İleri yaş hamilelik planlayanlar ve tüp bebek tedavisi Hk.

Hanımlar, yazdıklarınızı okumak bana o kadar iyi geldi ki umut doldu içim. İnanın burası da olmasa derdimi anlatacak kimsem yok 😔 Ben multivitaminleri kendim araştırarak kullanıyorum, 3 ay eşim ve ben kullanacağız sonra doktora gideceğiz? Siz neler kullanıyordunuz?

Hanımlar, yazdıklarınızı okumak bana o kadar iyi geldi ki umut doldu içim. İnanın burası da olmasa derdimi anlatacak kimsem yok 😔 Ben multivitaminleri kendim araştırarak kullanıyorum, 3 ay eşim ve ben kullanacağız sonra doktora gideceğiz? Siz neler kullanıyordunuz?
Merhaba😇 ben tüp bebek doktorumun söylediği vitamini kullanıyorum. Bioscience advanced plus. Sanırım transfer aşamasına kadar kullandıracak. Hakkınızda hayırlısı olsun. Umarım tüp bebeğe gerek kalmadan hamile kalırsınız 🤲🏻🌺

Hanımlar merhaba,
Hikayemi daha önce yazdım o yüzden sizleri sıkmadan özetleyecegim. Şu anda 41 yaşındayım.40 yaşında evlendim 2 defa hamile kaldım ikisini de kaybettim. İkinciden sonra 6 aydir deniyoruz ama bir türlü hamile kalamadım. Gecen ay tam tüp bebek tedavisine karar verdim başlayacaktim o ay da âdet olmadım. Bir baktım kimyasal düşük yapıyorum. Kimyasal gebelik beni umutlandırdı demekki hamile kalabiliyorum deyip biraz daha deneyeyim doğal yolla diye karar aldık. Ancak şimdi de stres oluyorum acaba Zaman mi kaybediyorum. Doktorlar yaşın daha fazla ilerlemeden tüp bebek yaptır diyor.
Şimdi mfk kullanıp 1-2 ay daha deniyorum ama acaba yanlış mı yapıyorum. Üstelik 5. Miyom um var doktorlar tüp bebek için aldırmam gerektiğini söylüyor zaten 4-5 ayım da miyom ameliyatı için gidecek. Şimdi ne yapayım bana yol gösterin. Doğal yolla olmasını beklemeliy miyim yoksa bir an önce ameliyat olup tüp bebek mi denemeliyim. Tüp Bebek yapacakdam nerede yaptırmam doğru olur. Lütfen yardım edin bana yol gösterin
Bende aynı sizin gibi düşündüm ve eş paketı ve adendo aldım kimyasal gebelik oldu çok üzücü 2 hafta geçirdim bol sancılı bence biran önce tüp bebek yaptırın hatta burayada yazın bende düşünüyorum tüp bebek

Bende aynı sizin gibi düşündüm ve eş paketı ve adendo aldım kimyasal gebelik oldu çok üzücü 2 hafta geçirdim bol sancılı bence biran önce tüp bebek yaptırın hatta burayada yazın bende düşünüyorum tüp bebek
Merhaba, geçmiş olsun. Sanırım Mfk Bizim için zaman kaybı oldu.
Tedavi için merkezlerle görüşmeye başladım. İçimden bir ses çözümü tüp bebek de bulacağımı söylüyor

Evet sanırım onlar da iyi. Ama ben onlarda tedavi olmadım hiç. Ben Aret kamar da tedavi görüyorum. Aret hoca ilaç, iğne taraftarı değil. İnsanlığı da çok iyidir. Ona göre az ama öz yumurta olmalı. Bakalım artık hayırlısı 😔
Aret hocanın yumurta kalitesi için önerisi oldu mu?

Evet hapla tedavi olanların yumurtaları az oluyor ama en azından kaliteli. Çünkü doğal. İleri yaşta iğne yumurtayı yoruyor. Bende iğne ters tepti. Kaliteyi bozdu maalesef.
Canım kaliteyi bozduğunu nerden anladın?
Geçen sene bende de iğneli takip olmuş, olumsuz olmuştu.

Canım kaliteyi bozduğunu nerden anladın?
Geçen sene bende de iğneli takip olmuş, olumsuz olmuştu.
Benim 10 yumurtadan 3 tane kalınca doktorum. Yumruta kalitesizliği olduğunu söyledi. İğnenin bizim yaşımızdakilere yaramadığını, yumurtayı koşturduğunu ve kaliteyi bozduğunu söyledi. Çıkan yumurta sayınız ve elde ettiğiniz embriyo ile değerlendirip, doktorun bilgi vermemiş miydi canım?

X