabilecek bölümleri yazabilir ve okuyabilirsiniz. Aof ikinci üniversite gibi olur.
Edit: yukarida yanlis yazmisim sanırım psikoloji lisans uzerine gelisim psikolojisi yüksek lisans olacaktı. Yazmis bulundum diye ek yapmak istedim.

Son düzenleme:
Kızlarrr Ben 2 yıllık çocuk gelişimi mezunuyum. Lisansı AÖF iktisat olarak başladım ama devam etmedim öylece duruyor. Şimdi Çocuk psikoloğunu okumayı düşünüyorum ama nasıl yol izleyeceğimi bilmiyorum. Bilgisi olan var mi? İktisat durumu bana engel olur mu? Karmakarışık işler çözemedim. :KK14:
önce psikoloji bölümü kazanıp sonra çocuk psikolojisi üstüne yüksek lisans yapman lazım

Açıköğretimde kaydınız varken örgün okumanızda problem yok. Sınava girip psikoloji kazanmanız gerek sadece.

Çocuk psikoloğunu okumak nedir? 😒
Üniversite mezunu insansınız
Rica ediyorum şu bölüm meslek isimlerini filan bi araştırın artık
Ortaokul çocuğu yazmış gibi çocuk psikoloğu okumak nedir 😒

giggles giggles 😂 bugün 3. konu böyle
I have got a lot of darluk 😒😂
Sinir bastı bana

Psikolog olmak istiyorsanız psikoloji okumalısınız.

Çocuk psikiyatristi olmak istiyorsanız, tıp fakültesi kazanıp, tusta çocuk psikiyatrisi kazanmalısınız. Tabii yapabilirseniz. Kırmızı odadakilere özendiyseniz, tıp okumuş, çocuk psikiyatrisi eğitimi almış onlar

Sinir bastı bana
Ama senin de ingilizcen kötüye gidiyor annem, çıksan mı forumdan 😂 ya da gitsen iki yıllık bişeyler okusan dil kursuna falan gitsen beginner 😂 ingizlizceci heba olup gidecek forumda 😂

Sinir bastı bana
Çocuk psikoloğunu okumak istiyorum diyen bir insan, kendi bilgi birikimi hakkında epey fikir veriyor aslında.

Ama senin de ingilizcen kötüye gidiyor annem, çıksan mı forumdan 😂 ya da gitsen iki yıllık bişeyler okusan dil kursuna falan gitsen beginner 😂 ingizlizceci heba olup gidecek forumda 😂
Çocuk gelişimi okuyayım
Adımı yazsam okurum gibi geliyor artık
Zaten 2. Üniversite kapsamındadır 😒
Yeni dillere yelken açayım ⛵

Sinir bastı bana
Çocuk psikoloğunu okumak istiyorum diyen bir insan, kendi bilgi birikimi hakkında epey fi
Ben çok üzülüyorum gerçekten ama ya
2 yıllık üniversite mezunu bir insan
Belli bir bilgi birikimi olmalı insanın 🤦‍♀️
Feci bir eğitimsizlik. Maşallah

Ben çok üzülüyorum gerçekten ama ya
2 yıllık üniversite mezunu bir insan
Belli bir bilgi birikimi olmalı insanın 🤦‍♀️
Türk dili edebiyatı okuyup TC. ye dc yazan insan gördü bu gözler.
önce yanlışlık yaptı heralde diye düşündüm ama yok öyle değilmiş.
salladı tutturdu sanırım

Herkese teşekkür ederim. Aslında sormak istediğim çok açık sadece çocuk psikiyatrisi üzerine eğitim almak istiyorum. Bunu nasıl başarabilirim bilgisi olanlardan yardımcı olmalarını istemiştim. Maşallah yerden yere vurulmuşum :dondurma: araştırma yapmak yerine bilen birilerinden fikir alıp o şekilde ilerlemek istemiştim.. bunun eğitimsizlikle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bilgi birikimim sadece yeterli değil ki buraya konu açıp bilgi istedim sizlerden.:KK68:

X