Tüp Bebek Merkezleri ilaçsız tüp bebek (ıvm) deneyen veya bu konuda bilgisi olanlar???

hafsaaa

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2009
18
0
39
Slm arkadaşlar ben bir kere yeditepe üni. hastanesinde tüp bebek denedim.olmadı.Şimdide ilaçsız tüp bebeği duydum.Geçen arayıp konuştum istanbul da eurofertıl hastanesi yapıyor.Telefonda gayet güzel ilgilenip anlattılar.Baya kafama yattı ama yinede tereddütlüyüm.sonuçta normal tüp bebekten biraz daha şansı azmış.Daha az embriyo elde ediliyormuş ama doktor senin yaşın genç 2-3 tanede sağlıklı embriyon olsa yeter dedi.Bizim eşimin sperm sayısının az olması sonucu çocuğumuz olmuyor.herşey dahil 2000 lira tutuyor.fiyatta iyi geldi.merkeze en fazla 2 3 kere gidiyormuşsun.Deneyenler varsa yada denemeyi düşünenler yorumlarınızı bekliyorum...benneyaptımki

hafsaacım ben de denemeyi düşünüyorum. ilaç iğne almadan tedavi görmek mantıklı geliyor. ben de karar veremedim.ankarada gürgn diye bi yer yapıyor ama başarı oranlarını bilemiyorum. bizde de erkek infertilitesi var..yaptıran arkadaşlar varsa bilgi verirlerse çok memnun oluruz....

hafsaacım ben de denemeyi düşünüyorum. ilaç iğne almadan tedavi görmek mantıklı geliyor. ben de karar veremedim.ankarada gürgn diye bi yer yapıyor ama başarı oranlarını bilemiyorum. bizde de erkek infertilitesi var..yaptıran arkadaşlar varsa bilgi verirlerse çok memnun oluruz....

ben istanbul euro fertıl ile görüştüm.Normal tüp bebek ten şansı biraz daha azmış canım.normalde 7 8 embriyo elde edilirken ıvm de 2 3 tane oluyor dedi doktor.Benim micro denememde 4 emriyom vardı ama yaşım genç diye 3 tanesini koydular.Yani aslında Emriyo fazla olmasıda eğer dondurmayacaksan çok önemli değil.Ben 24 yaşındayım.Senin yaşın genç olduğu için 2 tane bile sağlıklı embriyo bulsak yeter dediler.Yinede bilemiyorum tabi.Daha düşünüyorum.Bide hiç ilaç kullanmıyor değilsin.Azda olsa kullanıyorsun canım.Rabbim gönlümüze göre versin.Eğer yaptırırsan tedavinin gidişatını paylaşırsan sevinirim.mirmirmirmir

Şansı az olmasına rağmen mantıklı bir tedavi şekli.Sonuçda çok genç yaşda olan birisine hormon ilaçlarını vermek mantıklı değil.Zaten yumurta üretimi gayet iyi.Bence hiç tereddütte kalmadan yaptırın.Hem maddi hem manevi açıdan kârlı olunan bir tedavi şekli.

ben istanbul euro fertıl ile görüştüm.Normal tüp bebek ten şansı biraz daha azmış canım.normalde 7 8 embriyo elde edilirken ıvm de 2 3 tane oluyor dedi doktor.Benim micro denememde 4 emriyom vardı ama yaşım genç diye 3 tanesini koydular.Yani aslında Emriyo fazla olmasıda eğer dondurmayacaksan çok önemli değil.Ben 24 yaşındayım.Senin yaşın genç olduğu için 2 tane bile sağlıklı embriyo bulsak yeter dediler.Yinede bilemiyorum tabi.Daha düşünüyorum.Bide hiç ilaç kullanmıyor değilsin.Azda olsa kullanıyorsun canım.Rabbim gönlümüze göre versin.Eğer yaptırırsan tedavinin gidişatını paylaşırsan sevinirim.mirmirmirmir

canım eğer karar verebilirsem mutlaka paylaşırım. baksana onda da ilaç iğne varmış..kararsızım. 30 yaşındayım. acaba bana uyarmı ki.kan tahlilleri ve ultrasonda bişi çıkmadı ama bilemiyorum...:uhm::uhm:

X