Gebeliğe Hazırlık İlaç hakkında ve bebek konusu hakkında;

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Orkide34

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2020
1.968
1.441
Merhaba Kızlar ;
benim eşimde sperm kalitesinin dusuk oldugu doktor muayene sonucu belirlendi ve doktor eşime aşağıdaki ilacı önerdi kullanan var mı ? 3 ay kullanacak.

Neofortil Tablet​

ve eşimle bizim şehir dışına yerleşme planımız var. Ben işten ayrıldıktan sonra ve tam 1 yıl dolmadan da ben bebek yapmayı dusunmuyorum . En azından evliliğimizin 1 yıl geçmesini isityorum .12 haziranda 1 yıl oluyor. bu süreçte de taşınmaydı flndı hamile hamile ugrasmak istemiyorum. Eşimle birlikte yapmak istiyorum çunku . Görumcem kv annem abim fln her kafadan ses cıkıyor ve birlikte yapabiliriz bence. Arkadaslarımn hepsi evli bebekleriyle ugrasıyorlr hem bu pandemi de biraz zor. . Bende eşimle bu durumu konusmak istiyorum. İnternetten araştırdığım kadarı ile ilaç etkiliymiş 1 ayda fln hamile kalmak istemiyorum hemen ve eşimle nasıl konusursam beni yanlış anlamaz acaba , Düşüncülerinize ihtiyacım var.

Konuyu yanlış yere mi açtım acaba ? bilemedim kbakmayın. . .

eşinde sorun varsa ve vitamin kullanması gerekiyorsa ha diyince bebek olmaz zaten normal bir çiftte bile 3 ay önceden başlayın denemeye deniyor.. siz de eşinden kaynaklı bir durum olabilir şimdiden başlarsan 6 aya kadar ancak olur ...Tabi Allah'ın işi belli olmaz ama hemen olması düşük bir ihtimal erteleme bence

X